Ployer Momo 12

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Ployer Momo 12

Post od iKe »

Slika
MOMO12

Display:
10.1 inch(16:10)
Resolution:1280*800,IPS Screen,10 Points Multi-touch
CPU:
Rockchips-RK3066,Cortex-A9*2(Dual-Core),1.6GHz
RAM&Storage:
DDRIII 1GB
Built-in 16GB(8GB,16GB optional)
External Micro-SD card is extendable from 512MB to 32GB
System:
Google Android 4.1 OS(Jelly Bean)
Network:
Wifi:Built-in Wifi Module,IEEE 802.11b/g/n
3G:External USB Dongle,WCDMA/TD-SCDMA/EVDO
Camera:
Front Camera:0.3 Mega
Rear Camera:2.0 Mega
Game:
3D Games are supported
Video:
Supports 1080P Video
Battery:
6,000 mAh(working time:5-6 hours)
Special Design:
Ultra-thin,IPS Screen,Dual-core,HDMI Output,High Resolution,Dual Camera

Ovo su zvanične specifikacije, a sada i utisci iz prve ruke :

Najpre tablet je jako dobre izrade, da ne kažem odlične, ali vrlo dobre, deluje mi dosta bolje od Samsungovih tableta.
Završna obrada nije na nivou iPad-a ili Asusa, ali je sve u svemu jako dobro sklopljen. Leđa su od aluminijuma, a ostatak od dosta dobre plastike. Ne greje se preterano pri dužem radu.

Slika Slika

Lepo je i što su svi ulazi i dugmad obeleženi na samim leđima uređaja :

Slika Slika

Ekran je odličan. Uglovi vidljivosti takođe i dobro je osvetljen :

Slika Slika Slika

Težina je oko 600 grama, i nije najzgodniji za duže držanje jednom rukom. Ali je na nivoi drugih 10-inčnih tableta.
Ima HDMI izlaz, ali ga nisam probao, kao i port za Micro Sd kartice. Uzeo sam jednu od 32 Gb i lepo radi. Signal Wi-Fi- ja je možda malo slabiji, ali meni ne predstavlja problem, jer na jednoj etaži sasvim lepo radi...

Što se tiče baterije, to je možda i jedina mana ovog uređaja, jer mi u proseku izdrži 4 sata sa upaljenim ekranom :

Slika Slika

U ovakvom korišćenju mi izdrži ceo dan, mada mislim da bi tablet trebalo da izdrži nekih 7-8 sati rada.

Jako jepo radi i sve trenutno otvara, ne secka i ne koči, ne restartuje se. Na njemu je Android 4.1.1.
Probao sam jedan benchmark test koji je bio na tabletu, mada to me ne interesuje preterano, važnije mi je kako se ponaša u realnom radu :

Slika

Ono što mi se sviđa generalno kod tableta je da dosta zgodniji za korišćenje i pregledniji od telefona i UI mu je uglavnom drugačiji nego na telefonima :

Slika Slika

Slika

To bi bilo za početak, nemam baš puno vremena. Pitajte ako vas nešto interesuje.
Za one koji hoće jeftinu ulaznicu u svet tableta, a da opet nemaju nekih značajnijih problema u korišćenju istog ovo može biti odlična sprava. Za ovu cenu (180€ : 19.ooo dinara), teško da kod nas ima nešto bolje. Naravno ne očekujte sam komfor i kvalitet jednog iPad-a ili Asusovih tableta, kao i završnu obradu Samsunga i podršku zajednice i dodatni software. Ali za osnovne stvari ovo je odlična sprava.

+ Izrada - Baterija
+ Ekran - Odziv ekrana( bolji nego kada sam počeo da koristim, ali nije na nivou Nexusa)
+ Cena
+ Brzina
Poslednja izmena od iKe u Sre, 09. Jan 2013. 12:54, izmenjeno 1 put ukupno.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Ployer Momo 12

Post od jerkann »

Veoma lep tablet. Kaži mi samo gde si ga kupio i da li ima HDMI izlaz ili bilo koji drugi način za povezivanje sa tv-om?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Ployer Momo 12

Post od iKe »

jerkann, ima sve što ti tražiš. Samo nisam probao HDMI izlaz, ali nema razloga da ne radi. Nisam probao iz razloga što ima mini HDMI, a ja imam micro i MHL kablove, pa iz principa neću da kupujem još jedan kabl. A ionako sam uzeo HDD od 1 Tb, vezao ga direktno sa TV-om, pa mi on služi za filmove. Inače HD video odlično radi na samom tabu. Kupio sam u Dušanovom bazaru, ali je u međuvremenu poskupeo. Sada je 23K. Verovatno se dobro prodavao ( samo ja sam uzeo 3 komada).
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Ployer Momo 12

Post od Blade Runner »

iKe, u ovaj tablet ne ide sim kartica?

Ocu bih kupio tablet, pošto mi je muka da ga gledam kako ćori po fejsu i internetu, i to na dumb telefonu :D

Čak i uz to poskupljenje, uklapa mi se u budžet... Kad vidim da sam razmatrao neki GoClever od 9.7'', za sličnu cenu, prosto me sramota :oops:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Ployer Momo 12

Post od iKe »

Blade Runner, ne ide. Mada se dobija usb on go kabl, preko koga može da se nakači 3g usb modem. Ali to nisam lično probao, jer mi tablet služi samo za kućnu upotrebu, preko wi-fi-ja. Napisao sam već, u odnosu na taj GoClever je nebo i zemlja.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Ployer Momo 12

Post od Blade Runner »

iKe, super, neimanje sim kartice mi odgovara ;)

Hvala! Ostaje da sačekam da prođu praznici, pa da pogledam da li ga WinWin kod nas ima...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ployer Momo 12

Post od Baraba »

Odličan pregled. Zanimljiv uređaj za cifru po kojoj se prodaje nov u radnji.

Odgovori