Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Zavisi gde se nalazis. Ja u Apatinu gde nema TV predajnik imam 3-4 kanala, dok kad odem za Sombor imam preko 20 kristalno cistih kanala.

Proveri kako je kuciste tog I939 posto sam cuo da se zale da je plastika ocajna. Mogu ti samo reci da sa WG3 (ako imaju KingSeriju) neces pogresiti.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

MadScientist napisao:...sa WG3 (ako imaju KingSeriju) neces pogresiti.
Koilio vidim nemaju pomenutu seriju... inace, vidim da anycool ima edge prenos podataka... jesi pogledao link koji sam stavio ? Tu su pomenuta 3 modela

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Da imaju EDGE i pogledah linkove na njihovom sajtu. Inace neko vreme se uvozio model WG3 King Series jer ovaj model WG3j se neko vreme prestao proizvoditi, mada sve u svemu veoma su slicni.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

dobro... i sta mislis (sem da je wg3 najbolji), o ostala 2 modela ? Da li da ih uopste uzimam u obzir za kupovinu?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Moje misljenje je da je najbolje otici i pogledati sve, jedan ce ti se vise svideti od ostalih i uzmi bas taj bez razmisljanja. Nema neke velike razlike izmedju njih sem TV-a koji i ovako dosadi posle kojeg dana.

Ja sam odabrao WG3 jer ima dve baterije od 1800mAh, dok W3000 ima 1600mAh, a i939 samo 1050mAh. Zatim isto sam ga izabrao jer ima gumirano kuciste, 2,5mm audio izlaz i sto sam velik ljubitelj HTC Hero-a.

A kad bih birao izmedju i939 i W3000 bih odabrao W3000 jer ima veci ekran za 0,2", bolju bateriju i sto nisam ljubitelj Appleovih proizvoda, pa ni kopija. A naravno ako bi ipak da ustedis i i939 moze da prodje, samo se raspitaj da li ima WiFi posto neko kaze da ima, a neko da nema.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

Pozdrav!

Sto se tice WiFi, to sigurno ima, pise i na ovom sajtu i na sajtu GT. Drugo je pitanje kako WiFi radi, kakav je signal. Cuo sam da je jedina mana Anycool/GT telefona slabiji signal prijema na SIM karticama... to im je kao opsta mana.
Meni fon treba samo da ima 2 kartice (da su dostupne u isto vreme), bluetooth, WiFi. Snaga signala za SIM kartice mi je jako bitna i to kako hvata bluetooth signal.
Ukratko, isprobacu ih sve kod zastupnika GT/Anycool, pa cemo videti.
Inace, gledao sam Chinabuye, imaju odlicne proizvode i cene su ok... samo malo proguglaj i videces da se dosta ljudi zali da ne isporucuju to sto je naruceno. Kasnije imas trosak da im to posaljes nazad... da to nisam video, narucio bih wg3 king i neke bluetooth slusalice (cene bluedio su smesne u odnosu na ovde, bar 50% nize).

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Znam da TT-V300 ima ponekad problema sa WiFi-om jer izbaci cesto poruku "Low memory" i zatvori browser (resi se promenom browsera) dok kod ostalih na to jos nisam naisao. Koristio sam WG3 i HTC Diamond usporedno i pretrazivao net, jeste da je WG3 malo sporiji i nedostatak mu je flash player pa nije moguce gledanje YT videa, ali sve ostalo je slicno.

Signal je isti kao i kod ostalih mobilnih telefona, ne ocekuj signal kad si negde u nedodjiji, a dual sim radi odlicno na svim "kinezima".

Za Chinabuye ne brinem, do sada me nisu zaj##ali pa valjda nece ni dalje. A za cene racunaj da su 20-30% jeftinije zbog carine i ostalih troskova.


EDIT: kod "kineza" ces se morati navici samo na jedno oko WiFi-a. To sto ce ti jedna SIM kartica biti namestena na GPRS, a druga na WiFi pa tako da ako zelis da se nakacis na Wlan moraces da podesis da ti je ta SIM glavna, dok kad zelis koristiti GPRS onda podesis drugu. Videces jos sve kad kupis telefon. Vecina kad kupi telefon ne zna za to, pa svi pljuju svuda po netu kako im ne radi WiFi.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

MadScientist napisao:......... jedna SIM kartica biti namestena na GPRS, a druga na WiFi pa tako da ako zelis da se nakacis na Wlan moraces da podesis da ti je ta SIM glavna, dok kad zelis koristiti GPRS onda podesis drugu.......
Mozes li da ovo malo objasnis - koliko sam shvatio obe kartice su aktivne i ne trose kredit kad koristis WiFi.........a da li je isto i sa GPRS ?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Naravno.

Imas podesavanja oko toga koja kartica je glavna, mozes obe da podesis da koristis GPRS ili WiFi il mesano. I kad zelis da se konektujes na net pitace te sa kojom SIM karticom. Naravno ako odaberes onu koja je podesena na GPRS trosice kredit, a na WiFi nece.

Zanaci obe kartice su aktivne, ali ova opcija je samo za odabir izmedju GPRS i WiFi-a.

Videces, lagano je, sve u dva-tri klika
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

MadScientist napisao:....I kad zelis da se konektujes na net pitace te sa kojom SIM karticom..
Ok, shvatio sam.

Molim reci mi jos za upotrebu bluetootha - moze li da bude povezan istovremeno sa obe kartice i da kad me neko zove da pricam preko bluetootha ? Kako imam jeftiniju varijantu bluetooth slusalica, platronics 210, on ne moze da se uparuje sa 2 uredaja, vec samo sa jednim, pa da se ne dogodi da jedna kartica moze da koristi bluetooth a druga ne ?
Inace, bas me interesuje kakav imaju bluetooth adapter u fonu - meni sad sa najjeftinijim samsugom, baca signal preko 10 metara. A za kineze znam da imaju ocajnu bluetooth tehnologiju, jako lose adaptere, sa slabim i nekvalitetnim signalom.......

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Ne znam na sta tacno mislis? Da razgovaras sa obe osobe u isto vreme koje te zovu na te dve kartice? To ne moze jer cim primis drugi poziv odmah prvi poziv stavlja na cekanje. Jesu aktivne obe u isto vreme, ali samo jedan razgovor je moguce obavljati tj. bar ja jos nisam skontao kako primiti oba poziva u isto vreme.

A bluetooth slusalice (kineske) sam koristio samo sa v869 (iPhone mini) i nisam imao problema, samo kad se udaljim nekih 5m pocinjale su malo da krce, dok na 10m jako krce :) Ali to je vise bilo do losih slusalice nego do telefona jer sam isprobao i Motoroline stereo bluetooth slusalice koje imaju cis zvuk i na tih 10m.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

ma ne da razgovaram u isto vreme,to mi ne treba, vec da obe kartice rade istovremeno (dual sim), a ako neko nazove,da ova druga daje zauzece. Inace, meni plantronics, uparen sa samsugom, dobro radi, baca kroz 2 zida do 10 metara. Kvalitet signala zavisi i od slusalice ali i od bluetooth adaptera koji je ugradjen u fon, pa me to zanima kakav je kvalitet bluetooth adaptera u kineskim telefonima ?

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Sve zavisi od telefona do telefona, ali vecina sada podrzava to da su obe kartice aktivne. Bar mojih zadnjih 5 su podrzavali T728, V869, P790, TT-V300 i WG3. Tebi je bliza prodavnica pa se raspitaj za i939 i w3000 jer se zaista nisam raspitivao o tome, mada 99% da podrzava.

Za slusalice ne znam sta da ti kazem, ako ti rade dobro sa samsungom verovatno ce i sa kinezom. Tu ti ne mogu pomoci vec jedino da isporbas pa javis. Da li si na kraju odlucio koji ces od ona tri modela?
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

DejoBGD
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 14:39

Post od DejoBGD »

jos uvek nisam odlucio. TV mi ne treba, ali opet mi se cini da je najkvalitetniji (softverski) GT W3000

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Pa sam ces najbolje izabrati, pogledaj jos malo okolo, mozda nadjes nekog boljeg "ne kineza". Nigde ne treba zuriti.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

zarko 79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 21. Apr 2011. 16:08

Post od zarko 79 »

poz svima da li bi mi mogo neko da pomogne sa kineskim telefonom dapeng t5000 podesavanje za internet za mts mrezu ne znam gde se podesava ne mogu da nadjem hvala

vaskebg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Maj 2011. 12:45

Post od vaskebg »

@"MadScientist"

vidim da imas iskustva ajde ako nije problem da postavis podesavanja za GPRS za MTS
ja sam to uradio po uputstvu koje sam nasao na GT ali ocigledno nisam uradio nesto kako treba

stefdza90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2007. 14:13

Post od stefdza90 »

pozdrav svima!

da li bi neko mogao da mi prenese utiske o telefonu gt w3000 android?
procitao sam stavke sa stranice telefona i vidim da postoje pozitivni komentari ali sam skeptican prema kinezima... opet, nije toliko strasno jer sam primetio da gt ima predstavnistvo u Srbiji.

da li je tacno da je taj model kopija google nexus one?

hvala unapred
Stefan

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefdza90, ako nisi primetio tvoje pitanje vezano za poredjenje modela (gt w3000 android i samsung e2652w) je premesteno u odgovarajuci deo foruma ovde: viewtopic.php?t=23393

A ovaj GT W3000 nije ni bleda senka Google Nexus One tako da je smesno i pomisliti da je to njegova kopija (osim u smislu izgleda).

Uostalom uporedi sam specifikacije:http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=2436&b=2954&c=
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

viktorviktor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2010. 20:12

Post od viktorviktor »

Pozdrav svima,
uzeo sam ovaj GT W 3000 android, i mogu reci da sam vrlo zadovoljan. Razmisljao sam se izmedju njega i Hero H6, njega distribuira Pakom, i kosta 15.900, ali sam se odlucio za ovaj jer ima Android 2.2, a Hero 2.1 mada su mi i jedan i drugi fon u ruci manje vise identicni.
Moja prva i glavna zamerka na 3000 je baterija koja prsne nakon 1 dana intenzivnog koriscenja. U paketu doduse dobijes 2 baterije ali je smor zezati se sa time. Trackball radi jako lepo, cak ni fotografije nisu lose, iako su 2mpix, ali s obzirom da imam profi foto aparat, ovde mi i ne treba. Konektovanje na Wifi je korektno, ali kada se konektujete, to je to, ne mozete kao kod H6 da birate da li ocete na neku adresu putem Wifija ili GPRSa, nego vas baca postojecom konekcijom. E sada, nisam za drugu karticu (VIP) ucitao GPRS parametre, nego mi je sve vezano preko prve (MTS) a i tu sam se mucio dok nisam potrefio.
TV je pristojan, ima mozda 3-4 kanal koja se jasno vide, tenis sam lepo gledao :)
a ostalo je sneg.
Obzirom da se prvi put srecem sa androidom, nemam neko iskustvo pa da kazem da li je dobar ili los. Radi relativno brzo. Treba jos instaliratiti sprsku tastaturu. I naci neku jacu bateriju jer ova od 1800mAh je definitvno slaba, ne znam da li negde ima da se kupi.
@stefdza 90 imam i 2652, nije los mali telefon, sasvim korektan, ali android je android :)

Odgovori