HTC Evo 3D

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Jeste to je, nasao na netu. Izludjivalo me :-) Imam jedno drugo pitanjce. Da li vam se greje telefon ili je ugrejan cak i kad ne radi nista. Tipa cucao je u dzepu. A baterija...4,5 sata 50% uzas. Nadam se da ce poboljsati to...

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ne sme da se greje. Meni se Desire grejao kao lud, kad sam na netu imao je po 45+ stepeni, ne može da se drži u ruci. A Evo 3d koliko god maltretiram ne osetim da se greje. Pozdrav!



ps. Sa ICS dolazi mnogo bolja optimizacija hardware-a tako da će baterija da traje mnogo duže!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

gica_komandos, ja sam na ace-u imao sličan problem. Custom rom ili loš kernel, nešto od ta dva je bilo. Ali meni je preko noći bio na punjaču, ujutro kad sam ga uzeo radostan sam bio što je bio živ, garant je imao 50 stepeni...
Instalacija drugog roma mi je rešila problem, ali telefoni ti podignu temperaturu ako ih maltretiraš!

edit: proveri da nemaš neku bagovitu aplikaciju instaliranu pa ti radi u pozadini...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Ne znam sta mu bi. Prvi put kad sam ga skinuo sa punjaca bilo je posle celovecernjeg "punjenja" da bi mi ujutru bio pun. I do 1 sat je pao na 40% i non stop bio vruc. Posle ga cacko, namesto net kako sta i sad radi ekstra. Ne greje se bez razloga. Videcemo sta ce biti.
Kontam da se baterija malo rasteglila posle sna :p
I da, ICS treba jako da popravi stvari. Stavio sam ga na galaxy s dok sam imao i telefon se preporodio sa brzinom. Ovaj...zlo ce da bude.

kestenjak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 19:55

Post od kestenjak »

Juce sam urnisao gornji desni deo aparata. Kompletno ostecenje je na prednjoj plastici, tj. na kucistu aparata. Zna li neko gde i da li se moze zameniti to kuciste/prednja maska ? Zvao sam "zvanicni" HTC servis Bergam oni nude zamenu displeja sa tom plastikom za 20 hiljada :shock:
Inace, ocekivao sam da ce da se raspadne, s obzirom da je preleteo vise od dva metra visine.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

kestenjak, pogledaj na ebay-u, U.K. na primer. Tamo ces sigurno naci mnogo jeftinije a to ti moze ovde zameniti bukvalno svaki serviser.

Jedina stvar koja je losija na ovom telefonu u odnosu na DHD je kamera i fotografije koje pravi u 2D rezimu. Tu je DHD sa 8mp kamerom objasnio. Sve ostalo je dosta bolje na Evo-u. :wink:

kestenjak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 19:55

Post od kestenjak »

Narucio sam za 35 dolara prednje kuciste iz USA, ziveli rodjaci. :roll: Sad mi samo preostaje da nadjem dobar servis i valjda ce to da bude to.

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Evo jedne peticije, pa ako neko želi neka potpiše http://www.thepetitionsite.com/612/094/ ... tc-evo-3d/

Odnosi se na update za Evo 3d

shkopo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Apr 2012. 08:30

Post od shkopo »

Sta mislite dali bi koliko toliko resilo problem baterije kupovina neceg ovakvog.

http://www.ebay.com/itm/2x-ANKER-Batter ... 4ab267c4b9

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rux »

pozdrav , evo i ja nabavio ovo cudo :wink:
posle par dana koriscenja sam extra zadovoljan,mana po meni je velika potrosnja baterije samo , moze li ko preporuciti neki programcic koji poboljsava trajanja?Drugo sto me interesuje je slobodna Ram memorija na 3 programa pokazuje razlicito od 100 :x do 550 :blinky: ...
koji task kiler je po vama najbolji posto se meni ubrzo pale svi programi tako kao i da ne koristi?
Igrice su VRH (Spidermen i NFS 3d).Odusevio me je i 3d video kao i slike...Koji plejer koristite za pustanje videa(skinuo vplejer) ali ne putsta 3d ...Neki 3d sa titlovima?Ima li ko instaliran 3DVplayer, a Chinese 3D Video Player for Android?
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

rux, ja sam koristio njegov task manager. Bio mi je sasvim dovoljan. Mozda bi ti Juice Defender bar malo pomogao oko trajanja baterije. Proveri samo jos da li ti telefon "spava" kad ugasis ekran (da li je awake time manji od ukupnog rada) jer nekad ume da ga neka aplikacija odrzava budnog, a to ti ubija bateriju uzasno brzo.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Uzeh ga danas. Za sada sam zadovoljan, super ekran i svidja mi se sto ima masu. Ne volim lake telefone.
Ovo mi je prvi android, ponovio sam se posle 5 godina koriscenja N70 :D pa moram da pitam:
Posle odredjenog vremena ugasi se ekran i jedino mogu da ga upalim pritiskom na on/off taster. Jel postoji neki drugi nacin, nekako mi neprakticno da stalno stiskam to dugme na vrhu?

Uzeo sam i neku plasticnu zastitu, lepo je legla pozadi, ali me zanima dal je ok da ga drzim u tome. Mozda se tako vise greje?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Malone, na Samsungu se npr. moze koristiti home dugme za budjenje telefona, a na Evo koliko znam jedino on/off. Mozda je na nekom custom romu i to omoguceno....
Meni je stajao u silikonu i dosta se grejao ali samo dok ga koristim na punjenju. Ovako nije bilo problema.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Mozda mu izmene kasnije ako nema.
Nego otvorio sam mu task manager i kaze memorija 808mb, zauzeto 520 prosek, a nijedna aplikacija nije aktivna. Jel tako i kod tebe?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

Malone, druze android sam sebi cisti ram po potrebi tako da te to ne sekira puno....sto se tice on off tastera to je planski uradjeno i ok je ne znam zasto it to smeta? znas i sam da tasteri reaguju na toplotu bukvalno bi se na svaki dodir palio ekran bezveze a da ne pricam kad djeca diraju...samsung je drugo nesto...sto se tice grijanja to sve zavisi za sta ga koristis, ako igras igrice onda skini masku i udri, svakodnevno koristenje mu ne smeta nista, takodje preporuka i kad se puni da se skine, bar kod mene na sensation ne moze se ni ustekati telefon na konektor kako treba preko maske... tako da bolje da se skine da ne izvarnici...

rux, druze imas temu o aplikacijama pa prelistaj malo naces svasta zanimljivo i korisno...nemoj da se ponavljamo stalno procitas malo na preskok i naces svasta, task kiler ti ne treba nikakav. o ustedi baterije nema sta da se prica...tako je kako je nema pomoci od strane softwera, jedino kad nabacis ICS onda ces malo dobiti a do tada tako je :)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Tako je kod svih androida,sam pali neke programe i tu mi ne mozemo nista.mene je to takodje nerviralo na s2 pa sam oguglao
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Malone, bile su tako neke brojke u pitanju... Deo memorije (dobar deo) zauzima sam sistem. Kad je sveze restartovan znao je da mi pokaze slobodno i oko 600MB ali vremenom se popuni. Dobro ga je ponekad restartovati da lepo isprazni memoriju. Sad bas gledam na Sensation-u... cini mi se da su na ICS malo bolje resili ubijanje aplikacija, kao i sam multitasking.

BTW, ako treba nekom povoljno jedan EVO 3D neka mi se javi na PM! 8)

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rux »

EVO danas primetih nesto ,desilo mi se da mi se 3d slika zaglupila,tj zamuti mi se i nista ne moze da se provali sta je...mora da se restartuje...A film i igrice su u tom trenutku radile bez problema.Sta li mu je to i jel se desavalo nekom
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

rux, meni se desilo sa SIMS 3D da se skuca slika ...

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rux »

nije se zakuzala,nego sve normalno radi i film i 3d film i igrice ali kad udjem u galeriju 3d slike mutne...
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

Odgovori