HTC One V

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC One V

Post od Chobby88 »

Zato sto nisu placene nego narodne verzije s torenta:)

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: HTC One V

Post od Resničanin »

kako onda kod brata na xperia ray-u radi ? :disgust: jbg glupo mi taman sam nasao dobre igre :|
KISS ME I AM 93

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: HTC One V

Post od okmomak »

Moze li neko reci ima li razlike da li je telefon made in China ili Taiwan? uzeo bih ga preko VIPa, ali imaju samo sa made in China. molio bih odgovor,savet sto pre...HVALA!!!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: HTC One V

Post od iLuka »

nema razlike, nema to veze gde je sastavljen, sve su tu HTC-ove fabrike... :wink: :wink: :wink:

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: HTC One V

Post od okmomak »

pa i ja mislim da ne bi trebalo. imama htc wildfire i made in taiwan je, a i sve klipove o htc one v sto sam gledao su made in taiwan. e to me samo bunilo jer je kod ovih made in china. da nije mozda to taj zavrsni kvalitet(sklapanja) isti na taiwanu i chini. hvala u svakom slucaju da trudu i odgovoru :)

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Evo koji sam odgovor dobio od korisnicke podrske htc-a u vezi interneta nocu:
Dear xxx,

Thank you for contacting HTC.


With regards to your enquiry, kindly note that device is designed like this. In order to have your internet connection turned ON from 12.00AM till 07:00AM you put it on charge and go to settings> Develop option> tick Stay Awake.
Thank you for the understanding.


If you have any other inquiries, don’t hesitate to contact us again.
For further details, please go to http://www.htc.com/europe/support.aspx
Thank you for using HTC products.

Hebem li ga, napravise ga takvog... :?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: HTC One V

Post od wucinac »

uspeo je neko da root-uje one v?
da li neko koristi chrome? da li secka ili radi lepo bez zastoja prilikom ucitavanja?
kako se restartuje posto vidim da se baterija ne moze izvaditi, tj sta se radi ako upadne u bootlop?
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: HTC One V

Post od wucinac »

Sad sam nasao pa da svi vide. Ne mogu da verujem da su sebi dopustili ovako nesto!

http://www.htconesource.com/forum/htc-o ... rning.html

Da li se nekom ko je uzeo one v u vip-u desilo isto?
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: HTC One V

Post od Resničanin »

Da kucnem u drvo, nije :wink:
Ali me nervira sto ne mogu neke igre da igram a njemu :uhuh:
KISS ME I AM 93

MrMoT
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 02. Feb 2007. 15:52

Re: HTC One V

Post od MrMoT »

Pozdrav svima :)
Uzeo sam one V pre par dana, super je telefon! e sad, imam jedan problem.. :)
Ne radi mi internet. Radi wirelless ali nikako nece da se konektuje preko operatera (mts). inace internet radi super u mom starom telefonu (nokia 5800). Da li ja tu nesto gresim ili nisam dobro podesio? kada mu ukljucim mobile network u podesavanjima kaze mi: disconnected because service is unavilable... U onim podesavanjima kada se prvi put pali telefon sam stavio da moze da ide i preko operatera i i wirellesa, i pogledao sam podesavanja za mts internet, sve je ok (kako pise i na njihovom sajtu)... nov sam u svetu androida, upomoc! :D

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

wucinac ja sam probao chrome i radi mi očajno. Pun je bug-ova. Stalno mi se pojavljuje kao neke skremblovane linije po ekranu od njega znači krš totalni za sada. Loše ucitava strane, deluje mi kao krš najgori. Koristim Operu mini i skroz sam zadovoljan sa njom.
Za root mislim da nije problem, neki lik je izbacio i toolkit i kroz programčić na kompu jednostavno rootuješ telefon menjaš kernel i rom ali ja se za sada ne usuđujem da bilo šta radim jer ne bih da brikujem fon bzvz. Sačekaću još malo da bude više romova i kernela. Cpu koliko sam čitao se stabilno klokuje na 1,5ghz.

Felix55
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 22:32

Re: HTC One V

Post od Felix55 »

Drustvo da li mislite da je bolje trenutno uzeti ovaj One V ili mozda Desire HD?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: HTC One V

Post od wucinac »

Ako su ova dva telefona jedina opcija onda one V. Za desire hd su zvanicno objavili da nece biti update na ICS.
Ako mozes jos da biras uzmi neki treci:-)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Da se javim, rutovao sam telefon. Nije bilo tesko. Ceo posao moze da se odradi uz pomoc One V All in One toolkit 1.1 koji se moze naci na xda forumu. U istom thread-u imate i video uputstvo kako otljucati bootloader, ubaciti recovery, uraditi root i ostalo.
Ubacio sam Titanium KISS kernel i myONEv RC3 rom. Trenutno mislim da ima 2-3 roma za One V sto i nije neki izbor ali tek treba da se pojave najbolji romovi. Nekih posebnih poboljsanja nema. Meni je i stock rom radio odlicno ali sam morao da isprobam nesto novo. Kod myONE roma je ubacen active lock screen tako da sad imam prognozu na lock screenu. :oops:
Sve u svemu za sada nema potrebe dirati stock rom...

edit:
Overclock sam uradio na 1,5ghz i radi stabilno. Poredjenja radi na 1ghz u Antutu benchmark-u score je oko 2600. Posle overclock-a je oko 3800 poena sto je poboljsanje za oko 45% :D

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

sestra danas kupila ovaj mob, pa imam nekoliko pitanja.

1. kako da joj namestim da izbor mreže uvek bude ručni, a ne automatski. ne mogu to da joj nađem u ovom novom ics-u i sensu.

2. mobitel koji je kupila preko dobavljača je valjda uvezen iz skandinavije, jer vidim nema ni srpski ni hrvatski jezik, a imaju ovi nordijski (danski, švedski, norveški, finski), pa pitanje glasi kako da ima naš jezik?

3. kako postaviti dužinu trajanja led notifikacije za poruke, pozive i ostalo? dobila je poruku i samo par puta je zablinkalo i prestalo.

4. ne vidim da su joj došli neki ringtonovi za pozive i poruke instalirani. jel to tako normalno ili ne mogu da ih nađem?

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

1. settings>mobile network>network operators>search networks

2. Rutuj telefon i ubaci custom rom. Preporuka myONEv RC 4.0FX i Titanium KISS kernel. Dobices skoro full Sense 4 a mozes i overclock na 1,4Ghz da odradis. Radi extra. Ima i Srpski i Hrvatski, text prediction i swype unos teksta. Naravno pre toga nandroid backup sistema na sd karticu odradi.

3. Ne mozes da postavis koliko ce vremenski da blinka. Iz nekog razloga i meni za poruke prestane da svetli po nekad a nekad radi normalno, ne znam zasto. :? Za pozive mi se ne tripuje.

4. Trebalo bi da bude bas dosta ringtonova i to posebno za pozive, notifikacije i alarm.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

noviandroidas napisao:1. settings>mobile network>network operators>search networks

2. Rutuj telefon i ubaci custom rom. Preporuka myONEv RC 4.0FX i Titanium KISS kernel. Dobices skoro full Sense 4 a mozes i overclock na 1,4Ghz da odradis. Radi extra. Ima i Srpski i Hrvatski, text prediction i swype unos teksta. Naravno pre toga nandroid backup sistema na sd karticu odradi.

3. Ne mozes da postavis koliko ce vremenski da blinka. Iz nekog razloga i meni za poruke prestane da svetli po nekad a nekad radi normalno, ne znam zasto. :? Za pozive mi se ne tripuje.

4. Trebalo bi da bude bas dosta ringtonova i to posebno za pozive, notifikacije i alarm.

1. našao sam to, ali nema kao na mojoj nokiji opcije "network selection: manual".

2. nije valjda root jedna solucija za srpski jezik? zašto po defaultu nije došlo sa svim evropskim jezicima? ima srpski kad kucam poruke, ali nema kao sistemski jezik. debilno.

3. jel se moglo na starim verzijama sensa postaviti koliko će blinkanje da traje? na nokijama to ima. kod ovog one v nakon sms poruke blinka jedno minutu i prestane. ne vidim svrhu ove led diode ako ne blinka dok god ne pročitaš sms.

4. našao sam ringtonove :)

naravno nije došla ni memorijska kartica, morat ćemo i to kupiti, kao i screen protector i futrolu, jer mob mi izgleda pravo osetljiv na padove. valja li sandisk 8gb class4 memory kartica?


p.s. i ovaj je made in china, što mi je čudno, jer većina po netu su made in taiwan.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

1. nije kao na nokiji definitivno
2. ja ne znam za drugi nacin, pitaj na xda. ako moze, tamo neko zna kako. mada bez root-a cisto sumnjam...
LED za notifikacije koliko ja znam nije mogao da se podesava ni na jednom sensu, eventualno na nekom custom rom-u.

Memorijska ne dolazi uz telefon. Ja imam 2Gb class 4 karticu iz Wildfire-a i radi ok, ali bolje uzmi class 10 jer je vrlo mala razlika u ceni. Ne znam kako ce hd filmovi raditi na class 4. Moj je isto made in China.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

Za jezik uopste nije debilno jer zasto bi gusili memoriju jezicima koji su nepotrebni za neko trziste. Do sada ni jedan telefon koji sam kupio (a da nije od operatera) nije imao srpski jezik, pa cak ni hrvatski jer su bili za nemacko i svajcarsko trziste. Doduse uopste mi nisu ni potrebni posto sam alergican na srpski jezik u nekim slucajevima (dize mi se kosa na glavi i samo od "kopiraj/prilepi" aka "copy/paste"... )...
Led notifikacije mozes podesavati uz pomoc raznih aplikacija poput Light Flow, Light Control i sl.
Ja sam do sada uvek bio zadovoljan sa Class 4 karticama. Trenutno imam Transcend od 16GB, class4, koju sam koristio i na Sensation XE i odlicno mi rade HD filmovi, kao i snimanje na 1080p ili ti Full HD.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Super, onda i ja kupujem 16Gb class 4. :D Bila je dilema 16Gb c4/8Gb c10 za iste pare. Tnx za ove aplikacije, nisam znao za njih.

@kopitaneskita
Nasao sam ti na xda za jezik. ovo je tema http://forum.xda-developers.com/showthr ... t=language

ukratko jedan od developera kaze da se proba ovo:

Go to Settings - Apps - All - Customization Settings Provider - Disable it

Then go to Language & keyboard - System Language - Select your language

Reboot

Go to Settings - Apps - All - Customization Settings Provider - Enable it again

You're done.


probaj pa javi sta si uradio

Odgovori