HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Post od moonwalker13 »

Jel neko uspeo da nadje i instalira onaj smart dialer za nFinity 1.09 ?
Trazenje kontakta za poziv bas oduzima vreme bespotrebno

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

moonwalker13, jesi probao mozda GO Contacts? Koristio sam ga na tattoo-u, a koristim ga i sad na SGmini i odlican je. Free na marketu. :-)

moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Post od moonwalker13 »

Skinuo i super radi. Mnogo je bolji od prethodnog.
Hvala.

mcdadoBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 13:40

Post od mcdadoBG »

Treba mi mala pomoc oko serovanja interneta preko tattoo. Dok sam koristio 1.6 rom, sve je radilo idealno, povezem netbook preko USBa sa mobilnim, i na ekranu mobilnog dobijem tri opcije, od kojih je jedna da li zelim da serujem internet. Ako se slucajno ta opcija ne dobije iz nekog razloga, ides u meni, pa pod opcije wireless i mreze podesis...
Sada sam stavio u mob nFinity 1.05, i vise nemam tih opcija! Ni prilikom prikljucivanja na netbook, ni u podesavanjima telefona...
Da li neko zna kako da serujem internet, posto mi je to jako bitno?

Tattoo sam koristio kao drugi telefon, prvi mi je jos uvek SE P990i :)
Kada sam stavio novi rom, uzeo sam malo da se igram, i primetio sam nesto (posle godinu dana :P ), kucanje poruka je katastrofalno... nikako da se ubode pravo slovo... Da li je to samo na mom primerku, ili svi imaju tih problema?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Vrati fabricki rom,jer su svi ti kuvani romovi bagoviti.Nikad ne mogu napraviti rom kao fabricki,sto znaci da nije ni cudo sto imas problema.Ja samo furam fabricke verzije i redovno ih update-tujem...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Fabrički je na tattoo kad sam ja koristio bio najstabilniji, ali sad je bre 1.6 previše star,

mcdadoBG nađi neku aplikaciju za usb deljenje neta...
A jesi pokušao da uradiš kalibraciju ekrana?! Možda pomogne za preciznije poruke! :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mcdadoBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 13:40

Post od mcdadoBG »

Kalibracija ekrana je pomogla, sada je sve ok :)
Probao sam neke free programe za deljenje neta preko USBa, ali nesto ne radi kako treba...
Jel znate neki free program koji bi to odradio (ili neki narodni :D ) ?


PS: ova kuvana modifikacija mi mnogo bolje radi nego original 1.6. Do sada nisam naleteo ni na jedan bag, osim nedostatka serovanja neta (mada ne znam da li je to uopste i bag). Radi i kamerica kako treba :)

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Pozdrav,
Da li neko može da mi da linkove ili preporuke oko instaliranja Android verzije 2.2 ili 2.3?

Ja sam imao Samsung Galaxy S 1 i sada imam HTC Tattoo.
Kada sam imao Samsung bio je sa prvom verzijom Androida 1.5 pa sam našao uputstvo i prebacio na 2.2.1. Ipak je bio spor i prodao sam ga.
Danas imam HTC Tattoo i video sam da postoji mogućnost da se prebaci na novije verzije (http://www.youtube.com/watch?v=947hIcNtUr0).
Zanima me da li neko zna kako se to može napraviti za HTC? Ili koju verziju je najbolje instalirati?

Meni deluje komplikovanije na HTC-u nego na Samsungu. Za Samsung ima par koraka i to je to:
1. Instalirati Android SDK i drajvere za Samsung (ADB) na PC-u.
2. Prikačiti Samsung na PC i pokrenuti A SDK da bi se instalirao Recovery na mobu koji kasnije dozvoljava pokretanje instalacije novije verzije Androida (mislim da se ovo zove rootovanje).
3. Kada sve bude gotovo prebaci se na mob GAOSP i ako neko želi paket programa (light ili nightly verzija). Ovde sam primetio da postoje samo dve verzije koje su u upotrebi: GAOSP i ne znam koja je druga ali se ona ne preporučuje. Za HTC sam zbunjen koliko sam ih našao na netu pa odatle i ovi redovi.
4. Startuje se recovery mod na Samsungu, izabere se GAOSP verzija + paket po želji (mada GAOSP nosi sa sobom i progame neke) i to je to!

Ovo sve traje 5-10 minuta tako da nije ništa komplikovano (doduše trebalo mi je mesec dana da pronađem sve informacije i shvatim logiku flashovanja i rootovanja i svih tih pojmova).

Zanima me da li neko može da mi pomogne za HTC TATTOO? Koju verziju instalirati? Šta je najbolje (najbrže i najstabilnije). Neko uputstvo?

Pozdrav svima :roll: :roll:

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Na strani 82 imas detaljan opis kako root-ovati telefon i kako staviti custom ROM. Rekao bih da je procedura jednostavnija nego ova koju si naveo.
Konkretno ovde imas najsveziju verziju ROM-a za tattoo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=892401 u pitanju je Adroid 2.3.7. Meni na zalost ova verzija nesto ne radi, ali mislim da je to problem samo do mog telefona. Pa koristim nesto stariji ROM koji je takodje skinut sa tog foruma.

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Aha! Hvala.
Nađoh:
1. CyanogenMod 7.1 Android 2.3.7 Gingerbread custom ROM
2. nFinityGB v1.12
Koji je bolji tj. stabilniji?
Vidim da si ti postavio link ka nFinityGB v1.12

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

ja sam koristio samo nFinityGB v1.12 . I jedan i drugi koriste Android 2.3.7. Cak mislim da ovaj nFinityGB v1.12 u osnovi koristi CyanogenMod samo jos ponesto doda. Kad odem u Settings imam opciju CyanogenMod settings, tako da mislim da ti je svejedno koji ces odabrati.
Ova verzija je bas dobra nFinityGB v1.12, ali meni ne radi. Telefon se resetuje ili blokira nakon android logo ekrana. Ne radi mi ni prethodna verzija 1.11. Tako da trenutno koristim verziju 1.08 dok ne provalim u cemu je problem

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Master Joda, da li možeš da mi pošalješ link ili verziju 1.08 da je probam?

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog jer se podrazumeva da na njega odgovaraš... Obavezno pročitaj pravila Foruma...

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Na istom onom linku koji sam ti poslao prvi put... ispod trenutne verzije gde velikim slovima pise
Download nFinityGB-1.12.zip (72.14 MB)
Ispod imas linkove za sve starije verzije... potrazi ovo "Download nFinityGB-1.08.zip (81.09 MB)"
Verzija 1.11 mi na zalost takodje ne radi. Verzija 1.10 je imala problem brzim trosenjem baterije. Izmedju 1.08 i 1.09 izabrao sam prvu jer u njoj ima Fancy Widget (sat i vremenska prognoza) koji je veoma slican onom koji imamo uz fabricki rom. U verziji 1.09 to je izbaceno.

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

ehej, problem!
SVE sam uradio šta piše u uputstvu ali neće!
kada uđem u recovery mode i kliknem Flash zip from sdcard i izaberem verziju androida koju želim da instaliram, krene i na pola pukne! izbaci mi ime fajla i u zagradi (Status 7) a ispod Installation aborted.
Šta da radim

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Moras proveriti koju verziju recovery mode-a imas. Neki romovi zahtevaju odredjene verzije.
Ali moras i da pazljivo iscitas prve stranice tih linkova za romove! :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

iwanman, Hmmm.. meni se to nikad nije desavalo. Ako si uradio onako kao sto stoji u uputstvo (zamenio si onaj recovery.img sto se nalazio u zip fajlu sa onim sto si ga skinuo sa neta...tj. recovery.img od ClockworkMod 3.0.05) onda bi ekran u recovery modu trebao biti narandzast.
Cini mi se da u uputstvu pise da prvo treba da odradis opcije "wipe cache partition" i "wipe data/factory reset".
Zatim odes na opciju "install zip from sdcard", zatim na "choose zip from sdcard". Izaberes custom rom, pretpostavljam da je to nFinityGB 1.08 i naravno na kraju ides na opciju Yes. Instalirao sam 7-8 custom ROM-ova i nikad mi se nije desila neka greska prilikom instalacije.

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Jeeeeeeeeeeeeee, radi. Ali samo nFinityGB romovi, CyanogenMod 7 romovi za moj HTC TATTOO ne rade. Takođe mi ne radi veriija 12 pa sam, kako si mi preporučio, instalirao 8 i to je to, super.
Ono šta me zanima je neke preporuka šta podestiti da radi još bolje. Čačkaću ga ja ali ako imaš neki savet...
Takođe me zanima kako da zadržim podešavanja rada procesora? Podignem takt na 712MH ali čim ga restartujem on se vrati na fabričko podešavanje.

Hvala na pomoći.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Imenjace, samo stikliraj opciju set on boot u cpu settingsu i zadrzace ti podesavanja procesora. Meni je tattoo pucao na 712 mhz kada sam u browseru i listam po sajtovima, pa sam ga spustio na 690 i koliko vec i tako radi ok. Inace ce on uskoro u peMziju, a cvrsto sam resio da kupm galaxy 2.

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

iwanman, odlicno.. bas mi je drago sto je sve na kraju ispalo kako treba. Sto se klokovanja procesora tice...tu nisam previse cackao. Zadovoljan sam i sa ovim default-nim podesavanjem od 652MHz ako se ne varam. Sto se tice ROM-ova meni djavo nije dao mira, pa sam ovih dana izmenjao nebrojano verzija. Instalirao sam i neku stariju verziju CyanogenMod-a (cini mi se verzija 7.0.3) pa sam uz pomoc ROM Manager aplikacije azurirao ClockworkMod na verziju 5.0.2.0. Uz mnogo muke i pokusavanja sam uspeo da instaliram nFinityGB 1.12. Bio je neki problem sa SD karticom. Prvo sam je backup-ovao, zatim usao u recovery, formatirao karticu. U recovery takodje imas u opciju tipa mount SD card as USB Storage, kopirao sam nFinityGB 1.12.zip i flashovao ROM. Za divno cudo proradilo je.

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Haj svima!
Izasao je nFinity 1.13:
http://www.multiupload.com/N4OL4MWTSR

Pitanje, kada bih probao da li radi, da li bih time izbrisao sve programe koje već imam instalirane?
Ne znam da li da se majem sa novom verzijom (volim da čačkam, nije da nije) ali sam tek sada instalirao i podesio sve šta mi treba pa ako moram ponovo...

:)

Odgovori