HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Nece obrisati nista, samo instaliras preko postojeceg... Ali obavezno pre toga uradi nandroid backup, za svaki slucaj da se nadje ako nesto krene po zlu :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Ja sam presao na nFinityGB 1.13 sinoc i sve radi savrseno...bar za sada.
Preporucio bih ti da odes u Recovery i prvo backup-ujes trenutnu verziju. To bi trebalo da zauzme na kartici oko 200-300MB, zatim odradi wipe cache i u advanced imas wipe dalvic cache. Instaliras novu verziju i uzivas...ako se u bilo kom trenutku desi da nesto ne radi kako treba uvek mozes uraditi restore prethodne verzije. Time sto ces uraditi wipe cache neces obrisati nikakve programe niti podesavanja zato samo napred :wink:

moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Post od moonwalker13 »

E ljudi, malopre sam pokusao da flesujem patched market sa xda, ali mi izbacuje gresku u recovery meniju da ne moze da nadje build.prop. Nadjoh ovo uputstvo na xda ali ne znam kako i gde da promenim taj fajl.
Edit and flash your Build.prop according to this :
[/code]
ro.build.id=GRH78C
ro.build.tags=release-keys
ro.build.description=soju-user 2.3.1 GRH78 85442 release-keys
ro.build.fingerprint=google/soju/crespo:2.3.1/GRH78/85442:user/release-keys
Jel neko to radio da me uputi?

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Da li neko od vas koristi ROM nFinityGB 1.13 i da li ima nekih problema sa doticnim?
Uz mnogo muke, jedva sam ga instalirao uz silno formatiranje i brisanje svega i svacega (pa i formatiranje SD kartice). Sad mi se tokom rada desava da se telefon potpuno zamrzne ili resetuje. Vec razmisljam da se vratim na neki stariji ili neki potpuno drugi ROM koji mi nece zadavati ovakve muke. Koje vi ROM-ove koristite?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Master Joda, pogledaj da li neka od aplikacija pravi problem! A proveri i podatke o overclocku. Razne stvari mogu da prave problem... :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

Master Joda napisao:Da li neko od vas koristi ROM nFinityGB 1.13 i da li ima nekih problema sa doticnim?
Uz mnogo muke, jedva sam ga instalirao uz silno formatiranje i brisanje svega i svacega (pa i formatiranje SD kartice). Sad mi se tokom rada desava da se telefon potpuno zamrzne ili resetuje. Vec razmisljam da se vratim na neki stariji ili neki potpuno drugi ROM koji mi nece zadavati ovakve muke. Koje vi ROM-ove koristite?
cm7 rom ce ti sigurno na tattoo najbolje da radi..bar dok sam ga ja imao bilo je tako...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Master Joda, ja sam još uvek na nFinityGB 1.04 i on mi skroz odgovara i dobro radi...:) Sa svim novijim verzijama ili je potrošnja baterija bila velika ili nije radila animacija ScreenOff tako da sam na ovome do daljeg...:) Nisam ni probala v1.13, ali za v1.04 mogu reći da je super...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Hvala svima na odgovoru. Bude li jos problema, Ninolina prelazim na 1.04 :wink: . Sto se tice problema sa trenutnom verzijom slobodno mogu da tvrdim da nema veze sa nekom instaliranom aplikacijom, jer to mi se to pocelo desavati cim je rom instaliran.
Takodje sam primetio i da mi baterija jedva izdrzava 24 sata, mozda je to i danak vremena, kod mene je vec godinu i po dana.
Da li je neko uzimao novu bateriju za tattoo,da li se moze naci i da li se preporucuje neka jaca koja bi mozda izgurala i cela 2 dana?

smargelj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 24. Apr 2010. 15:51

Re: HTC Tattoo

Post od smargelj »

e ljudi, ajd ako ima nekog da ga ne mrzi da postavi sve sto treba za root tatua...tamo na strani 28 je sve objasnjeno al svi linkovi za to su mrtvi...jos nisam radio ovo pa rekoh da probam...sa xda sajta moze samo zadnji 1.14 da se skine a taj nece da mi ubaci, mozda zbog clockworkmod verzije a ne znam koja je ispravna za to...
uzeo sam novi fon pa hocu prvo da sve testiram na starom tatuu pre novog...
hvala unapred... :)

BoJaN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2010. 00:27

Re: HTC Tattoo

Post od BoJaN »

Pomagajte ljudi!
Ispraznila mi se baterija prekjuce jer nisam bio blizu punjaca i posle punjenja do max (zelena lampica), mobilni nece vise da se upali! Proces paljenja dodje do logoa htc i posle toga jednostavno ekran ostane crn dugo vremena i ugasi se sam od sebe. Vadio sam bateriju, karticu, probao sam da ga palim sa SD i bez SD kartice.. Nista ne vredi :/

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Tattoo

Post od hirurg »

Udji u recovery uradi hardreset i probaj onda sta ce biti.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

ne mogu da udjem u recovery kod HTC tatoo

Post od Mirko BGD »

pozdrav
htedoh da ortakinji instaliram CM7 na tattoo, zbog BTa i jos nekih sitnica, medjutim nalecem na problem :(

1. kreirao sam gold card
2. odradio root (imam super user ikonu)

i onda se javlja problem, kada hocu da udjem u recovery ne mogu telefon mi izbaci trougao za uzvicnikom i telefon pored tog trougla... ima li neko ideju u cemu je problem i kako ovo mogu da resim?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Tattoo

Post od antec »

Jel si flesovao recovery uopste? Izvinjavam se ako je glupo pitanje ali nisi pomenuo. :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Tattoo

Post od Mirko BGD »

pa ako sam dobro procitao u uputstvu, pokretanjem root.bat fajla se instalira i recovery automatski....

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Tattoo

Post od antec »

Skini sa marketa rom manager, besplatan je. U opcijama u programu imas stavku "reboot into recovery", izaberi i cekaj da udje u recovery. Ako opet nece prilicno sam siguran da nisi lepo flesovao recovery.

Ukoliko je to slucaj skini iz attachment-a sa LINKA ovaj 3005 recovery i kopiraj ga u koreni folder kartice (da ne bude ni u jednom folderu). Skines terminal emulator sa marketa i ukucas sledece (u svakom redu je zasebna komanda, kucas ovo unutar znakova navoda bez znakova navoda):

"su" (odobri pristup rootu)
"flash_image recovery /sdcard/IME_FAJLA.img"

Umesto IME_FAJLA upises tacan naziv skinutog img fajla iz attachmenta(ne sme biti razmaka u imenu, preimenuj ako treba).
Udjes u recovery bilo posredstvom rom managera ili kombinacijom dugmica.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Tattoo

Post od Mirko BGD »

ma ne mogu da nadjem na marketu rom manager :( doduse nalazio sam po netu neke verzije al ni jedna ne vrsi posao
ajde kad stignem na posao pribacu ovo da odradim :)

edit:

kad kucam SU dobijem not found?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Tattoo

Post od antec »

Uradi update superuser aplikacije (su binary-a). Probaj ponovo da odradis ovo sto sam napisao gore. Da li kada udjes u Superuser u listi aplikacija imas i terminal emulator? Da li ti uopste radi neki program kojem su potrebne root privilegije (root explorer npr.)?

edit: Ako radi normalno root explorer a terminal i dalje izbacuje "not found" ili sta vec, kopiraj fajl "su" iz "/system/xbin/" u "/system/bin" ili obrnuto pa onda probaj.

fox_87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 08. Sep 2010. 23:33

Re: HTC Tattoo

Post od fox_87 »

treba mi preporuka za custom rom(iz licnog iskustva ako ste probali par njih),koja verzija je najstabilnija,da ne crpi previse bateriju i ne onemogucava neke opcije telefona,kameru,radio...

i ako moze neki link u kome je detaljno objasnjeno rutovanje i instalacija rom-a

hvala

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Tattoo

Post od bachika »

Pa ne znam baš da li na forumu ima još aktivnih korsinika tattoo-a... Ali evo ovako.
Spisak romova
Uputstvo za sve i svašta

Najverovatnije da su cyanogenmods romovi najbolji, ali isprobaj i sam...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

fox_87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 08. Sep 2010. 23:33

Re: HTC Tattoo

Post od fox_87 »

pa da ,svi presli na bolje htc modele :P
isprobacu,hvala..

Odgovori