HTC G1 Googlephone

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
viktorbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 23:34

HTC G1 Googlephone

Post od viktorbgd »

Od pre mesec dana sam ubacio i ovaj telefon u svoju raznovrsnu kolekciju. kako sam njega uzeo zaboravio sam na sve ostalo. Iphone 3g sam prodao jos pre 6 meseci, storm blackberry sam spakovao i ide na dobos. Ovo je definitivno najbolji telefon koji sam do sada video. Brzina, pristup programima, jednostavnost koriscenja a najbolji internet pretrazivac, sa najboljom mozda qwert testatruom koju sam do sada video. Definitivno ga ostavljam do dolaska motorole droida koji je sve ovo samo sa rezolucijom za svaki respekt. Google je jos jednom pokazao zasto su najbolji! Dva najbolja phona po meni, ikad napravljena. Inace ga koristim sa brojem 066 gde imam 250mgb mesecno, nisam primetio da mnogo kida neta, do sada
1.blackberry bold
2.googlephone

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

jel mze neki malo detaljniji review?? mene dosta interesuje taj fon, ali mi se sve cini da ce se onaj slajd kad tad razlabaviti ili polomiti :/ Hvala unapred.

viktorbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 23:34

Post od viktorbgd »

taj slajd je uradjen po meni tako cvrsto da jedino mozes na silu da ga slomis, nikako ne koriscenjem. I tu nema flat kablova i drugih stvari. :wink:
Jedino sto mi smeta sto nema 3.5 izlaz za slusalice pa morm da narucujem preko usba sluske. I kamera nije nesto specijalno, ali ja to skoro nikad i ne koristim, mozda dva puta mesecno, na bilo kom telefonu. Ovaj telefon odise kvalitetom. Mozda estetski nije uradjne ono najlepse, ali HTC i google su se potrudili da izbace revolucinarni proizvod. Zasigurno ce android telefoni biti buducnost. Kao sto je google chrome potukao i explorer i mozilu tako ce i android da prevazidje kako BB OS, ili IPHONE OS, ili WM os.

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Post od dyca »

hvala na odgovoru.. mene ja bas zanimao taj kvalitet izrade, ali posto kazes da je odlican, onda nema vise frke. Zanima me jos da li je moguce update-ovati Android na verziju koju koristi Hero, tj. sa Sense UI?? I da, ako mozes da mi kazes gde si ga kupio i koliko kosta? pozz

viktorbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 23:34

Post od viktorbgd »

Stigao mi je iz USA, kupio sam preko ebay-a malo koriscen za 250 dolara i platio sam 15 da dobijem network code sa kojim sam ga otkljucao jako jednostavno. Cekao sam mesec dana da neko dodje i da mi donese, ali vredelo je. Mislim da je to to. Jedino racunam na bolju rezoluciju u nekim novijim modelima. Ali vis en uzimam telefone koji nemaju qwert testaturu ali mehanicku, uzivo. One virtuelne i na iphonu i na stormu su me izludjivale. Ovo je prava stvar. Narocito za ove novce, sve me izaslo manje od 200 eura.
Ostaje jedino da vidim kako da stopiram stalni pristup netu, i da vidim koliko sam skida a ne mogu da nadjem neki merac protoka niti da zaustavim skroz konekciju sa netom osim da uklonim APN skroz. Jednu noc je sam uradio update na novi android sistem 1.6 verziju, to je bilo sigurno par desetina megabajta. Sreca imam 250 mega mesecno u svom planu pa ne verujem da ce da predje to. Ali nisam bolje i konfornije koristio net niti slao mailove do sada, nisam koristio nokiu n97 duze, samo sam je isprobao, ili HTC touch pro 2. Imao sam HD HTC, odlican telefon ali fali qwert, barem meni.

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Moj kum ima G1 otkljucan, i muku muci da ga osposobi, tj da ukuca parametre za mts. Bio je kod njih, nemaju pojma... Jel moze neko da mi posalje uputstva na mail, vylota@gmail.com, ili da napise ovde na forumu pa cu da mu kazem da pogleda i ubaci. Unapred hvala, pozdrav

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vylota, da si malo bolje pogledao forum, procitao pravila foruma i koristio opciju trazi (a to ubuduce uradi pre nego sto postujes), video bi da postoji odeljak o konfiguraciji tel i cak i tema o podesavanjima za android telefone.. A sad evo linka do te teme.. sigurno ce resiti problem..
viewtopic.php?t=19637
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovako uzeo sam ovaj telefon pre par dana pre njega sam koristio iphone e sada problem je shto se slabo snalazim jel postoji neki srpski forum za Androide? mozete da mi date neki link? Kako se na njemu radi fw ako se i to radi kako se shta radi uopshte sa sistemom na njemu koje su mogucnosti da ga zakljucham i tako to :blinky:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

upravo pises na najboljem srpskom forumu... :wink: hehe... i to u odeljku koji se bavi Android platformom...

a sad, pitanje nisam bas razumeo...? ako mislis na update fw.. onda to valjda ides na oficijalni HTC sajt... a za zakljucavanje.. pa cackaj ga malo i pronacices...
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj a nisam mislio na to zakljuchavanje nego da ako updejtujem fw poshto mi je sada 1.6 pa onda da ne bude vishe sim free. I da poshto se vi razumete u to shta znache custom ROM tj shta predstavlja to poshto nisam bash najbolje skontao gde ih mogu naci? I kako da namestim da imam vishe mesta u telefonu za aplikacije tj da mi idu na karticu? Gde naci aplikacije na marketu ili imate neki sajt?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Da bi instalirao aplikacije na karticu moraš da rutuješ telefon. Free aplikacije imaš na marketu a postoje i sajtovi za ove druge.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

hoce li neko onda da mi objasni shta su oni neki custom romovi tj shta oni rade telefonu? Chemu sluze kako shta ubacujem

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Custom ROMovi su ti verzije firmvera nezvanicno napravljene za telefon, sa nekim stvarima dodatim, nekim izbacenim,nekim stvarima optimizovanim u odnosu na fabricki ROM, i tako....Posto to spada u warez, onda neces dobiti ovde informacije o tome gde da ih poskidas,ako se ne varam. Ali google je tvoj prijatelj, samo treba malo da se potrudis :wink:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ok nacicu to e sada kako se to ubacuje jel to shteti telefonu rutovan mi je telefon ja imam 1.6 fw imam baseband verziju 62.50s.20.17H_2.22.19.26I e sada ne znam da li je to dobro ima li neshto novije i tako to jel moze neko da mi pusti na pm gde mogu to da pratim kako i shta zaista nikako da se snadjem sa ovim telefonom :o :?

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

to ti je najnovije rekoh ti da je hacknut tj rootovan i da samo preko udate menjas rom koji oces
isprobaj jedno 20tak dok ne nadjes neki da ti odgovara.
poslednji je radio nemoj da brines
sto se tice fw izasao je i android 2.1 mozes i taj da ubacis
ja sam ga bio ubacio ali mi nije odgovarao pa sam vratio na originalni 1.6 sa rootom.
Inace ja sam bivsi vlasnik tog G1 :D
da se neko ne zapita sta to bulaznim. 8)
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

poshto nikako da se snadjem sa ovi mojim telefonom moze neko da mi da neki josh srpski forum sem ovoga na kome mogu lepo da prochitam sve shto me intresuje da vidim kako i shta se radi jer ovde bash nikako da se snadjem a i amerikanci su ludi i njihovi forumi su da se pogubish skroz :/

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Odkad su "custom" romovi warez?
lesa0208, e pa moras prvo engleski jezik donekle da savladas, male smernice (nemam komp vec dugo) - xda-developers i modaco forumi, pa trazi... ("stable" je uglavnom oznaka za stabilnu verziju koja ce ti praviti najmanje problemos).
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

a znam engleski odlichno nije to problem nego ono kao chitam tamo nadjem video i na vide-u dugachije nego shto tamo pishe i onda sam se zbunio skroz bio :/

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, mozda sami romovi i nisu,ali sajtovi na kojima se uglavnom nalaze svakako jesu,na to sam mislio.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

shta sada izgasi vam se telefon i onda krenete da ga upalite i on odradi onaj loading i onda se upali i stoji samo crni ekran kako dalje shta onda ???

Odgovori