HTC Legend

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Narode da pitam cisto informativno,kolika je cena sad novog Legend modela (ne iz ovlastenih radnji i od operatera) a za koliko se prodaju polovni?
Hvala
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Budući da je polovan skoro nemoguce naci, jedina opcija je kupovina u radnji i to po cenama kao na sajtu ( ja proverio pre neki dan) :)
Nov 340-400 eura, polovan predpostavljam 260-300 eura. Bio je pre par nedelja jedan na Limundo aukciji koji je otisao za nekih 230 eura :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Phantom Lord, Au, jos uvek se Legend cenovno drzi jako dobro.Mislio sam da je ipak nesto manje.
Hvala za info.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Danas sam se malo poigrao jednim legendom i bas mi se svideo.Nije dysplay kao na desireu,ali je super.Mnogo mi se vise svidja izgled i kvalitet maske kod legenda nego kod desirea.Desire deluje nekako nezno i krhko u odnosu na
Note IV N9100 dual

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Izgleda da ce HTC izbciti crnu verziju Legenda, Phantom Legend. http://androidcommunity.com/htc-phantom ... -20101004/
takodje, pitao sam HTC oko Froyo-a za Legend, kazu da je Legend na spisku za Froyo, ali ne znaju kad.. :D
HTC Legend

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Moze li neko da iznese svoje utiske o romovima koje je probao? Dakle, koji je najkompletniji, koji najbrzi, a koji battery friendly.
Ja sam uzeo telefon pre par dana i jos uvek sam na fabrickom romu, ali nisam bas zadovoljan performansama, tj secne ponekad kad listam meni, mada sa widgetima radi ok.

PS. Izgleda da ce Froyo decembra, tako se suska po netu. :wink:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=462872

Jeste da se pominjei Legend i Desire, ali rekoh hajde ovde da stavim. Crni Legend je apsolutno fantastičan! Imao sam prilike na par nedelja da se družim sa Legendom pre nego što uzeh Desire, i kad vidim ovu sliku mogu samo da kažem da bih istog trenutka trampio Desire za njega! :roll:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ovaj Phantom Black Legend je perverzno dobar,bruka!Necu nista da prejudiciram ali mislim da znam svoj sledeci telefon. :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja sam razmisljao da ga uzmem preko vipa ali mi je jos uvek to velika cifra za paket 325 koji bi ja uzeo.U svakom slucaju,za 3/4 meseca ukoliko ne uzmem N8,Legend ce najverovatnije biti biti moj sledeci telefon. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Posto sam vec nekih mesec dana vlasnik Legenda, svog prvog Androida i uopste drugacijeg operativnog sistema osim symbiana nakon 7 godina, iznecu svoje utiske o ovom telefonu i samom Androidu, koje mogu pomoci buducim vlasnicima u kupovini.
Bicu subjektivan i istaci cu stvari koje su meni bitne i koje su to po meni prednosti, a koje mane ovog uredjaja i pritom cu ga uporedjivati sa e71 koji sam koristio poslednjih dve godine, sto znaci da se utisci drugih mogu drasticno razlikovati od mojih.

Pozitivne strane:

+ Kvalitet izrade kucista je na visokom nivou, sto je i za ocekivati buduci da je izradjeno od komada aluminijuma, tako da nema krckanja, pomeranja i slicno. Isto vazi i za plasticne delove, koji su gumirani i malo podizu telefon od povrsine kako se ne bi grebao.
+ Zvucnik je veoma glasan i cist, cak za nijansu bolji od e71 koji sam prethodno koristio, nema probijanja cak ni na maksimumu glasnoce.
+ Kvalitet zvuka u slusalici je takodje na visokom nivou, cak napredak u odnosu na e71, sto je doslo kao prijatno iznenadjenje. Nema sustanja, probijanja, dakle savrseno cist i glasan zvuk.
+ Veliki i pregledan ekran, sa zivim prikazom boja je ono sto se prvo uoci na telefonu. Nazalost nisam toliko odusevljen amoled tehnologijom, bar u ovom slucaju, jer bi Legendu definitivno trebala veca rezolucija. Da me neko ne shvati pogresno, ekran je sjajan, ali sam ocekivao vise. Npr smeta mi sto u nekim delovima slika, prelazi boja deluju pomalo cudno, kao da su sastavljeni od 256 boja ili su tackasti. To se najbolje vidi u galeriji, tj pozadini galerije, koja je sva tackasta. Mozda je takva amoled tehnologija, ali ja glasam za lcd.
+ Sam Android je sjajan sistem i tu nemam vecih zamerki. Potpuna sloboda u podesavanju desktopova je ono sto mi savrseno odgovara kao i bezbroj aplikacija od kojih bar jedna zadovoljava vase kriterijume. Sa druge strane, smetaju mi neka glupa ogranicenja, kao sto je npr slobodno redjanje ikonica u meniju (tj nema ga, telefon automatski redja ikonice po alfabetu).
+ Root-ovanje donosi mogucnost promene roma i prakticno neogranicenog menjanja sistema, sto moze doneti veliko ubrzanje, duze trajanje baterije, nove funkcije i slicno.


Negativne strane:

- kamera je sasvim prosecna, cak za 5mpx losa. Slike cesto ispadnu previse blede, posebno kada se koristi blic, bez obzira koliko smanjivao ja exposure, iso, itd. Medjutim ono sto mi posebno smeta kod kamere je makro mod. Ja kameru samo i koristim ponekad za slikanje teksta, na e71 je to radilo savrseno, dok je ovde jedva citljivo. Dakle kamera, dovoljan 2.
- Tasteri telefona (izuzev power i volume) su losijeg kvaliteta i pomalo kvare utisak. Deluju previse plasticno i nekolicina ljudi ima problema sa njihovim rasklacivanjem. Da ovo nije mit, mozete se i sami uveriti. Uporedite izlozeni Legend u vipu u TC Usce i TC Delta City (u DC su rasklaceni).
U cemu je problem? U sledecem:


Slika


Same membrane tastera se ne nalaze na njihovoj sredini (kao sto bi svako normalan ocekivao) vec na samom kraju, sto u prevodu znaci da morate da pritiskate tastere gde su crveni krugovi. Po meni je logicno da se taster pritisne na sredini, gde je slicica, ali sta ja znam. Uglavnom, treba se prilagoditi i ne pritiskati tastere nepravilno (?!) inace se moze dogoditi ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=5TwaTtwzNDw

- Najveca prednost telefona je ujedno i njegova najveca mana. Govorim o HTC sensu koji iako je prelep i intuinitivan, dosta usporava telefon i animacije nisu bas tako glatke kao sto bi mogle da budu. To se najvise vidi u porukama u kojima listanje strasno secka, kao i pri listanju stranica na internetu. Resenje je ili overklok ili ubacivanje custom roma bez sensa ili najbolje oba.
- Lampica za obavestenja je slabo vidljiva (mada ni na e71 nije bila nista posebno) i ne moze se podesiti duzina trajanja, a ona je vrlo kratka, oko 5 minuta mislim. Naravno ovo se resava root-ovanjem.
- Baterija kratko traje, mada je i za ocekivati obzirom na velicinu ekrana. Uglavnom sa custom rom-om, overklokom, ali i downklokom pomocu setcpu, sa nekih 20tak minuta razgovora, isto toliko poruka, par mailova, malo interneta preko 3g-a i organisera, moze da izgura 2 dana. Bez root-ovanja dan i po.
- quickoffice koji dolazi uz telefon je los. Listanje excel fajla je ocajno i frustrira, zato sto secka i laguje. Neverovatno da 600mhz procesor ne moze da savlada jednostavan excel fajl.

Sve u svemu zakljucak je sledeci:

HTC Legend je sjajan uredjaj, upotrebljiv kako za posao tako i za zabavu (vise za zabavu). Onima koji dosta kucaju bih preporucio da ga zaobidju, jer je ipak ekran previse mali za tako nesto, a i hardverska qwerty je definitivno nezamenljiva (to je ono sto mi najvise nedostaje u odnosu na e71, dakle ceka se desire z :D )
Ako neko ima neka dodatna pitanja, bilo u vezi telefona ili samog sistema, root-ovanja, romova i slicno, stojim na raspolaganju 8)
Poslednja izmena od Phantom Lord u Sub, 23. Okt 2010. 11:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Phantom Lord, Svaka cast na opisu.Da li mi mozes reci kako se telefon ponasa sa PDF dokumentima,da li tu dolazi do seckanja ili neceg slicnog?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Wicker Man, slicna je prica kao sa excel fajlovima, tj. telefon drzi korak i dovoljno brzo ucitava nove stranice, ali samo listanje nije glatko kao npr iphonu, vec malo poskakuje. Sve u svemu, upotrebljivo, ali ima prostora za poboljsanja.
PS. Evo uporednog testa makro moda kamere izmedju Legenda i E71 (prva je sa e71, druga sa Legenda)

Slika Slika


SlikaSlika

Vidi se kako je kamera na E71 malo ostrija, mada to nije toliko upadljivo, ali opet radi se o biznis telefonu, kome kamera nije glavni adut.

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Epa eto, meni je dosadilo da cekam zvanicni Froyo update od HTC-a pa sam isao tezim i rizicnijim putem - rootovao sam telefon i instalirao CyanogenMod 6 koji je zasnovan upravo na verziji 2.2. Par dana detaljnog studiranja stranih foruma (xda-developers prvenstveno) bilo je dovoljno da od maltene apsolutnog pocetnika (dobro, rootovao sam ranije Windows telefone i instalirao custom romove) dodjem u stadijum iskusnog pocetnika ;) Objasnjenja tipa "korak-po-korak" cete lako naci, ali problem je sto se skoro na svakom drugom koraku pojavi neocekivan problem, pa onda trazis kako da ga premostis itd. LM, da skratim, ne ocekujte cudo od Froyo-a. Telefon radi malo brze (ali sigurno ne 5-6 puta iako kazu da je Froyo toliko brzi od Eclair-a), imate malo veca ovlascenja, drugaciji je interfejs, takodje tu je i mogucnost postavljanja animacija kao pozadina, pri cemu se ne gubi na brzini rada telefona. Meni je ovo poslednje bilo najveci motiv, iskreno receno, ali posle 5-6 dana decje radosti vratio sam stari dobri JPG. Zakljucak donesite sami, ali poslusajte zato savet sto ce vam chicha dati: zip fajl sa romom nikako ne brisite sa kartice, cak ni nakon uspesne instalacije. 8) Srecno!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

markoko, ipak uskoro stize zvanicni update! http://www.facebook.com/topic.php?topic ... post101706
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Da da, samo sto nije :roll: Eeee prijatelju, jos kad se vuce ta prica, ja mislim jos od letos nekad. Dok ne vidim ne verujem im ni rec. Ja imam VIP-v Legend, dakle "carrier-branded", moguce da ce na tu fintu da nas zavlace jos jedno 5-6 meseci a dotle cu sigurno da ga prodam i uzmem noviji model.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

markoko, Legend iz vipa nije brendiran, priča o updateu se ne vuče od leta pošto su samo rekli da će biti a nisu rekli tačan datum.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Da, a na onom linku gore su vidim dali vrlo tacan i precizan datum, sat i minut izlaska update-a :dry: Legend imam vec pola godine i DA, odavno se vuce ta prica 'uskoro ce biti Froyo, samo vi strpljivo sacekajte da ga mi lepo istestiramo', znam jer pratim tu pricu pitaj boga otkad. Nisam siguran da li je VIP-ov Legend brendiran posto sam ga obescastio pre nego sto sam probao neku drugu karticu, citao sam negde da Android ne moze da se kodira na mrezu ali u njihovom saopstenju stoji da ce za brendirane modele update kasniti, zato sam se nosio mislju da ih je VIP, kao ozibljan operater, kodirao.

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »


ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Izasao Froyo za Vodafone, procureo. :D na xda mozete pogledati... uskoro i mi... :D bice jos malo...
HTC Legend

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ja sam stavio taj vodafon froyo od modaca, i super radi, ima par novih aplikacija (hotspot, torch, livewalls).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori