HTC HD7

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

HTC HD7

Post od milann »

Slika

Slika


HTC HD7 will sport a kickstand and will have Dolby® Mobile and SRS surround sound among the rest:
- 1 GHz Qualcomm Snapdragon QSD8250
- Windows® Phone OS 7
- 512MB ROM, 576MB RAM
- 8/16 GB Internal Storage
- 122 x 68 x 11.2 mm (4.8 x 2.68 x 0.44 inches)
- 162 grams (5.7 ounces) with battery
- 4.3 inch SLCD touch screen with 480 X 800 resolution
- HSPA/WCDMA (900/2100 MHz) Quad-band GSM/GPRS/EDGE: (850/900/1800/1900 MHz)
- Bluetooth® 2.1 with A2DP for wireless stereo headsets
- IEEE 802.11 WiFi b/g/n
- 3.5 mm stereo audio jack
- Standard micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)
- 5.0 megapixel colour camera with auto focus and flashlight including 720p HD video recording
- Removable and Rechargeable Lithium ion or Lithium-polymer battery, 1230 mAh
- AC input: 100 ~ 240V AC, 50/60 Hz
- Motion G-sensor
- Proximity Sensor
- Ambient Light Sensor
- Dolby® Mobile and SRS surround sound

Izvor

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ovaj je za sada najbolji Win7 Phone :D Cudo pa jos nijedan proizvodjac nije predstavio fon sa boljom kamerom od 5MPix ...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Motoman, kako nije, pa juce je predstavljen i HTC Mozart koji ima kameru od 8 mpx i xenon flash!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Svi novi HTC-vi telefoni sa WM7 nemaju prosirivu memoriju :unsure:

Ovaj mi se svidja :)
and justice for all...

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Post od dacha »

Totalno je cool. Baš mi se dopada. 8)
Mada ja sam više za Mozart možda zbog xenon flesha. :unsure:
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

laca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 17:25

Post od laca »

Moj racunar (sa operativnim sistemom XP) ne prepoznaje mobilni htc hd7 kada ga priklucim preko usb-a. (ispisuje usb device not recognized)
Molim za pomoc i eventualno link.
Hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

laca, uz telefon si dobio CD sa drajverima i softverom. Da li si instalirao softver i drajvere? Da li si probao vise USB portova? Da nisi slucajno pokusavao da povezes telefon preko US HUB-a? Da li si probao na drugom racunaru/operativnom sistemu?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

laca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 17:25

Post od laca »

Uz telefon hd7 se ne isporucuje cd pa ga nemam.
Probao sam vise usb portova, svuda je isto.
Probao sam da telefon povezem i preko usb hab-a, mozda to nisam smeo, ali nisam to znao.
Probao sam na drugom racunaru sa istim os. xp-om.
Telefon sam legalno kupio pre desetak dana.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

laca, CD (tacnije DVD) se itekako isporucuje - kako si mislio da instaliras drajvere i ZUNE softver? Bez drajvera i ZUNE softvera nema nacina da ga povezes sa PC-om.

Kako to da ti u legalnom pakovanju nisu dali CD?

Sadrzaj legalnog pakovanja je normalno sledeci:

- telefon
- kratko uputstvo
- DVD sa drajverima i Zune softverom
- slusalice
- HTC USB punjac
- micro USB kabl

Ako ti fali bilo sta od ovoga to nije "legalan" primerak (u Srbiji legalno HTC HD7 prodaju samo Telenor, VIP i Comtrade).

Sto se tice USB habova - mnogi uredjaji kao sto su mobilni telefoni, neki misevi, pojedini stampaci itd. ne funkcionisu ispravno kada su povezani preko USB habova, pa takve kombinacije treba izbegavati. Nista se nece pokvariti - jednostavno neki uredjaji nece raditi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

CD-dvd sa driverima nije u pakovanju jer prosto nema gde da stane u onolikoj kutiji,ovo ostalo sto je nabrojano ide,inace zune je jedini softver koji je potreban i skida se na sajtu proizvodjaca operativnog sistema windows ili na htc sajtu i podrsci(koju doduse za hd7 i srpsko trziste nemaju)apsurd-jer je tel dostupan preko telenor mreze.
inace samo mogu da potvrdim da tel ne podrzava mms poruke na telenor mrezi(iako ih oni recimo prodaju u svojoj ponudi),telenor je potvrdio to-dok na drugim mrezama radi. Dakle cini se da je windows phone 7 tehnologija nekompatibilna sa telenorom??
Ostale funkcije telefona rade savrseno i svakako sve pohvale na brzini telefona i kvalitetnoj kameri(foto i video)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Yuba, cekaj kutija za telefon sa 4.3" ekranom je toliko mala da nije mogao da stane mini CD/DVD ? Sad i HTC stedi na upakovanom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

laca, na mom Android HTC-u, PC softver sam umesto na disku dobio na kartici.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

tomas.hokenberi, laca, na DHD se takodje ne dobija CD vec je program za sinhronizaciju na kartici i fon povezes sa kompom kao mass storage i kopiras fajl i instaliras 8) ali ja sam imao problem jer moj fon nije hteo da registurje DHD kao mass storage i morao sam sa HTC-ovog sajta da skinem taj program :angry:
and justice for all...

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

tomas.hokenberi - ne nazalost nema u pakovanju nista od cd/dvd/ jel u biti tel koristi taj Zune softver koji je za svaki windows phone 7 isti,tako da verovatno zato i nisu stavili,a taj Zune jako puno zna da uspori prebacivanje media(video) jer je u istom mahu i konvertuje-kopira u tel,pa proces traje dugo,jer hd7 kao i svaki wp7 nema mass storage opciju niti copy-past(zasada). Ovako sto se tice wp7 mislim da ce to biti izuzetna platfroma posle updata(zeljno iscekivanog)

rela
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2011. 22:42

Post od rela »

Imam ja pitanje za vaskoji ste uzeli preko Telenora, jel ga neko uzeo a da ima drugu mrezu i posle odneo na dekodiranje, i ako jeste gde je to uradio i koliko kosta :) ja sam na telekomu i necu da menjam broj, ali hocu preko nekoga drugog da uzmem samo telefon jer je mnogo skup van paketa.

Hvala u napred, ako neko zna odgovor

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

rela, preporucujem ti da prvo procitas ovu temu:pravopis. Ona ti nece odgovoriti na tvoja pitanja u vezi sa HTC HD7, ali ce ti pomoci da sledeci put napises recenicu koja ce biti lako razumljiva i citka.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

vi koji imate ovaj telefon, da li ste stvarno zadovoljni telefonom, moze li neka uporedba kamere npr sa hd2 ili necim slicnim, zvuka sa slusalicama i kako surfa preko wi-fi? hvala :wink:

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Da bi vam prepoznao tel vas PC morate da instalirate Zune software i to je za sada jedini nacin da pristupite vasim Win Phone 7. Ima i beta verzija softwara koji olaksava to ali prethodno morate da ga otkljucate preko ovog http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857127.

Inace HD7 je ista platforma kao i hd2, 90% je isto, probao sam i ekran nije dobar kao kod Omnie 7 i plus toga je on plastican a nije kao hd2 metalno kuciste, i time je podlozen ogrebanju vise

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

NoDo update je zaista malo ubrzao hd7 ali sto je najbitnije sada su zvona ringtones glasnije pa se telefon lepo cuje i kada je u dzepu u futroli. sto se tice ostalih stvari videcemo posle par dana koriscenja ovog novog NoDo update.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Imam mogucnost da zamenim svoj 8 meseci star HD2 uz doplatu od 35e za nov HD7.Ovo mi je u pocetku bilo zanimljivo posto je HD7 hardverski veoma slican sa HD2 pa bi ispalo da za malu doplatu dobijam nov telefon.Medjutim prvo sto me je odbijalo je sto WP7 nije imao mogucnost za copy/paste koji veoma koristim ali koliko sam citao prvim updateom je to sredjeno.
Pa ipak zanima me da li stvarno WP7 nema mogucnost za mass storage koji mi isto tako veoma treba pa sve ide preko ZUNE(Kako sam razumeo to je Windowsova verzija Stevicinog iTunesa?) ili se i to planira promeniti sa nekim novim updateom pa bih se mogao strpiti malo?
Nokia Lumia 1520

Odgovori