[uputstvo] Kako oživeti ubijeni HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

[uputstvo] Kako oživeti ubijeni HTC Desire

Post od Mirko BGD »

USB BRICK

Mnogima od nas se iz nepoznatog razloda desio USB Brick! To je stanje kada:

1. telefon ne može da startuje, pojavi se HTC logo, a uređaj se restartuje bezbroj puta, ili
2. telefon može da startuje, ali mu ne rade Bluetooth, Wi-Fi, USB, USB Charging, ne može se pristupiti memorijskoj kartici itd.

Šta da uradite?

Logičan potez je instalacija novog roma! Dakle prebacite rom na SD karticu, uđete u Hboot, iz njega u recovery mode i odatle instalirate rom! U koliko ovo prođe, odlično!

Međutim, problemi nastaju kada pri pokušaju da pristupite memorijskoj kartici iz recovery mode-a dobijete grešku.

Šta dalje?

Pa, prvo treba da sredite telefon tako da ponovo vidi karticu. Ovo ćete uraditi na sledeći način:

1. Potrebno je otići na http://developer.android.com/sdk/index.html i skinuti SDK. Posle skidanja ćete morati da izaberete koje komponente želite da sadrži vaš SDK, ja sam ih sve odabrao

2. Posle dužeg vremena skidanje i instaliranja potrebno je videti gde se SDK instalirao, u mom slučaju je:

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk-windows

3. Zatim je potrebno da iz android-sdk-windows uđete u folder tools i onda dobijate sledeću putanju:

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk-windows\tools

4. Onda je potrebno uključiti telefon, otići u hBoot i izabrati opciju FASTBOOT

5. Onda treba otvoriti comand prompt (start>run>cmd>enter) gde kucamo CD razmak i kopiramo putanju odozgo:

CD C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk-windows\tools

6. Potom pritisnemo enter, pa kucamo:

fastboot oem enableqxdm 0

i ponovo enter

7. Poruka koju ćemo dobiti je da je operacija uspela i da je trajala xx sekundi, mislim da je u mom slučaju bilo 0.94s.

8. Isključite telefon, izvadite karticu, stavite je u čitač i na njen root stavite update.zip (update.zip se može preuzeti sa: http://www.shadowchild.nl/fixmisc/update.zip)

9. Potom vratite karticu, uđete u hBoot meni, zatim u recovery, instalirate update.zip, restartujete telefon i to je to! Uređaj je ponovo živ!

Moguće komplikacije i nepredviđene okolnosti?

Uvek ih ima, ja sam imao problem sa fajlom AdbWinApi.dll tj dobijao sam poruku kako pomenuti fajl nedostaje! Otišao sam na Google, skinuo ga, ubacio i odradio posao, a vi ga možete prebaciti iz platform-tools ukoliko vam izbaci istu grešku!

Eto to je od prilike to. Ako sam nešto pogrešno napisao ili propustio, nadam se da će me neko od korisnika ispraviti!

Inače postoji još jedan recovery koji je karakterističan za Legend, ali se događa i na Desire, Nina se stalno susreće sa njim, pa bi bilo lepo kada bi napisala uputstvo za njega, s obzirom da su koraci isti do tačke 6.

Inače, ovo uputstvo je preuzeto sa Modaco foruma, i isprobano (ja ga probao :)), a link mi je poslao član Lesa2008 kome se ovom prilikom zahvaljujem!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Lepo je sto si ovo podelio sa ostalima .
Note IV N9100 dual

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

toda81, kad se setim koliko sam samo ja zivaca izgubio trazeci ovako nesto... mislim da sam u trenutku imao 20 otvorenih tabova, nisam znao ni sta gledam ni sta ne gledam :D

prem da u narednih par dana imam nameru da napisem jos par uputstava koji ce biti namenjeni pocetnicima, o nekim osnovnim stvarima, rutovanje, s-ogg, instaliranje romova, neki recnik nepoznatih pojmova itd :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Mirko BGD, to sto ti radis bi trebao svako od nas da uradi i da u nekoj temi pisemo sve sto znamo o androidu jer "NIJE ZNANJE ZNAJE ZNATI,VEC JE ZNANJE ZNANJE DATI"
Note IV N9100 dual

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ja sam već ostavila dva linka u temi za Desire... Doduše, teme su na engleskom ali su sa istim uputstvom kao ovo ovde... Žao mi je Mirko BGD, što tebi nisu pomogli ti linkovi prema 2 najbolje teme na XDA forumu i Modako forumu koje obrađuju ovaj problem... U svakom slučaju, pohvala za ovo uputstvo... Mada sam sigurna da će svako kome se ovo desi prvi put, svakako izgubiti nekoliko sati dok ne skonta kako se ovo u praksi odrađuje... jedno je pročitati uputstvo, a sasvim drugo to primeniti kada ti ovako nešto nije blisko...:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ninolina, ooo daaa praksa je nesto sasvim drugo! meni one 2 teme nisu pomogle zato sto nije bila ista vrsta USB Bricka, moj je bio malo jednostavnije, tj nisam morao da se petljam sa onim .img fajlovima, vec je bolo dovljna da prebacim i pokrenem update.zip fajl :) prem da cu pokusati ovih dana ako budem mogao da izvucem moj .img za svaki slucaj da se ne petljam sa hex editorom za nedaj boze
inace koji je tebi CID?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, ne radi se o tome koja je vrsta USB bricka već nije sigurno koja varijanta će upaliti baš na tvom telefonu (a to zavisi od mnogo stvari - verzije radia, roma, da li si s-off ili s-on..itd.)... A tu varijantu sa update.zip si imao na mom drugom linku (Modako forum), ali valjda nisi ni gledao...:( To i jeste najlakši način vraćanja telefona u normalno stanje... Šta bi tek bilo da si, kao ja, morao i ove fajlove da sređuješ preko HEX editora a onda da ih prebacuješ u misc folder...:) :) :)

Ja moj USB brick sređujem preko Terminal Emulatora iz samog telefona (njime fajlove flash_image i mtd0.img prebacujem iz roota kartice u potreban folder... Jedino za šta mi u tom trenutku treba komp jeste da povratim karticu kako bi je telefon video... Ne sećam se koji mi je CID... To mi je trebalo samo da napravim ove fajlove koje sad samo prebacujem sa roota kartice tamo gde treba..

Naime, poslednjih 5 puta u toku pravljenja nandroid backup-a preko ROM managera i Clockwork mod-a desio mi se USB brick... U međuvremenu su 5 puta na marketu pustili update ROM Managera a izašla je i nova verzija Clockworkmod-a i jutros mi se, prilikom backup-a NIJE desio USB brick... Mnogi se žale da Clockworkmod sa nekim verzijama aktivira USB brick... Nadam se da je sada to rešeno...:) :) :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ninolina, a koju si to verziju clockworkmod-a imala pa ti se to desavalo? Ja imam neku 2.7.0 ako se ne varam i radio sam nandroid ali mi se nije desilo nista nepredvidjeno.. Doduse nisam ga radio iz ROM mnager-a, samo iz recovery-a..
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vanjuska, kada u recovery ulazim preko ROM Managera onda ulazim u Clockworkmod v 2.5.0.7.. Odatle mi se najcesce desavao brick.. A kada ulazim iz ugasenog tel pa na volume down i on/off taster tada ulazim u v2.5.1.8 i to je i najnovija verzija.. Sa novim ROM Managerom koga ima na Marketu, jutros se prvi put, posle 5-6 uzastopnih brikova prilikom backupa, nije desio brick.. kazu da je problem u nekim verzijama Clockworkmoda.. Desava se cesto i drugima.. Cak mi je i Amon RA, najnoviji v2.1, napravio isto.. Sad se nadam da je to iza mene i da mi se nece vise desavati..:-) :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

marko92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 28. Jan 2011. 13:31

Post od marko92 »

JEDNO pitanjce zar ne moze da se ubaci hspl 2.08 u te androide ja sam ubacio u moj hd2 to i imam android os nand 2.3.2
i nema teorije da se brikuje fon kada imas hspl :) uvek kada radim nesto ne brinem hoce li zakucati vec gledam svoj omiljeni program dok se htc sam flashuje :)

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Posto sam cackao i citao podosta otkako mi se desio brick (pisao u temi za Desire), skontao sam da mi se desilo nesto sto se zove pobrkane particije i telefon ne moze da cita ext3 particiju, vise puta sam formatirao i pravio iznova particije, al dzabe. Ovde pise da ne moze da se digne sistem, ne moze da radi blutut ili sta vec, meni sve normalno radi, telefon jako lepo i brzo cita fat32 particiju, mogu da je mountujem preko kompjutera dok je u telefonu i slicno, jedino sto mi fali su programi koji su naravno bili nasnimljeni na ext3 particiju. E sad mene zanima da li ja mogu da primenim ovo uputstvo od gore da resim to citanje ext3 particije ili bi mozda mogao samo da formatiram karticu i da probam da flashujem stock rom, da li bi to bilo dovoljno? Ne bih da pokusavam sad nesto na slepo, jer sam poprilicno vec preplasen ovim brickovima i glupostima :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

vanjuska, tebi on vidi karticu a ne vidi samo ext particiju, a ovo gore je ako uopste ne prepoznaje karticu. E sada ja bih ti rekao da promenis karticu posto se meni desavalo da krene da me zeza ext particija i da mi kartica ode skroz da je ni pc vise ne cita i da ne mogu da je vratim u zivot nikako. Pa probaj sa nekom karticom od 2gb ako imas, napravi ext particiju i vidi kako ce onda da se ponasa, takodje kada napravis ext particiju flesuj rom ponovo, posto nekada nece da prepozna ext particiju, sve dok ga ne flesujes ponovo.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

lesa0208, Kapiram, ali i kad sam vracao nandroid backup isto je izbacio tu istu gresku pretpostavljam kad je pokusao da vrati podatke na ext3. Ne znam, mozda je kartica vrisnula, pokusacu da nekom drugom cisto da vidim da li ce da sljaka.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Odgovori