HTC Desire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

HTC Desire S

Post od Wicker Man »

Slika
General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
Announced 2011, February
Status Coming soon. Exp. release 2011, Q2
Size Dimensions 115 x 59.8 x 11.6 mm
Weight 130 g
Display Type S-LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 3.7 inches
- Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Proximity sensor for auto turn-off
- HTC Sense v3.0 UI
- Touch-sensitive controls
Sound Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 1.1 GB RAM, 768 MB ROM
Card slot microSD, up to 32GB
Data GPRS Yes
EDGE Yes
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR
Infrared port No
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch-focus, image stabilization
Video Yes, 720p@30fps
Secondary Yes, VGA
Features OS Android OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU 1 GHz processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm 8250 Snapdragon chipset
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes
Colors Black
GPS Yes, with A-GPS support
Java Via third party application
- SNS integration
- Digital compass
- Dedicated search key
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa integration
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player
- Organizer
- Document viewer
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 1450 mAh
Stand-by Up to 430 h (2G) / Up to 455 h (3G)
Talk time Up to 9 h 50 min (2G) / Up to 7 h 10 min (3G)
http://www.telefonino.net/HTC/Notizie/n ... llona.html
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sta su tu poboljsali??

Vise interne memorije i vise ROM-a?? A da i tip ekrana i prednja kamera :dry:

Mogli su bar ekran od 4 inca da stave :cry:
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mogli su i procesor ovaj novi da stave :/

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Moglo je to bolje... HTC je podbacio. Iako desireov naslednik ima dosta finih sitnih poboljsanja i prednju kameru u odnosu na klasicni Desre, ipak su proslogodisnji modeli bili previse dobri, originalni i inovativni da dobiju ovakve naslednike.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ово баш лепо изгледа, више ми се свиђа од предходног модела.Стварно су могли да побољшају процесор :unsure:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Postoji greska u navedenoj specifikaciji:
Internal 1.1 GB RAM, 768 MB ROM
Trebalo bi da je obratno,da telefon ima 768 MB RAM-a i 1.1 GB ROM.

Telefon na prvi pogled deluje "simpaticno",jako je malo (po danasnjim standardima) poboljsanja u odnosu na prvu verziju Desire-a,i ako ne bude prodavan odmah od pocetka po nekoj povoljnoj ceni (po meni ispod 400e),tesko da ce imati takvu prodju kakvu je imao stariji "brat". 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Na zapadu nista novo...


Dream Weaver, Incredible S je sa ekrnom od 4 inca. Verovatno zato je Desire S of 3.7 inva.
HTC DESIRE HD

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa dobro lepo je što su konačno stavili tu prednju kameru i što konačno imamo model na kome zadnja ne štrči i ne grebe se nepotrebno, ali 1.1GB ROMa 2011te (ne znam koji smajli ide, onaj što se smeje ili onaj što plače).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

gargamel4, ide :uhuh: ovaj hahahaha.
Od ovih najnovjih ni jedan sa ekranom od 4.3 inca :ohmy:
PrincIP, taj Incredible S mi je favorit od ovih novi HTC-ova ali sve mi se cini da cu mog HD2 zameniti (kad dodje vreme) sa galaksijem 2 ili mozda motorolom atrix 8)
and justice for all...

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Dream Weaver, Slazemo se skroz da je taj model naj od svih ovih prosecnih. Po meni je 4inca pogodak jer ima dosta ljudi kojima je 4.3 veliko. A ovi fb telefoni, FALL! :)
HTC DESIRE HD

Milan307
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 10:43

Post od Milan307 »

ovo sa prednjom kamerom je odlicna stvar posto se prica da bi skype mogao uskoro da omoguci free skype-to-skype video calls za Android OS, tako da ce ta kamera i te kako biti od koristi. Po meni steta sto Desire HD nema prednju kameru, inace bi vec bio moj. Ovako, cekam naslednika modela sa 4.3 inca i sa prednjom kamerom, a mozda i HDMI izlazom, sto da ne? Nadam se da ce se pojaviti ovog proleca :)

Mozilla Firefox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 19:44
:: Motoluxe
Lokacija: Novi Sad

Post od Mozilla Firefox »

Po mom misljenju nisu slucajno izbacili Sensation i ko hoce veci ima u ponudi pa... Meni se svidja ovaj Desire S i bas zbog dimenzija mi je dobar... Sada cekam jos koji dan da cujem ako ima nekih gresaka i sta se desava pa da idem u Telenor :D
HTC Tattoo_____N 95 8gb

Mozilla Firefox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 19:44
:: Motoluxe
Lokacija: Novi Sad

Post od Mozilla Firefox »

Jel moguce da niko nema ovaj telefon kada je mrtva tema skroz? :o

Ili je telefon jednostvano savrsen? :lol:
HTC Tattoo_____N 95 8gb

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Jel moguće da ga niko nema? :D Ja sam ga juče kupio i mogu reći da sam prezadovoljan. Kvalitet izrade je odličan, i super leži u ruci. Da je ekran veći, to ne bi bio slučaj... A meni ne treba lopata, treba mi telefon. Jedina mana je to što po nekad hoće da se ugreje, najviše ustvari kad se koristi na punjaču.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

krstin, Hajde baci kakav mini prikaz kad se bolje upoznas sa telefonom. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, mislim da je zaista krajnje vreme da i ti konacno update-ujes svoj potpis nekim novitetom... 8) :wink:

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Telefon imam tek 2 dana, a nov sam korisnik Androida, tako da se nisam u potpunosti upoznao sa svime, ali sam se vec privikao sasvim dovoljno. Bio sam verni ljubitelj Nokie i bukvalno 7-8 godina sam koristio samo njih, ali eto, odlucio sam da promenim to i nisam se pokajao! Da ne pricam o funkcionisanju Androida sada, ali stvarno sve tece glatko, bez ikakvih bagova, za razliku od Symbiana, na koji sam navikao.

Telefon je izradjen iz jednog dela, odnosno nema klasicnu zadnju masku, vec se samo donji deo otvara i tu idu sim, memorijska, baterija. Upravo zbog toga odaje odlican osecaj kvaliteta i cvrstoce. Veci deo telefona izradjen je od aluminijuma, sto odaje utisak prave premium klase. Delovi koji su od plastike, veoma su kvalitetni i kao da su polu-gumirani. Pucketanja, cvrcaka i ostalih gluposti nema.

Ekran od 3,7 incha je po meni optimalan, rezolucija odlicna, boje odlicne, touch odlican - mada mislim da je isti kao sa obicnog Desire-a, tako da tu nema sta puno da se prica. Po meni je ovo optimalna velicina za drzanje u ruci. Da je ekran od 4 incha ne bi mi lepo lezao. Tu dolazimo do Galaxya I, koji se moze uzeti za nesto manje para. E imao sam prilike da koristim i Galaxy i mogu vam reci da uopste nisam bio odusevljen. Njegov Amoled ima po meni neprirodno prenapucane boje (dobro, neko to voli), a suvise je tanak i sirok, tako da je vrlo neprijatno drzati ga u ruci. Takodje izradjen je plastike, tako da u poredjenju sa HTC-om izgleda kao igracka. Da napomenem - nisam pristrasan, poredio sam oba telefona i odlucio sam se za HTC.

Naravno ovaj telefon ima i nekih mana. Najveca po meni - baterija. Napunim ga ujutro, koristim ga poprilicno i uvece vec bude skoro prazan, ugasim ga i ujutro cim ustanem - punjac. Ipak, ovo je slucaj kod svih Androida, tako da mu se to zapravo i ne moze zameriti. Cak su u HTC-u ucinili napredak po pitanju baterije u odnosu na klasican Desire. Mislim, da kada mi malo dosadi i kad prestanem da ga cackam, baterija ce izdrzati 2 dana sigurno.

Druga mana - zagrevanje. Hoce da se ugreje, pogotovo dok je na punjacu. Kada nije na punjacu, i bas se aktivno koristi, tipa igranje igrica, surfovanje... Ugreje se, ali ne nista alarmantno, niti da jako smeta. Jednostavno se oseti odole, da je telefon malo topao. Ipak, zver od 1ghz, bez kulera, sta drugo ocekivati :D

Mislim da je to to... Eto jos jedna mala mana, na daljinskim kontrolama od sluski ne moze da se stisava i pojacava, moze samo da se prebacuje pesma i pauzira. I jos jedna glupost po meni - bez sd kartice ne moze da se slika, snima, preuzimaju stvari sa neta... Ne razumem taj potez, ipak on ima internu memoriju od 1,1 gb. Kartica se dobija u pakovanju, tako da to i nije neka mana...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

krstin, To što on ima 1GB memorije ne znači ništa, kod Androida ta memorija ne služi za skladištenje podataka nego za instalaciju aplikacija.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

krstin, i ne zamaraj se sa tim sto se telefon malo zagreje, to je potpuno normalna stvar... :wink:
Takodje, i autonomija baterije ce da se popravi kako ga budes duze koristio. Ne drasticno, ali nemoj da kukas... 8)

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Znam da je zagrevanje normalno, a jbg za bateriju, mogli su ubaciti malo jaču:) Ja sam navikao da mi traje po par dana :)
Ali našao sam mu i najveću manu, koja je zapravo ogromna glupost... Ne mogu da verujem da nisu mogli da nameste, da alarm radi i kada je telefon ugašen :angry: Mislim ostavljaću ga na flight modu preko noći, ali jednostavno ja volim da ugasim telefon i ovo me užasno me užasno nervira...

Odgovori