HTC Wildfire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Imam jedan iritirajući problem, pa molim za pomoć. Pre nekoliko dana mi je stigla poruka iz banke u kojoj me obaveštavaju o stanju na računu i sada tu poruku nikako ne mogu da obrišem. Kada izaberem opciju "Delete", pojavi se obaveštenje da se poruka ne može obrisati i folder s porukama se zatvara. I tako svaki put. Da li neko ima neku ideju kako to da rešim?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Aleksaboy, jesi probao da izgasis i upalis telefon pa onda da je obrises ?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Naravno. Sve moguće i nemoguće kombinacije. I nikako neće da se obriše. Da li eventualno postoji neki program koji nudi neku takvu opciju?

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

imam i ja jedno pitanje vezano za poruke.

naime, čačkao sam sve opcije koje sam video, ali nigde ne mogu da nađem kako da se uključi delivery report?

ima samo "received messages" notificaton i "sent messages" notification da se može uključiti i isključiti, ali nigde tu ne vidim "delivery report".

može li pomoć?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

kopitaneskita, uđi u poruke - settings - text messages - delivery reports i štikliraj. A za MMS poruke je isti postupak amo što ideš u multimedia messages.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

E ljudi pomoc ! Nekada mi se desi da gornji dio displeja nikako ne odgovara na dodir . Znaci , nece da mi se otvori onaj padajuci meni na desktopu. Otvorim meni, nece prvi red aplikacija .. itd itd. Nekada se to desava. Da li je neko imao slican problem ? :smutny:

EDIT: znaci, gornji dio dipleja, bez obzira sta je otvoreno ...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Jako je čudno što imaš problema samo sa gornjim delom displeja. Da je problem do njega, verovatno ne bi ceo reagovao. Stoga mislim da je problem softverske prirode. Odradi factory reset pa probaj onda...

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Pa i meni je cudno. I to ne radi, pa opet normala bude , radi. Znaci nije stalno , samo momentalno ... A ne znam bas da li ce pomoci factory reset. Nov je mob, nije koristen uopste dugo. JEdino da probam update software...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mazzy, to ti je definitivno hardverski problem, ako imas garanciju odnesi ga a ako nemas sledice mu popravka, desilo se meni kada sam imao iphone 3g isti taj problem i posle nekog vremena gornja polovinia digitajzera je prestala sa radom, nikakav restore, updejt softvera ne moze tu da pomogne jedino servis.

Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Post od Majchek »

Moze pomoc? :) Kada hocu da se nakacim na net preko wirellesa telefon normalno funkcionise i mogu da surfujem internetom bez problema, ali kada pokusam preko mobilne mreze nece. :-/ Isla sam u settings, menjala sve postavke, slala MTS-u zahtev za aktivacionu poruku za MMS i GPRS i wap, poruka nije stigla. Da li je neko imao ovakav problem? :-/
Samsung i900 Omnia

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Da li mi se cini ili sam negdje procitao da je jos neko imao problema sa porukama i pozivima ? nikako mi ih ne reda kako treba... :x

lokajovana
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 10. Dec 2011. 20:28
Kontakt:

Post od lokajovana »

mazzy, Meni radi ok. Ali me jako nervira slaba baterija (1 ipo dan max). Verujem da je resenje da iskljucim dosta zezancija sa ekrana

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

ma prvo smanji svjetlinu ekrana . Onda , nemoj da stavljas one "live" wallpapers . I nadjes onaj "Advanced task killer" pa redovno gasis aplikacije koje ostanu ... Trebala bi baterija duze da traje...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

kolega mi se žali da su me povremeno dešava da se razgovor sam od sebe prekine.

šta bi moglo biti uzrok?

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

Vidim po forumima da je izasao update 2.3.5. Da li je neko instalirao? Kakvi su utisci? Meni jos preko software update ne izbacuje da je moguc update.
LG Nexus 4 16GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Upravo sam instalirao Android OS 2.3.5. i radi super. Pojavio mi se kao opcija za instalaciju preko software update. Nisam stigao da proverim šta je sve novo ali evo nekih stvari koje se odmah primećuju:
1. lock screen izgleda drugačije i nudi novu opciju - lock screen shortcuts.
2. market izgleda drugačije
3. telefon radi brže
4. ispravljena je softverska greška vezana za instalaciju programa o kojoj smo ovde pričali ranije
5. mislim da se troši manje RAM memorija

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

Da se nadovezem ne prethodni post. I ja sam updatovao na 2.3.5. preko telefona. Update zahteva da se updatuje sa dva paketa od par kb i 4mb, a onda ide pravi update oko 44mb. Zahteva slobodan prostor na telefonu od 25mb da bi mogao da se instalira ;)
Nesto sto sam primetio:
1. Lockscreen, vidno drugaciji. Valjda je to onaj iz sanse 3.0
2. Sada se vidi puni naziv ikonice na Home Screen-u
3. Zajedno sa updateom dolazi i aplikacija eBuddy XMS (cudno da ovo ide sa update-om, ali ovo nisam imao instalirano pre update-a)
4. Novi izgledam marketa
5. od 25mb slobodnog prostora na telefonu koliko sam imao pre update-a sada imam preko 50mb :)

Da li radi brze i bolje, nisam primetio. ;)
LG Nexus 4 16GB

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

sestra je pre nešto vremena kupila ovaj fon preko telenora...
i ova pametna joj kaže da ukuca mejl adresu pri prvom paljenju fona - i moja pametna sestra ukuca Live! nalog [tj. hotmail, tj. MSN]...
i sad nikako ne može da uključi gTalk, iako sam ja posle i brisao taj Live nalog, ubeđivao ga da se prebaci na Google... i sad sve ide preko Googla, ali kada se aktvira gTalk, samo vrti da se kao kači i izbaci poruku kako ne može da se nakači....
jel ima ko ideju kako ovo srediti...!?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Samo hard resetom se briše gmail nalog (u ovom slučaju hotmail,msn) na android telefonima!!! :x Mogli su i bolje to namestiti!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

da, to sam i ja mislio, ali se ponadah da postoji neki lakši način...
hmmm... a jel bi nakon apdejta isto trebao hardreset ili ne...!?

Odgovori