Trajanje baterija na HTC telefonima

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
molotov
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 29. Apr 2009. 00:29

Trajanje baterija na HTC telefonima

Post od molotov »

Da li negde postoji poredjenje HTC Android telefona po duzini trajanja baterije, ali ustanovljeno realnim testom a ne ono sto proizvodjac pise?

Planiram da kupim neki od HTC telefona tipa Desire, Desire Z, HD, Legend, Sensation, Incredible.. potpuno mi je svejedno, ali mi je primarni kriterijum da bude Android OS i da taj model konkretno ima najizdrzljiviju bateriju.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Ako trazis neki od top modela kao sto je Sensation a da je android uzmi Samsung Galaxy S2.
Licno sam jurio Sens i pitao lika koji ga ima za utiske. Covek mi kaze ladno da je fon shit ( bruka ali baterija ni dan ne moze da mu izdrzi) i da ako mogu da biram da uzmem s2. Uradih to i ne pokajah se :)
Za ove iz mid segmenta ti nista ne znam mada bih uzeo Desire HD najpre.
Peace

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ono što možeš pročitati u specifikaciji određenog telefona je kapacitet baterije i to bi moglo da ti da ideju koliko vremena ona može izdržati. Jorda ti je savetovao Galaxy S2 i njegova baterija ima kapacitet 1650 mAh. HTC telefoni stoje ovako: Desire - 1400mAh, Desire Z - 1300mAh, Legend - 1300mAh, Sensation - 1520mAh, Incredible S - 1450mAh... Dakle, Samsung Galaxy S ima najjaču bateriju a blizak mu je HTC Sensation. Ako želiš još nešto jače od toga onda uzmi HTC Sensation XE - 1730mAh. Nije loš ni HTC Sensation XL - 1600mAh.
Naravno, kapacitet baterije nije jedini faktor od koga zavisi koliko će ona trajati. To takođe zavisi i od veličine ekrana telefona, vrste i opterećenosti procesora, broja jezgara procesora itd.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Iiiiii čega još? Kernela...... a na S2 sad postoji odličan i znam već dvojicu (uključujući Lesu024) kojima baterija bez obzira na intenzitet upotrebe (u normalnim uslovima, ne pri iživljavanju) traje po 2 dana bez problema. Ukoliko je to sa baterijom zaista presudno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Treba dodati i da SuperAmoled ekrani trose manje od SLCD i slicnih ekrana iste povrsine. Tako da aparati koji ih koriste imaju tu prednost, ako je sve ostalo isto.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

U pravu si tomas.hokenberi. HTC Sensation XE ima veći kapacitet baterije ali koristi SLCD ekran, dok Samsung Galaxy S2 koristi Super Amoled. Ovde matematika ne može baš da da pravi odgovor... Trebalo bi uzeti u ruke i jedan i drugi telefon i isprobati.

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Treba uzeti u obzir i ostale hardverske karakteristike, npr. Sensation ima jaÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

molotov
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 29. Apr 2009. 00:29

Post od molotov »

Hvala na odgovorima i na preporuci za SGS2. Hmmm.... tako sam i mislio Kamiondzija, al po toj logici i Desire Z koji ima slabiji procesor od Desire HD treba da kompenzuje to sto je slabija baterija za 100 mAh? Desire Z mi je za sada favorit zbog qwerty tastature. vec 2-3 godine imam Blackberry Bold 9000 i super sam zadovoljan vecinom stvari, ali vec pocinje da mi smeta softverska ogranicenost, i mali ekran.

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

U principu, to je taÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

gargamel4 napisao:Iiiiii čega još? Kernela...... a na S2 sad postoji odličan i znam već dvojicu (uključujući Lesu024) kojima baterija bez obzira na intenzitet upotrebe (u normalnim uslovima, ne pri iživljavanju) traje po 2 dana bez problema. Ukoliko je to sa baterijom zaista presudno.
Meni je sa stock kernelnom na s2 baterija trajala 2+ dana Slika

Odgovori