HTC One V

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

artifex, 'EJ BRE!!! Sto ne moze Alcatel da se stavlja na sto u kaficu? Telefon je prelep, a Alcatel u Srbiji bas i nije nepoznata marka. ;)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: HTC One V

Post od artifex »

psyhound, Ne znam odakle si ti izvukao da Alcatel ne moze da se izvuce u kaficu ? Ja sam rekao da ako mu telefon treba samo da bi ga stavljao na sto kad pije kafu,onda ne treba ni da ga uzima. Inace ,drug mi ima 997 i jedino sto mi se ne svidja kod njega su ove alcatelove ruzne ikonice(bar meni) i sto je ekran magnet za otiske.Ali kapiram da se to lako resi nekom folijom..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

Argh! FFS, kako nisi skontao da se za**bavam? :P

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: HTC One V

Post od Stefan33 »

Ja sam definitivno resio da uzmem one V, ali gledam sad snimke na netu i mnogo mi secka nesto :( Deluje mi da ne radi fluidno kao npr iphone, pogotovo surf na internetu. Uglavnom sam gledao snimke sa stock podesavanjima i nakon unboxinga, jel ima neki rom il' sta vec koji to moze da resi, da telefon bude fluidniji i brzi?

Vidim da ima isti procesor kao HD2 (odnosno snagu, ne znam da li je model isti) koji sam imao ranije i nesto vise rama, a meni je hd2 bio prilicno fluidan na stock podesavanjima i sa windowsom 6.5.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

Alcatel 997 je jedino bolji u tome sto ima dual core procesor.

Stefan33, Ima nekoliko romova. Rade brze nego stock, i procesor moze da se podigne na 1,4Ghz, pa onda dodje kao SE Arc S. Fon je ok. Definitivno ne radi kao iPhone. Retko koji android i radi tako glatko. Ja sam generalno zadovoljan. Tebi preporucujem dve stvari. Prvo da preskocis Alcatel a drugo da ne kupujes nista jos jedno 2 meseca jer izlaze novi telefoni pa ces em imati veci izbor em ce starima pasti cena.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

noviandroidas napisao:Alcatel 997 je jedino bolji u tome sto ima dual core procesor.
I 1GB RAMa i 4.3" ekran... lakse je reci da je jedina prednost One V-a to sto ima beatsaudio, a sve ostalo ili jednako ili losije.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: HTC One V

Post od Stefan33 »

noviandroidas, Ma odgovara mi samo iphone posto mi je kvalitet izrade najvazniji, ali je 300+ eur tako da je jedino jeftinije sto mi se svidja ovaj one V, a i dimenzije su im slicne.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC One V

Post od noviandroidas »

psyhound, nije sve u brojkama, ima nesto i u osecaju kad ga uzmes u ruku :lol:

Stefan33, Ja nekako imam utisak da su oni hteli da One V ima iPhone 4 "feel" iako je slabiji telefon. Slicne dimenzije displeja, skoro iste spoljasnje dimenzije i tezina. Kvalitet izrade je odlican i tu cemo se svi sloziti. Ispadao mi je nekoliko puta, i dalje izgleda odlicno. Nema hiljadu otisaka i ogrebotina kao plasticni telefoni posle nekog vremena. Meni je to bitnije nego jaci hardware bez obzira sto me nekad nervira sto nije brzi. Za cenu od 200e koliko je danas u radnjama mislim da je skroz ok fon. Ali opet ja bih sacekao april.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: HTC One V

Post od Stefan33 »

E to mi reci. :D Meni je taj 'feel u ruci' najbitniji kod telefona, ostalo dolazi posle, a i sve preko tih dimenzija mi je preveliko.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

meni je večeras došao neki apdejt firmware-a, cca nekih 20tak mb.

zna li neko kakve promene donosi? zasad sam primetio samo novu ikonu u app launcheru, neki google settings (zelena ikona). drugo ništa.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: HTC One V

Post od mrkixxx »

kopitaneskita, ja sam odradio, ali nemam pojima koje su promene.
ne stizem bas da cackam fon.

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: HTC One V

Post od vust »

Ljudi jel 512mb ram-a dovoljno? To je jedino sto me kopka sa ovim fonom...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One V

Post od sugarcoated_ass »

Dovoljno za sta?

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: HTC One V

Post od vust »

Pa za normalan rad telefona bez kocenja ili problema slicnog tipa?

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: HTC One V

Post od mrkixxx »

vust, telefon u normalnoj upotrebi ne koci, ali nije brz kao dual core i sl.
razlika se vidi. ali ne koci i ne baguje.

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: HTC One V

Post od vust »

Ma ni ne patim od brzine. Treba mi za osnovne stvari. Mail, Drustvene Mreze, You Tube, Cloud servis neki, bla bla. Zaista nisam od onih koji padaju na konzumer fore. Telefon je telefon, racunar je racunar. Necu sigurno terati AutoCad na njemu :D Ovo bi mi bio prvi android pa me samo zanima da li je tih 512mb dovoljno za te osnove. Drzao sam fon u ruci i svidja mi se kvalitet izrade pre svega. Hvala Mrki

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: HTC One V

Post od mrkixxx »

vust, nema na cemu.
kad predjes sa nekog jaceg na ovaj, onda se malo razocaras, ali generalno sve radi korektno.
ne znam za koliko para ga kupujes ali razmotri sve opcije. mozda ima nesto jace za te pare.

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: HTC One V

Post od vust »

Pa imam neku varijantu da ga dobijem novog za 150e. To nesto iz Nemacke moze da mi dodje. Ne znam bas sta bih mogao ovde da nadjem za te novce a da bude iole novo.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC One V

Post od kopitaneskita »

vust napisao:Pa imam neku varijantu da ga dobijem novog za 150e. To nesto iz Nemacke moze da mi dodje. Ne znam bas sta bih mogao ovde da nadjem za te novce a da bude iole novo.
za tu lovu se svakako isplati, mada bih ja skupio još i kupio nešto bolje.

mene je npr. strašno razočaralo da neće dobiti jelly bean. a sve više mi se ekran od 3,7'' čini malen.

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: HTC One V

Post od varicak »

Treba da izaberem novi službeni telefon. Jedan od potencijalnih je i ovaj. Voleo bih da mi vlasnici telefona kažu koliko je pouzdan telefon i koliko može da adekvatan službeni telefon.

Odgovori