HTC Sensation XL

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Silni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2013. 21:22
:: HTC Senasation XL

Re: HTC Sensation XL

Post od Silni »

Ubacio iGO navigaciju u sensation XL. Radi odlično:) Hvala toda81

Ne znam postoji li noćni mod u iGO navigaciji pošto mislim da ova instalacija koju ja imam nema tu mogućnost, ili ja ne mogu da podesim.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Sensation XL

Post od toda81 »

Nema na cemu druze. Imas u podesavanjima da namestis automatski da prebaci na naocni mod, ali to sto ti imas je igo koji sam ja licno podesio kako se meni svidj a i ja sam to iskljucio
Note IV N9100 dual

Silni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2013. 21:22
:: HTC Senasation XL

Re: HTC Sensation XL

Post od Silni »

Snašao msam se :wink: Hvala!!!

Treba li stare mape i poi da izbrišem pre nego što kopiram nove???

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Sensation XL

Post od toda81 »

Da, prvo obrisi stare pa kopiraj nove koje sam ti dao
Note IV N9100 dual

avaks hibrid i ja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 09:47
:: htc sensation xl

Re: HTC Sensation XL

Post od avaks hibrid i ja »

silni gde si kupio sensation xl po toj ceni? vec duze vreme ga trazim ali me stalno zavlace te nema ga te sad cce stici a za dosta vece pare!! unapred zahvalan

Silni
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2013. 21:22
:: HTC Senasation XL

Re: HTC Sensation XL

Post od Silni »

Našao sam ga u NS preko nekog ortaka. On kaže da mi je nabavio po veleprodajnoj ceni.
Pokušaj na kupujemprodajem

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Sensation XL

Post od toda81 »

Nikako ne kupujte sensation od tipa sa kupujemprodajem koji je iz Smedereva jer je tezak prevarant. Nije hteo da se nadjemo u SD, kaze samo salje kuririma hahahahaha
Note IV N9100 dual

avaks hibrid i ja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 09:47
:: htc sensation xl

Re: HTC Sensation XL

Post od avaks hibrid i ja »

Ne vredi kupovati preko tog sajta jer ipak moras ti da vidis telefon a i pregledao sam ceo sajt ima samo par ljudi sto prodaje sensation xl i u uglavnom razlupan

exkarpisam
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 22:10

Re: HTC Sensation XL

Post od exkarpisam »

E ovako, Sensation XL koristim oko 7 meseci, uzeo sam ga novog i odmah apdejtovao na 4.0.3 i radi bez broblema. Napedni sam korisnik i mogu vam reći da se do sada, hvala Bogu, ni jednom nije zapucao niti restartovao.

Što se tiče baterije, uz često korišćenje Vibera, FB, muzike u proseku sat do dva, sms, poziva, sa uvek uljučenim WIFI-om izdrži mi oko 13h na bateriji, tj svako veče ga moram puniti. Bilo je dana kada ništa od toga nisam koristio, možda fb par puta znao je izdržati i po 48h na bateriji. (imam aplikaciju Battery Monitor, pa tako pratim statistiku)

Što se tiče performansi bez probema učitava sve sajtove i ima full flash support, kao da idete preko kompa. Kamera je odlična. Pravi extra fotografije sa realnim bojama kako po danu tako i po noći, jer ima dual led blic koji je poprilično jak, tako ako u mraku u zatvorenom prostoru slikate nešto i do 5,6 metara će se videti. Video kvalitet je isto vrlo dobar, zvuk mu je odličan, svaki ton se čuje i ako snimate u bučnom okručenju, koncerti, žurke...
O muzičkom playeru da i ne pričam, sa kvalitetnim slušalicama prava je uživancija.

Interfejs je odličan Sense 3.6, lak za korišćenje, lep na oko, jedino što ne možete postaviti scroll wallpaper na pozadinu.

Jedina mana mu je što nema gorila glass na ekranu, i vrlo brzo mu se grebe ekran, imam HD2 koji je kod mene oko 2 i po godine ni packe na ekranu, a prošao je sve i svašta. Tako da moja preporuka je čim pazarite Sensation XL obavezno folija na displey. Ja je nisam odmah stavio i pojavilo mi se par sitnih recki, a pazio sam da ga ne nosim u džepu zajedno sa ključevima, sitnišem, itd.

Konačna ocena bi bila 8/10, jer je bolji od konkurencije, nije plastičan i prelagan kao npr SGS 2 i slični, aluminiski poklopac baterije mu daje prijatan ugođaj u ruci, a i može se naći nov po veoma pristupačnoj ceni u odnosu na konkurenciju. Best buy.
N93, N97, HTC HD2, HTC Sensation XL

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

AW: HTC Sensation XL

Post od bata bogdan »

Ispade mi neka varijanta za ovaj fon...nov za 150e...hmm....isplati li se uzeti uopste....ne znam ni sam...
Huawei

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: HTC Sensation XL

Post od jelenac »

Imala sam ga, nekih par meseci... Telefon kao telefon je po meni odličan. Jedina mana mu je mala podrška zajednice (barem tada bila)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

AW: HTC Sensation XL

Post od bata bogdan »

pa iskreno receno...ni ne znaci mi nesto puno ta podrska...to bi mi dosao onako kaao drugi fon...razmisljam se uzeti ga ili ne....
Huawei

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: HTC Sensation XL

Post od djosa@ »

onda svakako ako je je kao drugi telefon služiće ti prilično lepo :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Sensation XL

Post od sugarcoated_ass »

Skroz ok za sekundarni. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

AW: HTC Sensation XL

Post od bata bogdan »

djosa@ napisao:onda svakako ako je je kao drugi telefon služiće ti prilično lepo :D
Tako ce i biti najverovatnije....za te pare misslim daa ne mogu kupiti kvalitetniji fon bar sto se ticee izrade a bogami i samog izgleda telefona....:-)
Huawei

avaks hibrid i ja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 09:47
:: htc sensation xl

Re: HTC Sensation XL

Post od avaks hibrid i ja »

@bata bogdan-Ako je za 150e ja cu ga odmah uzeti a ne da me ovi deru u comtrejdu za 55.000!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je vrh telefon pratim ga duze vreme i opasno mi se svidja!!!! ako hoces da ga prodas javi :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: HTC Sensation XL

Post od bata bogdan »

Jbg....sta da ti kazem...to je ispalo slucajno po toj ceni za mene 1kom....uzecu ga sebi naravno kao sekundarni fon....tako da nista od prodaje a i ne nalazim se u Srbiji...jbg...
Huawei

Odgovori