HTC One X+

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Re: HTC One X+

Post od dyca »

Evo vec par dana koristim HTC OneX+, pa sam resio da napisem mini review, kako bi pomogao forumasima koji su u nedoumici da li ga vredi kupiti ili ne. :D
Da krenem od samog pakovanja. Uz kutiju sa telefonom I svom opremom (punjac, usb kabl, slusalice, uputstva I neke nalepnice) dobio sam I original urBeats by dr. Dre sluske. Pakovanje je sasvim lepo I u njemu se nalaze sve osnovne neophodne stvari. Pakovanje urBeats slusalica je prica za sebe, jer me je odusevilo u svakom pogledu, ali o tome ce biti reci kad dodjemo do muzike.

Kvalitet izrade telefona me je odusevio cim sam ga uzeo u ruke, jer nema ni jedne stvari da skripi ili slicno, a sama tezina telefona je takva da se oseca kvalitet, a opet nije pretezak za nosenje u dzepu pantalona, sakoa, jakne ili kosulje. Pri tom, odmah sam ga stavio u silikonsku futrolu da ne razmisljam o ogrebotinama. A s obzirom na to da sam pre ovog telefona imao Nokiu n97 mini, ocekivao sam da ce mi velicina samog telefona predstavljati problem, jer razlika ipak nije mala. Ali, telefon nema neiskoriscenog prostora, znaci pored ekrana koji dominara prednjom stranom, prostor ispod njega je jos iskoriscen za kapacitivne dugmice, a iznad za zvucnik I front kameru, tako da se iskoristilo onoliko mesta koliko je neophodno, nista vise.

Sto se tice ekrana, mogu reci da sam odusevljen, kako prikazom boja, tako I odazivom. Brightness ekrana na maksimumu izvlaci sve najbolje iz njega, ali ga ja drzim malo ispod pola, je em sto je I tada prikaz savrsen, em se dosta stedi baterija. Ekran sam uporedio sa S3 ekranom I stvarno je svaki prica za sebe. Nema potrebe da se ponavljam u smislu amoled vs. lcd, jer su na ovim telefonima ekrani dovedeni do perfekcije (bar za danasnje standarde), tako da svako treba da odluci sta njemu vise prija da gleda I to je to. Ja sam, sve u svemu, I vise nego zadovoljan ovim ekranom I smatram da retko koji moze da mu trenutno parira po kvalitetu u toj klasi.

Kad smo vec malo pre dotakli pitanje baterije, moram reci da me je njena izdrzljivost nakon prvog dana uplasila. Ja sam navikao da nokiju punim svaki 2, pa I 3. dan, tako da je za moje dosadasnje navike, trajanje baterije na Hox+ predstavljalo neprijatno iznenadjenje. Nakon prvog punjenja, baterija je izvukla oko 13h upotrebe, ali sam dosta maltretirao telefon (sve sem igranja igrica, jer to slabo praktikujem). Sad, nakon par punjenja, mogu reci da je situacija ok, jer I pored dosta cackanja telefona, uspe da izdrzi oko 26,7h od 100% do 3,4%. Po meni je to sasvim ok u smislu da nema bas nikakve bojazni da cete u sred dana ostati bez baterije, s tim da mora svake veceri da se puni.

Slika

Kao sto se vidi, na telefonu je Android 4.1.1. sa Sense 4+. Do sada nisam imao ali bas nikakvih problema u radu. Znaci telefon nije stucnuo ni jednom, ma koliko imao upaljenih programa u pozadini ili sl. Smatram da su dobro uparili softver sa hardverom, sto je dovelo do toga da telefon radi bez greske. Mislim da u skorije vreme necu razmisljati o custom romovima, jer ovaj radi perfektno, da ga ne ureknem :D Moram da napomenem da telefon dolazi sa svim osnovnim programima koju se neophodni za prosecnog korisnika (fb, citac dokumenata i sl), s tim da je jedina stvar koja mi je zasmetala na sekund bila ta sto telefon nema preinstaliran fajl menadzer, ali se to resava za par sekundi uz play store.
Evo I nekih benchmark rezultata, cisto da se vidi kako se ponasa sa stock rom-om.

Slika
Slika

Ukoliko se osvrnem na multimediju, mogu reci da je telefon out of the box spreman za maltene sve zahteve prosecnog korisnika. Prva stvar koja odusevljava jesu 64GB ok kojih je oko 55 slobodno za korisnika, a na to se mogu dodati i 25GB koji se dobijaju na Dropbox-u u periodu od 2 godine. Tako da mogu zakljuciti da prostora ima i previse, s obzirom na to da sam jedva popunjavao i onih 8gb na n97 mini xD Muzicki plejer je ok, ali sam ja skinuo Winamp, jer ga koristim i na kompu, pa je to vise stvar navike. Zvuk je sasvim solidan na zvucicima, dok je na slusalicama jedan od najboljih koje sam cuo. Naravno za pun uzitak treba imati i kvalitetne sluske i tu dolazimo do urBeats koje sam dobio uz telefon.
Pakovanje u kojem dolaze je bogato, s obzirom da se uz njih dobija i bas kvalitetna i zanimljiva ,,torbica” za nosenje, kao i 2 vrste silikonskih bubica – one klasicne (kojih ima u 5 velicina), kao i neke koje ulaze dublje i usi i bolje izoluju muziku od spoljasnjih zvukova (njih ima u 2 velicine). Uz to se dobijaju neka uputstva, katalozi i nalepnice. Sto se tice samih slusalica, mogu reci da se vec na dodir oseca da su izradjene od kvalitetnih materijala, jer su teze od svih ostalih koje sam do sada koristio. Takodje, zvuk u njima je pun (da ne kazem prepun) basa, ali je i dalje kristalno cist. Posebno mi se svidja to sto su u njih integrisane i kontrole za menjanje pesama, kao i za javljanje pri pozivu. Sve u svemu, prilicno sam odusevljen ovih poklonom i njegovim kvalitetom.
Nakon muzike, ostaje kvalitet prikaza video materijala. Pogledao sam par serija na telefonu i mogu reci da sam bas zadovoljan prikazom, jer se vide svi detalji, boje su odlicne (tu pogotovo mislim na crnu), a telefon se odlicno poneo i sa full HD snimcima i bez i najmanjeg problema ih reprodukovao.

Kamera od 8Mpix je jos jedna svetla tacka ovog telefona. Sam interfejs je odradjen odlicno i ima dosta podesavanja i opcija. Ukoliko uporedim kvalitet slika sa onim sa n97 mini, mogu reci da Hox+ ,,hvata” vise detalja i slike su, sve u svemu, odlicne. Takodje i kvalitet slika prilikom slabijeg osvetljenja je sasvim dobar i vise nego upotrebljiv je. Ukoliko niste prezahtevan korisnik po pitanju kamere, kvalitetom ove cete biti i vise nego zadovoljni. Naravno, ne treba zaboraviti ni prednju kameru, koja se sasvim dobro pokazala prilikom razgovora preko Skype-a, mada ja to ne koristim puno, pa mi i nije bila bitna stavka.

Na kraju, moram da kazem da sam prezadovoljan ovim telefonom. S obzirom na to da ne menjam cesto telefone, i da sam ovaj izabrao s namerom da me sluzi bar 2 godine, mislim da u ovom trenutku nisam mogao da napravim bolji izbor. U vezi s tim, zelim da napomenem da smatram da je cena po kojoj se ovaj telefon prodaje na crno prevelika, a da ne spominjem tek u ovim jacim prodavnicama. Smatram da je za kupovinu ovog telefona najbolje sacekati jos mesec/dva, tj. dok ne izadju novi flagship modeli koji ce mu spustiti cenu u neke razumne okvire. A druga ok opcija jeste da se uzme kod mts-a za 1din uz onaj najjaci paket, ali to opet samo ako imate potrebe i mozete da iskoristite taj paket ;)
Ukoliko sam nesto izostavio, pitajte, a mene samo interesuje da li neko zna gde bih mogao da nabavim flip futrolu za njega (znaci onu sto se otvara kao knjiga)?

dyca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Čet, 04. Okt 2007. 21:06

Re: HTC One X+

Post od dyca »

Imam par pitanja u vezi samog androida... pošto sam primetio da telefon zna da zastuca i kada igram najjednostavnije igrice poput temple run-a, interesuje me da li je to zato što mi neka od drugih instaliranih aplikacija dolazi u konflikt sa igricama ili je to zbog samog telefona? Iskreno se nadam da nije zbog telefona, jer bi to bili poražavajuće za android u smislu optimizacije samog os-a da hardverom, koji je kod ovog telefona odličan..
još dva pitanja..ukoliko se koristi neki od lunchera da li to znači da sense više neće jesti memoriju, već će jesti launcher... I na kraju, koliko bi trebao da imam slobodne memorije nakon paljenja telefona, pošto mi se 300mb čini malo?
Hvala unpred ;)

cirilica22
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2012. 18:00

Re: HTC One X+

Post od cirilica22 »

Podrzavam detaljan opis ovog telefona gore, uz par dopuna, ako smem... Baterija ce duze trajati, ako npr. koristite obicne slike za pozadinu, ja sam koristio one kao animirane, baterija mi je izdrzavala jedva jedan dan. Bluetooth isto tako ukljucen non stop. Kada sam iskljucio ove 2 stvari, telefon uz normalno koriscenje izdrzi cak i do 2 dana, ako se ne preteruje sa igricama... Telefon sam kupio u MTS, ide provera kreditnog biroa, jer sam ga uzeo na 12 rata, bolje ponude nema, potpisujem. Moze se uzeti samo online, dobijete ga postom. Uzeo sam paket mix net L, 2000 mesecno + 3650 za telefon prvih godinu dana, koji kosta 43500 uz ovaj paket, uglavnom, papir i olovka, racunica je veoma povoljna, 96000 kroz 2 godine, da ne pominjem da ne mogu nista da potrosim, jer se prenosi sve naredni mesec... Sve pohvale za telefon, mada sada ne treba zuriti sa kupovinom, jer izlaze novi i mislim da bi trebalo sacekati novi One, koji je svakako napredniji i bolji...

Odgovori