Apple racunari

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Apple racunari

Post od iLuka »

ako neko ima iskustva, zna neke kanale da izadjemo jeftinije... 8)
predstavljen je i novi macbook pro :)
nemamo temu za ove sprave, jesu dosta skupi ali eto, cisto da se spomenu ovde pored telefona, ipad-ova itd :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple racunari

Post od Azimuth »

Valjda ne krsim neko pravilo :unsure:
http://www.iberza.com ima svega i svacega :D
A kanali, pa jednostavno je. Za nas smrtnike procedura ista kao i za sve ostalo, kupis napolju, uzmes porez i to je to. Ili druga solucija, uzmes iz USA, koliko je ovde evara toliko je tamo dolara.
Ja se razmisljam da pazarim do kraja godine MacBook Pro. Ovaj juce predstavljeni je super varijanta, ali brate ima samo jedan izlaz. Ok, ima to svoji prednosti, ali dok punis racunar ne mozes npr usb ubosti. To mi se ne svidja. Kapiram da idu na to da se sve radi preko "oblaka", ali mi je jednostavnije preko usb-a ili ako mi neko donese na usb-u nesto mogu jedino u oko da mu obodem, ne znam kako drugacije.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Ja gledao po netu cene :lol: od 900 pa na gore! Imao sam prilike da cackam jedan, ne znam koji je model ali ono je vau vau! Kad sam dosao kuci hteo sam da bacim ovaj moj u kantu...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple racunari

Post od Azimuth »

Ne bi verovao, gotovo svakodnevno cackam po jednom MacBook Pro 13" iz 2009. i taj racunar prosto leti! Ok, ima 8GB rama (originalno ne znam koliko je bilo) + novi hard od 500GB, ali jbt baterija koja ima skoro pa 6 godina moze da izvuce 5-6h bez ikakvih problema. Znaci pogledas 2 duza filma i jos ima baterije. Neverovatno. I bukvalno sve radi momentalno.
Ne znam sta su radili tim racunarima, cime su madjijali, ali nije humano kako lepo radi. Doduse, sve to i kosta poprilicno, ali kome treba takva masina onda svakako da opravdava ulaganje.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Apple racunari

Post od Joxy »

Добра тема. Онај МекБук који су јуче представили изгледа опасно. Јесте да има само тај један излаз, али Епл уз њега продаје један адаптер тако да кажем, 79$ чини ми се, који се прикључи на тај један излаз и тако се добију 3 нова прикључка.
Мени је за око запао МекБук Аир од 11 инча, он је некако најкомпактнији мада и остали делују баш добро. :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Taj sto je tebi zapao za oko ja gledam vec duze vreme i on je najjeftiniji, oko 950e u prodavnici kosta :x

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Apple racunari

Post od Ceftriaxone »

Ја од прошлог маја имам МВР 13 (са ретином). Нећу сад да испадне како сваки цига свога коња хвали, али ово чудо заиста ради за све паре.
Наравно да оће да штуцне понекад, али ређе него што ми се дешава са Win7/8.

То за Америку тренутно баш и није исплативо. С обзиром на курс евро-долар, мислим да се моментално више исплати куповати у Европи и узимати порез натраг.
ex ivan87

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Takav sam seljak ispao, nakacio sam svoj telefon da skinem sa njega sve sto imam jer sam ga prodao bukvalno na ulici a najblize sto sam imao u tom trenutku je bio komsinicin macbook... Cekam ja, cekam da se nesto desi a ona me gleda, "pa gotovo je, je l' idemo"?!?
Mislim se ja u sebi, jbte pa nije pisalo install drivers! Hahahaha

Nije ovaj sad telefon u pitanju, tada sam imao 5s...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Apple racunari

Post od Joxy »

iLuka napisao:Taj sto je tebi zapao za oko ja gledam vec duze vreme i on je najjeftiniji, oko 950e u prodavnici kosta :x
Колико сам видео на КП има за око 800-850€. Јесу скупи, за тај новац може да се узме болесно добар десктоп, али мислим да вреди сваку пару, и МекБукови а и iMac.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Nisu dzabe oni najtanji, najlaksi, najbrzi itd... Baterija traje skoro ceo dan dok je meni u najboljem slucaju na laptopovima trajala 4,5h...
Ljudi se vise krecu, sve postaje mobilno i instant, sve je on line... Zato su apple racunari dobar izbor, nude najvise mada ta cena ne znam bas koliko je opravdana...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Apple racunari

Post od Ceftriaxone »

A ти лаптопови који су ти држали 4-5 сати мора да су били неки са ценом која је близу ових 800е :)

Кад сам узимао ово прошле године, предложили ми неки асус са i7 :shock: Јa их питао колики ми је буџет и да ли могу сам да одаберем. Кад су рекли: ,Бирај сам, буџет ћеш прерасподелити!'', само сам питао где је најближа продавница са Мас-ом :) Све све, али батерија која држи цео дан шта год јој радио (не рачунам игрице), је ипак оно што ми је било пресудно...
ex ivan87

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Apple racunari

Post od gargamel4 »

Kakav sam fanatik možda bih se u nekom momentu i priključio MacBook krdu ali imam sreće da se bavim takvim poslom i oblašću (građevinom) da je izbor softvera toliko jadan da moram da ostanem na mnogo rasprostranjenijem Windowsu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Apple racunari

Post od Joxy »

Није само батерија добра страна, ту је и израда, софтвер, екран који је сигурно одличан итд, има доста добрих ствари.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Ceftriaxone napisao:A ти лаптопови који су ти држали 4-5 сати мора да су били неки са ценом која је близу ових 800е :)

Кад сам узимао ово прошле године, предложили ми неки асус са i7 :shock: Јa их питао колики ми је буџет и да ли могу сам да одаберем. Кад су рекли: ,Бирај сам, буџет ћеш прерасподелити!'', само сам питао где је најближа продавница са Мас-ом :) Све све, али батерија која држи цео дан шта год јој радио (не рачунам игрице), је ипак оно што ми је било пресудно...
znas kako... nisu ni blizu 800eur jer sam tu malo kontradiktoran - ocekujem puno a ne bih da ulazem puno :) (znam da postoji za to ona narodna... :lol: )

do skoro mi je gornja granica za telefone bila 350e pa 400... ip6 sam dobio skoro dzabe na neke trange-frange a za laptop nisam davao nikad vise od 400e...


mislim da po pitanju cene apple mac-ova postoji mala nelogicnost - jesu kvalitet i jeste sistem taj koji na prvom mestu donosi te performanse ALI da li i toliko zaista vise vrede od konkurencije... mislim na cisto finansijsku stranu?

naravno da bih dao 900e za taj laptop kada bih imao te pare jer mi taj uredjaj pruza ono sto zaista i ocekujem od racunara :)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Apple racunari

Post od Ceftriaxone »

Наравно да ниједан компјутер, телефон, паметни сат и остало не вреде толико. Поготово не уређаји са ознаком топ фирми. Добар део цене плаћамо због имена.
Све док буде руља хрлила и куповала као блесава (најбољи пример је она хистерична презентација отварања нове Јабука продавнице у Кини), цене ће бити оволике или више. Или док квалитет уређаја малих фирми (опет првенствено из Кине), а ту мислим и на квалитет самих уређаја и на квалитет подршке, сервиса и свега осталог, не буде на нивоу Јабуке.
ex ivan87

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple racunari

Post od znemanja »

Nijedan Apple proizvod, po mom mišljenju, ne vredi više od 50% njegove tržišne cene, preostalih 50% je brend. Mac laptopovi su zaista sjajni, impresivno rade, na kratko sam imao iskustva sa jednim, ali ni u ludilu ne bih dao 1200 evra jer ne vredi toliko. Pritom celokupno svoje IT znanje sam bazirao na Windows platformi i Microsoft rešenjima tako čak i kada bih izdvojio novac, ne bi mogao sa MacBook-om da obavljam svoj posao.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Apple racunari

Post od Azimuth »


iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple racunari

Post od iLuka »

Gledao sam i ne verujem... Sta rece covek [emoji23]

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Apple racunari

Post od Lobachewsky »

:lol: :lol: :lol: Hahahaha do kraja sam se istripovao da je apple inzenjer :D Iskrena emocija :D :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori