android dongle za TV

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

android dongle za TV

Post od hibiskus »

Elem hocu bratu i zeni mu da poklonim jedan android dongle/media player/kako god za TV, ali posto placam sa racuna firme ne moze da bude sa kupujem prodajem limunda i slicno. Ako ima neko neki tip, ili da podeli iskustvo sa dongle-ovima nek prica. Kako se to uopste zove kod nas? Jesam li ja lud ili na winwin u i gigatronu toga uopste nema?

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: android dongle za TV

Post od Nikola Vapa/CA »

http://www.svezakucu.rs/www/gomobile/mc ... d-smart-tv
U pravu si za Gigatron i Win win ali moze se naci po manjim radnjama.Takodje,naruciti iz Kine,kupiti preko Kp.
Da ne reklamiram,kopirano sa kp- MXIII-G Android 5.1 TV Box koji pokreće Android 5.1 OS daje vam mogućnost da pokrenete bilo koju Android APP na vašem TV. Moćni Amlogic S812 Quad Core procesor sa Octa Core ARM Mali-450 grafikom omogućava izuzetne performanse pri puštanju videa visoke definicije. KODI XBMC radi glatko sa 4K x 2K hardware dekodiranjem sa lokalnog medija ili vaših omiljenih KODI addonova (Genesis, YouTube. .. .) RAM memorija 2 GB, ROM 8 GB. Uživajte uz H265 kompresiju uz koju možete gledati i sadržaje u 4K rezoluciji. Koristi wi fi mreže na 2.4 GHz kao i 5.8 GHz. Dolazi sa već preinstaliranim novim verzijama najpopularnijih Android programa (KODI, You Tube, IPTV. .. .. ).

https: //www. youtube. com/watch? v=WY0f4o6pmBA

Mogućnost kupovine uređaja sa već ubačenom listom od 1600 najboljih domaćih i svetskih TV kanala i 6-mesečnom pretplatom ! !!Imas na KP radnju,fiskalni,garanciju.Moj ti je savet da trazis sa 2 GB rama.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: android dongle za TV

Post od Baraba »

Nisam pratio ovakve uređaje. Da li on može da zameni nekom kablovsku? Cenim da ovo radi preko interneta, što znači dovoljan je dobar internet + ovakva spravica da bih imao kanale (gore piše 1600, meni je dovoljno i 100, uglavnom domaći me zanimaju). Da li kanali imaju prevod tipa nacionalna geografija?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: android dongle za TV

Post od Zile995 »

Pa ja tako na WebOS-u gledam preko IPTV aplikacije :) Mozes i na fonu ako hices. Ubacim m3u listu i gledam bez problema, ima dosta kanala i ima prevoda, samo je poenta da nadjes dobru listu. 10mbps net i ne oseti stream kanale. Kvalitet je zadovoljavajuci, malo slabiji nego sto je na kablovskoj.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: android dongle za TV

Post od Baraba »

Mene zanima bolji kvalitet, konkretno gore pomenuti model reklamira se sa 4k.
Nemam kablovsku ni net, treba da se odlučim šta ću. U zgradi imam mts i sbb. Da li da uzmem samo net, a preko ovakvog uređaja da ubacim kanale?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: android dongle za TV

Post od Zile995 »

Znas kako, mozda i gresim... Sada gledam... Kvalitet nasih kanala je uzasan kao i na kablovskoj, najjaci kvalitet je HD kod nas, dok kod stranih ide FullHD. Zavisi od kompresije koju operater salje. Mozes da ubacis na telefon ili na neki smart tv da probas.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: android dongle za TV

Post od Nikola Vapa/CA »

Moze da posluzi nekom,ko malo gleda tv.Nisam siguran,ali,mislim da je to nelegalna aktivnost gde je svaki kanal strimovan preko nekog linka.Operatereri se stite tako sto menjanju linkove.Neki kanali se menjaju na sedam dana,petnest,mesec pa se kanal ugasi i moras ponovo naci link za izgubljeni kanal.U pocetku sve funkcionise ali vremenom svakom dosadi.Kvalitet je malo slabiji.Moze se kupiti ovakva televizija sa svim kanalima i koristiti za oko deset evra mesecno,gde davalac usluge osvezava stalno kanale i tako radi umesto Vas.(Laicki gledano,mislim da je sve kanale od svih operatera lik strimovao na neki svoj server)Potrebno je imati obican tv i neki pc,lap,tablet,media uredja gde je verovatno potrebno instalirati odgovarajuci player.Sve ovo pisem bez iskustva,samo razmisljam kako je moguce i ne razumem se mnogo u ovu tematiku jer tv retko gledam i nije me mnogo zanimalo.Tako sam radio kada sam koristio satelitsku antenu.Stalno sam ubacivao novi softver sa kljucevima za kanale.
Za gledanje hd kanala morate izabrati bolji android uredjaj i imati dobar net.

Odgovori