Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sta vozite?

Post od Ledjo »

Iako mozda nije racionalan izbor u ovom slucaju (zbog turbine). Bas sam naleteo na lep primerak, sudeci po slikama

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... irturbo-ch

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Turbinu izbegavati ako je motor male zapremine.
Ima par lepih Hyundai i30 na polovniautomobili. 1400cc, 109 konja, savrseno za nezahtevne vozace.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Green, zasto izbegavati turbinu ako je mala zapremina? Moj Captur je 898ccm, ima turbinu. Ukljucuje se na >3500 RPM, ja obicno vozim do 120, i tada obrtomer ne prelazi 3100 RPM. Ako je bas neophodno iznenadno ubrzanje, spustim 2 prenosa, pa ga spicim, ali to izbegavam da radim. To su izuzetne situacije.
Po meni, sve zavisi od stila voznje, ako neko vozi lepo, mirno, nema sta da izbegava, a ako neko zeli da divlja, e onda je to vec druga prica.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Ledjo, jako lep auto ali je u Kraljevu... Malo mi to daleko od BG:)

Green, nisam uspeo pronaći... A što se turbine tiče, slažem se sa Miodragom. Verujem da su ti motori poprilično iskidani jer možemo pretpostaviti kako ga je prethodni vlasnik vozio, ali svakako mi je bolja varijanta sa turbinom nego atmosferac.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Turbine su mnogi napredovale razvojem CR dizela. Sve je to sad dobro i fiksne i varijabilne.
@Apolo : Megan je odlican auto. Mislio sam da sam okacio jedan. Najbitnije je da vidis kola uzivo i da probas.
Za tebe su onda Megane, C4, 308, Focus i Auris i Leon. Ostalo sve odbaci.
Golfa bih izbegavao samo zbog cinjenice da svaki saban hoce ili vozi istog, jerbo je VW kod nas i dalje mitski auto. Pa se onda odrzavaju po budzacima i turaju se kineski delovi ali bitno je da selo vidi da se vozi fau ve. Leon je bukvalno Golf sa drugim znakom. Mnogo kulturnija varijanta.
Racunaj da ce ti svaki benzinac po gradu trositi oko 7-8 litara.
I jos jedna veeeelika preporuka za mozda i najbolju opciju od svih HONDA CIVIC 1.8.
Video sam da ih ima po oglasima. Nije dzabe jedan od najprodavanijih auta u Americi i Kanadi. Vidim da ima u ponudi i neki 1.4 ali ne znam kakav je. Za taj 1.8 mogu pishu na panj da stavim. Mislim da ti je to najracionalnija kupovina od svih.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Sta vozite?

Post od Triple H »

Jeste najbolji motor, ali prvo neka ga pogleda unutra, ne sviđa se svima kokpit. Moj otac je baš bio zagrizao za Civica 1,8 ali smatra da kvalitet materijala ne opravdava cijenu. Pričam za onaj iz 2007godine.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

miodrage, zbog toga sto turbo motor radi pod znatno vecim opterecenjem od atmosferskog. Kod motora manje zapremine je to jos vise izrazeno. Ne zavisi bas previse od toga da li ti vozis mirno ili "divljas". Turbo motor ima vecu kompresiju, sto utice na vece habanje delova motora. A manji motor jednostavno trpi vise. Cista fizika. Tvoj Reno zavrti turbinu tek od 3500 obrtaja, moj Subaru vec od 2500, a skoro 3 puta veca zapremina. Smatram da je logika tu veoma jasna.

Druga stvar je dizajn samog turbo punjaca, koji mora da radi pod veoma visokim temperaturama da bi automobilu dao snagu. Zbog toga je odrzavanje turbo motora, koji ujedno ima i vise komponenti, vece, zahteva cescu zamenu ulja, kvalitetnije gorivo itd.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Sta vozite?

Post od staff »

Hajde i ja da dam jos jedan savet. Ne prelazis veliku kilometrazu, treba ti auto najvise za grad, umesto da podizes kredit uzmi auto za kes. Neku godinu stariji ali i za 3000-4000€ mozes da nadjes dobar auto. Dok otplatis kredit vrednost auta ima dobro da padne. Ako mozes da iskesiras recimo 4000€ nadji auto za 3000-3500€ ostatak ulozi u veliki servis, registraciju (ako treba), sredi sta treba da se sredi na autu i uzivaj.

Ti najbolje znas kako finansijski mozes da podneses sve to ali ja licno ne bih uzimao kredit jer i za ove pare mozes da kupis dobar auto.

P.s. Ove brojke sam stavio jer si napisao da bi ti toliko bilo ucesce.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Sta moze valjano da nadje za te pare? To je najveci problem kod nas. Bas mora da se udubi u moru leseva sa vracenim kilometrazama.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

staff napisao:Hajde i ja da dam jos jedan savet. Ne prelazis veliku kilometrazu, treba ti auto najvise za grad, umesto da podizes kredit uzmi auto za kes. Neku godinu stariji ali i za 3000-4000€ mozes da nadjes dobar auto. Dok otplatis kredit vrednost auta ima dobro da padne. Ako mozes da iskesiras recimo 4000€ nadji auto za 3000-3500€ ostatak ulozi u veliki servis, registraciju (ako treba), sredi sta treba da se sredi na autu i uzivaj.

Ti najbolje znas kako finansijski mozes da podneses sve to ali ja licno ne bih uzimao kredit jer i za ove pare mozes da kupis dobar auto.

P.s. Ove brojke sam stavio jer si napisao da bi ti toliko bilo ucesce.
Prvo sam krenuo tom logikom da nađem nešto do 3.500 EUR i našao sam neke Grande Punto udarane a prefarbane amaterski, vraćene kilometraže od 150.000km, poslednje što sam hteo je kupiti Golf V FSI, I taman da odem da vidim auto prodat i slično. Onda sam odlučio da dam učešće i uzmem malo kredita da bih kupio nešto koliko toliko mlađe. Neminovno cena auta će pasti tokom vremena, koji god da uzmem. Danas mi treba najviše po gradu, sutra se možda promene okolnosti ko zna. Sad kupim auto i ne verujem da ću ga menjati dok se ne oženim i ne dobijem decu, pa mi bude trebao Škodilak:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sta vozite?

Post od Ledjo »

Ima poneki solidan tu I tamo, bas sam video i20 2009. benz, oko 130/140 hiljada, kupljen nov u Srbiji, za 4000. Realno mnogi beze od Koreanaca zbog kako kazu nesto skupljeg servisa (valjda misle na ovasceni, sto I ne treba preterano da te zanima ako ces da ga odrzavas kod svog majstora).

Nece taj nikad da ga proda, jer je nasim ljudima draze da uzmu golf 5 lesa koji je pregazio boga oca. Tako da ovom Hyu verujem da ima dosta mesta da se ubije cena.

Sad druga je stvar sto su golf 6, Megan 3 barem meni dosta lepsi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Sta vozite?

Post od staff »

U Srbiji najvise se kupuju auta od 2000-2500€, ako takva auta ljudima sluze ne vidim zasto ne bi i ona od 3500. Najbitnije je da budes strpljiv. To sto auto kosta 7000€ ne znaci da nije udaran ili da mu nije vracana km. Primer imam u familiji. Kupili megana 2013god za 6500€ kad malo bolje pogledali ispada da su vozaceva vrata farbana pa nije bas pogodjena nijansa. Sad imaju dva megana, jedan 2004 drugi 2013 i oba se svakodnevno voze i sluze ih odlicno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Vodim svog majstora, i ovog puta je skontao da je udaran odmah čim je digao haubu, s tim što mu to nije bila jedina mana već loš nosač motora i svašta nešto... A ovo za vraćanje kilometraže je video odmah na dijagnostici jer lik koji je prodavao auto vratio je kilometražu samo na tabli. Znaš kako, koliko para toliko muzike. Znaš otprilike šta dobijaš za 2000-2500, a šta za 6500-7000. Najbolje je kupiti nov auto ali kad nismo svi u mogućnosti već gledamo polovna, majstor pogleda i pomolimo se da će da nas dobro služi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Sta vozite?

Post od staff »

To stoji, ja ne kazem da je auto od 3000 bolji od onog od 7000 ali ne mora da znaci da je krs. Ti si pogledao samo jedan auto a ima ih na hiljade.

Ja sam samo dao savet, licno bih tako uradio, ne znaci da sam u pravu ali ne bih svoj budzet opterecivao necim sto mi nije preko potrebno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Auto mi je trenutno preko potreban jer za bilo šta zahtevnije moram uzimati Rent a car, i tu sam već dovoljno para dao, cimanje budes da odem do nekog mesta, vukljanje stvari sa sobom itd.

Hvala svima na savetima, malo ste me usmerili šta da gledam, javljam se kada kupim mašinu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Malo smo rastegli. Mozda smo te i zbunili. U svakom slucaju probaj auto. Mozda ti i nece svaki odgovarati. Pogledaj i tog Civica. Znam neke koji voze taj model vec 20 godina i svakih 5-6 menjaju za noviji.
Sta god da uzmes samo majstora sa sobom i ako imas nesto na umu slobodno okaci oglas da vidimo.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od knezevic76 »

Ja se slažem sa stavom člana staff. Ali svako ima svoje želje.
Čisto da dodam jedan link, ovaj megane po izgledu ne zaostaje za znatno mlađim modelima. Čak i ovaj motor ima simens ubrizgavanja, dakle nije problematičan kao modeli iz ranijih godina i bosch ubrizgavanjem. Plus prvi vlasnik kod nas, plus servisna knjiga i može se lako proveriti istorija u servisu. Dosta lepe opreme.
Možda je i skinuta kilometraža kad je uvezen, ali kojem nije.
Eto, ostao bi i koji evro za nedaj bože.

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... ane-15-dci

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Matoro em dizel :/ Kolega da posla ima Alfu 1.9 mjet, kaže 3.000 uložio u nju, bivša koleginica Golf V plus isto tako... Ići ću na benzinca pa šta ubodem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Mozda je alfa bila budzena. Popularna je kod napaljene klindzarije.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Znate li gde se mogu kupiti čelične felne? Nadjoh dosad na sajtu autograme.rs


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori