WIFI HotSpots

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Koju bi ti karticu uzeo i koliko kosta ta Wifi kartica?I gde ima da se kupi?Technomarket ili tako neka radnja?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ja sam imao, tj imam jos uvek samo ne koristim MSI karticu, i ona je radila besprekorno. Cena je tu oko 1000-1500 din. Mislim da je za duplo vecu cenu mnogo bolja investicija WiFi ruter, jer moze mnogo toga vishe da se postavi i odredi. No to je samo moje misljenje, jasno je da ga ne namecem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

S vremena na vreme, u gradu, natrcim na ovakvu mrezu HG520s i prepozna mi je moj tel. ali malo radi pa malo ne radi. Nekada je pun signal, nekada ima samo jednu crticu, a nekada ga nema uopste, ali kada se pojavi moze se koristiti za neke krace preglede, jer se cesto prekine konekcija zbog variranja signala.
Da li je to free mreza nekog operatera ili je neki privatni korisnik ostavio otkljucanu mrezu pa mu se kace korisnici kako ko stigne?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

E pa evo od pre neki dan, tako javljaju, u NS-u postoji otvorena mreza pa ko voli nek' izvoli 8)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO, HG520s,HG520i su ruteri (HUAWEI) koji se dobijaju od Telekom-a prilikom potpisivanja ADSL ugovora.U gro slucajeva ljudi zaboravljaju ili ne zele da stavljaju sifru na svoju mrezu,a s obzirom na broj korisnika Telekomovog ADSL-a eto ti i objasnjenja... 8)
Vise o tim ruterima http://www.huaweidevice.com/worldwide/p ... treeId=663
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kako je to moguce da, ako se uzme ADSL, da on salje wifi signal, a kompjuteri su povezani kablovima?
Da li to znaci da i moj ADSL (HG510) salje takav signal pa moze neko da mi se nakaci?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO, naravno da ne...Proizvodi koje sam gore naveo su Wlan ruteri koji imaju sposobnost da ADSL (net) signal "puste" u etar i time omoguce koriscenje tog signala u neposrednoj blizini i (siroj okolini :D :P ),uredjajima koji se mogu bezicno povezati sa tom mrezom. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Hvala na objasnjenju! ;)

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

Imam problem sa onim bežičnim internetom u centru Novog Sada, naime, kada odem na WLAN scan moja Nokia N82 nađe mrežu i konektuje se, ali ne otvara stranicu za login, gde treba da se upiše gost/gost, pa ne mogu da koristim. Drug ima E71 i kod njega odmah otvori tu stranicu za logovanje. Zna li neko rešenje?
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Mislis da se upise password za mrezu?Za pocetak restart telefona a za dalje klasika,soft ili hard reset. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

raven024
Postovi: 0
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 04:39

Post od raven024 »

:wink: he vidm da se u Subotici spominju Boss i Sax a najbolji i najaci sto se tice po tome pitanju nije i spomenut...caffe MORENO hotspot u centru grada ..koji ima profesionalni komercijalni hotspot vec 3-4 godine sigurno, kada drugi nisu i znali sta je to ...profesionalni softwer sa Login stranicom , cak 2 APa (Access pointa) sve profesionalna oprema. Mozete koristit laptop , mobilni tel ili cak kucni PC korisnici koji su u dometu Access pointa ( softver je predvidjen da se mozete spojiti na AP i sa dzepnom lampom skoro :lol: ) .Postoji jos jedna takodje specijalna stvar sto nigde nisam video : u svakome separeu u samome kafeu ima strujni prikljucak za laptop ili mobilni tel. da mozete nesmetano da radite uz pice ili kafu , pored struje postoji cak i obicna zicana mreza (ako nemate WIFI na laptopu ) . Loshe je to sto nije FREE vec se placa neka simbolicna cena , Stalni gosti dobiju FREE sate i struju za DZ. :o..da da .....provereno i potvrdjeno 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa onda i niej tako nesto, jer nema bolje alternative od dzabaluka. Nego, gde je uopste taj kafic?
Ima i Telenor hotspot u centru, zatim ima WiFi u Denisu, Music Cafe-u... I da GOMILA otkljucanih HG520s-ova :D Muahahhahahahah.
A da, ima i jedan TP-LINK - moj licni, na koji ko se uloguje moze o'ma da ga nosi. Dupla zastita sa MAC adresama je neprovaljiva!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

raven024
Postovi: 0
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 04:39

Post od raven024 »

Miodraze kako ne znas Moreno caffe gde je pa kolko imas ti godina ( nemoj da se ljutis PLZ ) taj kafic ti je jedan od najstarijih u Subotici kolko znam radi oko 20 godina sigurno vec ..da ti bude lakse nalazi se kod Lifke stare diskoteke a sada novoga bioskopa i pozorista , to ti je onaj kafic sa lepom terasom ispred ....ja imam D-LINK ruter kuci radi Ok...a sto se tice HG 520 to si skroz u pravu :D skoro svi koji su dobili prosle i pretprosle godine ADSL rutere sa WIFI-jem su otkljucani za WIFI pristup ..ako mi neradi net kuci onda se nebrinem....radi komsijama :oops:

raven024
Postovi: 0
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 04:39

Post od raven024 »

Telenor u Subotici vise NERADI u centru kolko znam ...to je sve samo promo zbog reklame oni kruze tu opremu redom po gradovima...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Vukov spomenik, u parku ima Telenorov WiFI za dz i vecina okolnih kafica imaju WiFi... :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

raven024, imam 32 godine, i NE zalazim po kaficima, pogotovu u tom delu. Jednostavno odem ponekad do Bossa ili Denisa ili nekog dobrog restorana na klopu i to je to. Ima WiFi u Meku gore na spratu, dosta losh signal, ali radi posao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

U Novom Sadu "Izvrsno vece", :D "uprava" je otkljucana (ima jos "direkcija" i jos neki zakljucani), signal je dobar otprilike do Isidorine gimnazije(bio sam na 10m od nje)-blago srednjoskolcima, potencijalna zabava na dosadnim casovima. :lol:

PS: Jos jedan: restoran "Marina", Trg mladenaca, iza poste, preko puta ekonomske skole.

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

Jedno pitanje...
Da li neko ima USB Wireless "karticu", vidim ima ih i za 5e, valjaju li? :) Znam da je ruter bolje resenje, ali ne daje mi se 2000-3000, a komp mi je skoro stalno upaljen...

ajow
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 22:54

Post od ajow »

Uhhh obozavam hotspot...Kada odem u NS nadjem kafic gde ima hot-spot i surfujem internetom :D
Ja sam iz Backe Palanke i kod nas ima dva lokala U pekari Drlja i ja mislim u kaficu Zarden...PS ja imam samsung C3050 al tata mi ima N95 pa u NSu kada odem snjim da kupim patike, farke, duks za grad xD onda sednemo u kafic on cita novine ja fejs

Zna li neko dal ima hot-spot u Metrou ili u Rodicu ...Moze brz odg :P :lol: :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

ajow, ne znam za Metro i Rodic ali u Mercatoru imas :wink:

Odgovori