Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Ja imam LG, otisao u Segedin kupio pre dve godine, nisam se pokajao ni sekunda. Jedino sam morao da ugasim True Motion.

neelix
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 22. Maj 2017. 14:40
:: Redmi Note 3 Pro

Re: Koji LED tv?

Post od neelix »

Ja sam uzeo LG-ja na KP-u preko Mikija 49UH8507

Dečko je pouzdan prodavac... samo mu pogledajte ocene i sve će vam biti jasno ;)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Bitno je da ti prodavac sa KP da garanciju sa fiskalnim racunom. Tako ces moci da je ostvaris u nasem ovlascenom LG servisu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Ma da, bez garancije me ne zanima :)
Za sada sam najbliži ovom modelu što je @iLuka predložio. Dobio sam još jednu preporuku za taj model.
Ako mislite da ima nešto bolje da se uzme za taj novac I pod onim kriterijumima, predložite dok nije kasno :)

I da, još jedna stvar, granica mi nije toliko daleko, ako ću jeftinije proći tako sto ću uzeti u Segedinu, a da pritom neću imati problema na granici zbog cene, javljajte pa da se provozam još tih par kilometara...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

Naravno da ces se cimati zbog povracaja pdv a i benzin mora da se plati :) jedino sto ima povoljnije, mozda, to je odes u Suboticu oni su za nijansu jeftiniji [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Ma mogu pdv da uzmem i bez vraćanja u radnju, to je novina od pre godinu ili dve... pošalješ im račun, oni ti uredno uplate pdv (afu) na tvoj račun i nema frke :)
Problem mi je cena tv-a, jer legalno i regularno mogu da prenesem max 500€ pa da roba ne podleže dažbinama (carina i porez). Zato pitam za iskustva...
Naravno da je najlakše okrenuti broj pa da mi čovek posalje tv preko kurira, ali ako ću ovako sa Segedinom proći jeftinije tipa 100€ onda mi se to cimanje isplati...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

pa hoces ali mozda ne bas celih 100eur... pricao sam sa tim likom kod koga svi uzimamo, on ima povracaj pdv-a plus svoju ugradnju, lepo zaradi... na skupljim modelima i do 100eur...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

E moze carina da te zezne pa da platis porez, a onda sve pada u vodu. Mislim odrace te od 50-100€. Imas 2-3 radnje u Segedinu. Ima neka extreme ili tako nekako, jedna u trznom centru pored lidla (euro-nesto, tu sam ja kupio). Druge dve ne mogu da se setim. Realno samo nemoj 3D, ja sam se zeznuo ili nisam, ne znam ni sam.
Kad ga uzmes obavezno smanjiti true motion.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Nisam ni ja za 3D, prošla je fora i nije zaživela.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

3D mi nije zanimljiv ni koliko crno ispod nokta, ali mi je zato UHD obavezan na toj dijagonali. Gledao sam baš neke FHD i UHD na istoj dijagonali i to je neverovatno kakva je razlika..

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Jeste ali nemoj gledati njihov promo video. Kod ovih exreme moras da narucis da donesu izagacina u radnji i obavezno ponesi nesto na usb-u.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Ni ovde nisam gledao promo video, znam za tu foru :D
Nego, ako bih krenuo na to putešestvije, kolika je šansa da se provučem na granici bez penala? Mislim, tv je prilično glomazan pa zato pitam... ili ako je već propisano da se može preneti roba vrednosti do 500€ po osobi da onda povedem još nekoga pa tako da prođem?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

Za te varijante ne znam i mislim da ce ti troskovi izaci kao da si uzeo u NS/SU/BGD...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Azimuth napisao:3D mi nije zanimljiv ni koliko crno ispod nokta, ali mi je zato UHD obavezan na toj dijagonali. Gledao sam baš neke FHD i UHD na istoj dijagonali i to je neverovatno kakva je razlika..
Prebaci na flešku FHD i UHD klipove, super iako imaš dva USB i isto prebaci. Idi u radnju gde ima više modela TV, kao i onaj koji te zanima, ubaci USB i vidi da li ima razlike u prikazu na modelu koji te zanima. Super ako stoje jedan do drugog UHD i FHD da uporediš istovremeno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Da, to će biti najpametnije. Samo da nađem radnju gde imaju jedan do drugog postavljene...
Nego, u čemu je razlika između ova dva modela sa linka? Gledam i čini mi se da je sve identično...ili nije?
http://www.lg.com/rs/lgcompf4/compare/c ... televizori

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

izbacuje no products to compare...

gledaj dijagonalu, smart je meni obavezno ali to je svaki danas, taj 3D vise manje, ja nisam bukvalno nikad koristio, na koliko mhz je osvezavanje slike itd..
ili jednostavno uzmi za te pare najskuplji :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Ne znam zašto nije izbacio poređenje... Evo oba modela, ja ne vidim tu nikakvu razliku... Da nije u godini proizvodnje ili šta već?
http://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UH610V
http://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UH603V

I recimo da je to to, šta od ova dva uzeti? Ne mogu više da se lomatam, ne znam da li ima išta bolje od ovoga za ovaj novac...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

Gledas ovo UH, to ti je serija, za ovu godinu je LH ali mislim da je ona nema ultra hd vec samo full hd rezoluciju... nisam bas pratio... najcesce su nijanse u pitanju, boja okvira, postolje je negde sivo negde crno... to su ove oznake na kraju, ovo V, S i sl.

pazi, ovo su identicni televizori... ovaj ima oznaku 03v a ovaj 10v verovatno je neka glupost u pitanju... ono je bitno je potpuno isto... i oba su 520e...

evo ti, sto se mene tice, konacan izbor -

LG 49UH603V ------UHD+smart (WEBOS 3.0) --------------------- 520e

LG 49UH6207 ------UHD+smart (WEBOS 3.0) --------------------- 550e

ispod toga nema jeftinije UHD...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Koji LED tv?

Post od artifex »

Od mene preporuka za sony,prvi me sluzio 14 godina nije se gasio nikad. Prosle godine uzeo njihov top model,android TV 4k.Ne znam doduse kakva im je ponuda do 500 evra

Sent from my SM-A800F using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Kod Sony-a je fora sto sve preko 800-900€ fercera, ali ispod roga nije vredno novca. Bio je pre dve godine model koji je imao zasebno napajanje i naponsku zastitu, odlican ekran ali je nestao vrlo brzo jer je bio oko 600€.

Azimuth pustim ti kasnije link kad dodjem do racunara da vidim spisak radnji. Ova gde sam ja pazario ima ceo zid od 15ak metara u 4 reda sa svim televizorima. Samo da nadjem ime. A realno odes do tehnomanije ili nekog veceg prodavca. Ne znam koji si grad?

Odgovori