PayPal konačno u Srbiji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od acamatic »

Drugari treba mi vasa mala pomoc.
Sta mi je sve potrebno da bih mogao porucivati sa npr:ebay,amazona,itd tome slicnih sajtova.Gde trebam da otvorim racun(da li moze bilo koja banka..) koja kreditna kartica.Kako ide isporuka da li se dugo ceka,a za postarinu,kada napisu da se placa na tom proizvodu,sta onda,a cena mu ne prelazi 70e.. ??
I da gledam npr ebay,cene su mu u dolarima i mahom sve su preko-okeanske zemlje,kako onda ide dolazak robe,ajde ok ako kucamo npr ebay.de to su sve nemci i komsije,pa ce sigurno brze stici nego ovi preko okeana..
cvoruga, sto se tice ovih engleza,mogu ti reci da su provereni 100%,ja sam uzeo patike,i dva duksa preko njih.Kvalitet je odlican,moze samo da bude bolji nego ovi lopovi sto prodaju po prodavnicama.To je bilo pre nekih godinu-ipo,drugar je porucio u austriji i doneo mi je to.Jer kod nas nisu slali proizvode..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od miodrage »

cvoruga, pa zato lepo ides kod Kineza koji ti posteno kazu da je kopija, ali se vidi iz aviona sta je dobra a sta losa kopija, i za male pare dobijes pristojnu robu.
A ove nase necu ni da komentarisem, nisu vredni, hohstapleri prokleti!
acamatic treba ti kartica sa kojom mozes da ostvaris Internet poslovanje. Recimo Visa Virtuon iz Raiffeisen banke, ili Visa Internet iz Banca Intese. Moj savet - za koju god banku da se odlucis, recimo i onu koju trenutno koristis (ako koristis), obavezno napravi odvojen devizni racun - taj racun da znas da ce da ti bude samo za Internet poslovanje. Na njemu NIKAD nemoj da deponujes sredstva. Najbolje je da se odlucis za banku koja ima e-banking (Internet poslovanje) gde mozes da pristupis svim svojim racunima, i da sa jednog na drugi prebacis sredstva kad pozelis. Ja uvek tako radim, treba mi nesto, prebacim sredstva na racun, platim i gotovo. Sansa da me neko pokrade na taj nacin prakticno ne postoji. Jer ne moze da ukrade nesto sto nemam na racunu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od cvoruga »

miodrage napisao:cvoruga, pa zato lepo ides kod Kineza koji ti posteno kazu da je kopija, ali se vidi iz aviona sta je dobra a sta losa kopija, i za male pare dobijes pristojnu robu.
Kakvi bre Kinezi, o čemu ti čoveče pričaš :blinky: ?

acamatic napisao:cvoruga, sto se tice ovih engleza,mogu ti reci da su provereni 100%,ja sam uzeo patike,i dva duksa preko njih.Kvalitet je odlican

Izgleda da je kvalitet upitan, pročitah par nasumično odabranih komentara za jeftinije stvari da je očajan kvalitet (koliko para toliko muzike),
svakako ima gotiva stvari :D

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od darkonda »

cvoruga, da cvoruga provereno original. Drugar radi u DHL koji jedini ima ugovor sa tim sajtom za slanje, tako da znam. Narucivao je on, od njega sam i cuo. Carina ide do 50e free, preko toga 10% + pdv

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od cvoruga »

darkonda, zahvaljujem na informaciji :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od acamatic »

miodrage, kolega hvala ti puno na detaljnom objasnjenu i savetu!!!
cvoruga, pa eto i sam kazes (koliko para toliko i muzike) e sada postoji ono i ukusi su razliciti pa samim tim,nekom je nesto bolje,a nesto gore..

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

PayPal konačno u Srbiji

Post od darkonda »

Jedno pitanje ali brz odgovor m treba jer mi se ovi iz intese ne javljaju. Treba lik iz engleske da mi uplati pare, jel moze na deviznu internet karticu ili moram neki poseban racun da otvaram?

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od iamivan »

darkonda, treba ti odvojen devizni račun. U istoj sam situaciji i ja bio, trebalo je da mi lik iz inostranstva uplati novac. Imao sam i ja internet karticu i pošto nisam bio siguran, otišao sam u Intesa-e da pitam da li može na nju da mi uplati, a službenica mi je rekla da moram otvoriti novi devizni račun.
Kada ti otvore račun, daće ti potrebne podatke da bi ljudi mogli da ti uplate novac (Swift i IBAN kod).
Poslednja izmena od Miškoni u Pon, 22. Apr 2013. 16:21, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Uklonjen nepotreban citat.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od miodrage »

Samo tu imamo problem: Zakonom jos uvek nije omoguceno nasim drzavljanima da primaju pare iz inostranstva :angry: :x
E sad, mozda ja gresim, ali koliko znam tako je, i zato je i PayPal ovoliko kasnio, zato jos nije to full usluga i sl. Sa druge strane, ako moze da se primaju pare, racunajte na ozbiljnu proviziju od strane banke.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Green »

Zasto ne bi mogli nasi drzavljani primati pare iz inostranstva? Kakav bi to zakon trebao biti pa da zabrani tako jednu normalnu stvar? Ja bez ikakvih problema saljem novac mojima, na racun u Vojvodjanskoj banci. A takodje sam i sestri u Staroj Pazovi poslao na racun u Eurobank EFG banci. Za proviziju u Vojvodjanskoj nisam siguran, ali u Eurobank jeste ozbiljna, oko 40-ak evrova. Da li je zavisila od poslatog iznosa, ne znam, a poslato je 500 evrova.

Sto se PayPal-a tice, mnogi i dalje zaboravljaju da to nije bankarska institucija, i da za njih bankarska pravila poslovanja uopste ne vaze. Moze iz bilo kog njima znanog razloga da vam blokira racun, i tu vasa banka ne moze nista, jer ste vi dali saglasnost za manipulisanje vasim racunom, ne banka kod koje imate racun.
Poslednja izmena od Green u Ned, 21. Apr 2013. 01:25, izmenjeno 2 puta ukupno.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od iamivan »

Meni je službenica rekla da mogu primati novac iz inostranstva. Npr. iz BiH je trebalo da mi uplati lik novac, i službenica je rekla da može, samo ne znam za proviziju kolika bi mogla biti.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od janka_88 »

Ja imam devizni račun (u BiH sam) i primao sam novac iz inostranstva bez problema. E sad osim što pošiljalac plati troškove prenosa i banka uzme određeni procenat. Ja sam eto imao prvu probnu transakciju gdje mi je poslato 50chf (plaćeno oko 5fr troškova slanja) i kad sam želio podignuti rekli su da imam 44chf.. Znači ukupno 11chf uzele banke na iznos od 50chf. Ispada skoro jeftinije slanje preko western uniona, a uz to sredstva dobiju skoro istog trenutka.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od miodrage »

To sto ste vi ovde pisali je Wire Transfer, i to je najskuplja stvar na svetu sto se tice bankarskih transakcija. Na taj nacin se moze primiti novac iz inostranstva samo je pitanje koliko je to isplativo zbog visokih troskova. Pravo slanje bi bilo direktno na racun, ili preko PayPal-a gde banka nece uzeti ni jedan jedini dinar provizije, kao sto u dinarskom placanju zaista nema provizije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od Miškoni »

Uvek ima neka provizija, jedino prilikom uplate ličnih primanja u matičnoj banci nema provizije. PayPal se čak ugrađuje prilikom konverzije iz jedne valute u drugu.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od darkonda »

Dalekog 18. aprila sam narucio iz kine masku za 4s, jos nista ne stize. Mislim da nece ni stici nikad, nije mi za 2 eura nego sta bi bilo da sam nesto skuplje narucio :S

a onaj glupavi sajt sporttracker nece da mi prihvati narudzbinu vec 10 dana, strasno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od janka_88 »

Nemoj da brineš. Ako si naručio od nekog sa dobrom ocjenom, dobićeš. Ja sam sa dx.com prvu narudžbu od 1,85usd čekao tačno 45 dana. Evo npr. sad sam punjač za iPhone čekao 25 dana tako da ti je prosjek mjesec dana čekanja, pogotovo što je free shipping pa to ide najsporija moguća varijanta. :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

U co ece, pa za 45 se moze o ici celi svet. Po meni to nije bas ok, meni bi za to vreme prosla volja za tim sto sam narucio
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od janka_88 »

Pa dobro to stoji ali mi nije bilo hitno a i prvi put naručivao tako nešto iz Kine. :) U svakom slučaju je prosjek mjesec dana tako da ne treba očajavati ako nije stiglo za 3 sedmice. :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: PayPal konačno u Srbiji

Post od toda81 »

Steta samo sto se tako dugo ceka. Moj gazda mi kaze d acesto narucuje preko amazona i da ima u startu popust kada placa kreditnim karticama
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: PayPal konačno u Srbiji

Post od janka_88 »

Ja sam preko njemačkog amazona naručivao i kao što sam u drugoj temi napisao, roba je stigla za 8 dana ukupno sa vikendom i računajući ove praznike oko 1. maja i Vaskrsa.

Odgovori