Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Ally, Naravno, ikonioce uvek mogu da se promene, ali čisto sam želeo da naglasim da dizajn MS nije jača strana.

Inače, primetih prvi "bug" na Win 10, tablet mod (mada mi on apsulutno ne treba na laptopu bez ekrana osetljivog na dodir) nije uvek dostupan, nekada mogu da ga aktiviram, nekada ne.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od LittlePrince »

Ally, Како променити икону да буде велика у старт менију, скинем икону која је 256х256 и у старт менију је мала као да је 64х64?

Slika

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Miškoni »

Što se mene tiče, Win 10 i cela ta ideja je potpuni promašaj. Microsoft treba da otpusti ceo dizajnerski i programerski tim, a za svaki slučaj i sve njihove zamenike i ljude iz druge garniture, čisto da ne ostanu repovi. I sve lepo od početka.

Stavio sam čistu 64-bitnu Enterprise verziju na poseban SSD i prvi utisak je katastrofalan. Ovo je za mene i posao koji radim potpuno neprihvatljivo i neprijatno okruženje. Zilion nepotrebnih gluposti, gomila opcija koje moraju da se isključe, od kojih neke i ne mogu ili je potreban dodatni softver. Nepregledno, ružno, i uopšte ne radi bolje od optimizovanog Win 7, to su zablude. Jedino što direktno ulazi u GUI i to je sve. Tuga i očaj...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

Drustvo, nisam imao vreme da se ukljucim u ovu temu i oko nadogradnje na Windows 10, pa sa malim zakasnjenjem... Imam Windows 7 i hteo bih da predjem na "desetku", pa me interesuje koja je procedura da to odradim?
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

Apolo, ides na http://www.microsoft.com/en-us/software ... /windows10
Odakle skines Tool koji ti odgovara i dalje samo pratis upuststvo. Ako ti nije aktiviran Win 7, prvo ga aktiviraj pa tek onda kreni na Win 10.
Ja se vratio na Win 7, sa 10 sam imao problem. Iz nekog razloga mi je net konstantno pucao na adsl-u, a drugi problem je sto kad pustim full screen ostane mi na vrhu bela linija debljine oko 1cm. Svi drajveri su bili tu, ali prosto nesto nije radilo kako treba.
Ovo ostalo mi se dopalo, dosta brze sljaka, otvara sta god, pali se i gasi... Sta ga znam, ostavljam za neki SP kad se pojavi, do tada sam na Win 7.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

S' tim što posle upgrade preporučujem cleen instalaciju. Meni je takođe Win 10 počeo da pravi problem posle upgrade-a, pucao je drajver za bluetooth, dešavalo se zamrzavanje interfejsa. Međutim kada sam uradio cleen instalaciju, sve radi kao podmazano, jako brzo, nijedan problem posle cleen instalacije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows 10 for PC

Post od Ally »

Apolo, Procitaj moj prethodni post tako ces nateratiri upgrade ako vec sam nije skinut i ne mozes da ga zapocnes.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Windows 10 for PC

Post od matorix »

Je l' ovo istina? :?

Slika

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Windows 10 for PC

Post od Tyrael »

Poslednja izmena od znemanja u Uto, 18. Avg 2015. 14:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows 10 for PC

Post od m@c|-|oR »

Ne u potpunosti , ali je skoro pa tačno. W10 donosi novu EULA, koja dozvoljava sistemu da proverava šta je instalirano na računaru. Ne znam da li to pokriva i brisanje, ali evidenciju sigurno.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Windows 10 for PC

Post od matorix »

Onda definitivno ostajem na sedmici dok ne izgubi podrsku skroz(:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Windows 10 for PC

Post od toda81 »

Ovo je strasno za nas pirate
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od Azimuth »

Meni nista nije obrisao od programa sto sam imao, a sve je piraterija. Sreca pa sam se vratio na 7, ne mrdam odavde jos neko vreme definitivno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

To se odnosi samo na xbox igre, prtiom ako koristite local account, a na MS, nema brige.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od Apolo »

Nakon silnih update-ova u donjem desnom uglu mi se pojavila Windows ikonica, kliknuo sam na Reserve upgrade Win 10 (ili kako je vec pisalo) pa me sad zanima koji je dalji korak..? Da li cekam da upgrade bude omogucen ili..?
Festina lente.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od iamivan »

Yep, stići će ti obaveštenje na foru "Your Windows 10 copy is ready" i moći ćeš da pokreneš instalaciju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Obicno nakon 10-12h predjes preko ikonice i kazace da je spremno sve. Ides na upgrade, i nemas frke. Kad si zavrsio sa svime, idi na pretrazivac i pretrazi how to delete old system after win10 upgrade. Jako bitno jer u suprotnom imas na hdd bulk od 15 gb. Ovo sluzi ako ipak zelis da roll back na stari sistem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Kada izvršiš update na Win 10 i kada se sistem aktivira, preporučujem da uradiš cleen instal. Skini sa MS sajta .iso fajl preko Media Creation Tool-a i uradi čistu instalaciju. Često se javljaju bug-ovi ako se ne uradi cleen instalacija. Lično nisam bio zadovoljan kako Win 10, ali kada sam uradio cleen instal druga priča, radi perfektno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Znemanja: Ja sam na tabletu uradio upgrade, na kompu clean install, i nema neke razlike. Ali kad sam na tablwtu video manjak prostora krenuo sam u istrazivanje, i nasao sta je frka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

@Miodrage, ne pravi svima problem Win 10 posle update-a, ali većini da. Tako da ako počne da bug-uje i sl. onda cleen instalacija, ako radi Ok, onda samo izbrisati windows.old folder koji sadrži upakovanu predhodnu verziju windowsa i na taj način osloboditi prostor na disku.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori