Biciklistička sekcija

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

E vidis, ljudi nisu probali sve bicikle. Na mom guma se pumpa do 8,5 bara, na drumasu do 12, mtb valjda do 4,5 (nisam dugo vozio). Drndao sam ga dve godine po gradu, malo po selima i nasipima oko dunava i uopste mi nije nedostajao presnji amortizer ali bih radije vozio sa celicnim cevima nego alu. Po rupama celicni manje prenose udare i vibracije na tebe dok je al tu mnogo diretkniji. Doduse al je materijal sa manjom gustinom pa je i do toga, zato ga je uzivanje voziti i ubrzavati sa njim. Trekkimg jedino voze ovi turisti iz nemacke, holandije itd. Zasto ne znam jer sam primetio da im je vila zakljucana. Doduse trekking se i meni svidja je ima gume srednje sirine, lepa je geometrija, pogotovo na KTM i CUBE, ima tu vilu sa amotrizerom, da kazemo sve sto moze biti.

Probao sam onaj menjac u nablama. Zaboravio sam naziv, znam da je Shimano. Bicikla je bića Scott Sub. Ima kais umesto lanca. Ali menjac me je odusevio jer za razliku on klasicnih koje ne mozes menjati u mestu ovaj to radi bez problema. Idealna stvar za grad.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

Ne bih puno da filozofiram, ali kakav bicikl odabrati zavisi ponajvise od nacina voznje, tj po kakvom ce se terenu voziti. Po asfaltu je drumas ili hibrid ipak najbolje resenje. Tanke gume zbog otpora kotrljanja, celicni ram, jer tezi bicikl se bolje nosi s neravninama. Suspenzija, pa ono, moze uvek da se zakljuca da ne amortizuje nista. Mountain bike je opet prica za sebe. Iako moze komotno da se vozi po asfaltu, prava namena je van njega. Pozeljno je da bude sa sto laksim ramom, zbog manevrisanja po bespucima. Hardtail ili Full suspension, 26er (26+), 27.5 (27.5+) ili 29er (29+), opet zavisi od terena. I tako u nedogled. :) Treba ipak isprobati...

Sto se mene licno tice, samo dobar Hardtail MTB za sve terene. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Hahhaa. Ja bih ipak hibrid, urban ili kako ih zovu sa 29". Mada, sto kazes, sve je do osobe. Mada kad vidim full sus na ravnom dodje mi da ga ubijem.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Biciklistička sekcija

Post od bestboy »

Слобода или смрт

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Deluje zanimljivo kako li je voziti to je pitanje. Video sam da je neko napravio drveni bicikli ako uspem da nađem fotke ću okačiti.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Ovo je zlo za voznju. Drveni bicikl se pravi u Nemackoj i kosta oko 3000€, ako se dobro secam. Mislim da cak i neki momci kod nas prave.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

Prave bicikl i od bambusa. Ima jedna firma koja radi mountain bike. Ram je naravno od bambusovine.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Biciklistička sekcija

Post od Behemoth »

Vozim Bottecchia RSG 29,mtb.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Koliko često pumpate gume na bajku, iako nisu probušene uvek pre vožnje ne često ali moram malo da doduvam obe gume da li zbog tripa da su mekane ili možda zbog toga što na obema ventil pušta?

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Biciklistička sekcija

Post od pelleruma »

Jednom mesečno dok sam imao Scott - ov bajs, a videću sada ovaj Capriolo. Imam ga oko mesec dana i jednom sam doduvao. Ne pratim koliko atmosfera ima, onako pod prstom da bude dovoljno tvrda.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Ja sam na bad boyu imao scwalbe marathon plus koje idu na 8,5 bar-a, imaju drugaciji ventil. Proveravao jednom nedeljno.

Sve zavisi i od samih guma. Ne znam koje koristite ali ako vozite svaki dan moja preporuka za Continenta i Schwalbe, ako ste samo po gradu bez nekog divljanja po parkovima bice dobra i Kenda.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Kod mene Kenda K180 / 700x38C / 30 nisam ih menjao. Ako bih uzimao šire spoljne gume da li bih morao da promenim i komplet točkove?

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Jok.
Pitanje je koliko sire? Kakve imas sad?


....................

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Napisao sam da imam Kenda 700x38C, a hteo bih 700x42C. Mislim da su samo šire od postojećih i da ne bi bio problem da takve gume montiram na moj točak ali opet nisam baš 100 siguran, ne bih da bacam pare bzvz ako to nije to.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Mislim da ti je samo gazeci sloj siri, donji deo koji ide u Felnu je isti. Mada ako vozis po gradu ne znam sta ces dobiti sirinom.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Tačno da po gradu sa tom širom gumom neću dobiti ništa možda na nekoj stabilnosti ali benefit vidim ako krenem van grada pa budem morao da skrenem sa afalta da ne rizikujem sa tanjom gumom.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Biciklistička sekcija

Post od Evindzer »

Gazeći sloj i treba da je širok, ništa bez 30 cm... Govorimo o gumama za terence, jel' tako? :D :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Pa ako ce da vozi po sumi onda ok, ali ako je po gradu, apsolutno nepotrebno.

Odgovori