Pomoć oko bazena

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Pomoć oko bazena

Post od Cooomi »

Imam jedno pitanje, skroz nevezano za sve o čemu smo do sada pisali... Razume li se neko da li bi bazen dimenzija 269x175x51 mogao da stoji na balkonu kuce :D napunjen naravno.. piše da je 75% napunjen težak 980kg, evo vam i slika bazena (samo donji prsten naduvan, od dva moguca) i terase pa ako se neko razume neka kaže dal će mi se urušiti terasa :D Građena je blokovima, kroz koji idu armature, ne znam koja je debljina iste, ali tu je negde malo tanja od mog malog prsta... ima dva stuba i jedan zid sa strane na koji se naslanja, ali i na kuci ima jedan takoreći prag...

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika

Cigla na poslednje dve slike je tu radi poređenja... ovo malo što je izlomljeno je samo u jednom delu, i to suprotnom od onoga gde bi bio bazen...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Pomoć oko bazena

Post od Cooomi »

Napunjen bazen, izgleda da je izdržalo, a sutra jedan pivkan i da gledam zalazak Sunca ;)

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Pomoć oko bazena

Post od Ledjo »

Svaka ti cast na hrabrosti kad si smeo uopste da napunis bazen. Uzivaj ;)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Pomoć oko bazena

Post od vla-do »

Pre nego što se smestiš, ovo pitanje postavi nekom gradjevinskom inženjeru, ili nekom ko se razume u nosivost terasa. Sutra kad se probudiš, prvo potraži ima li (novih) pukotina na terasi i stubovima. Pročitah negde da ne valja kada je armatura u donjoj zoni terase.
U teoriji bi terasa trebala da izdrži, ali to zavisi od mnogo faktora, tako da se nemoj igrati sa tim. :)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Pomoć oko bazena

Post od Freyr »

Pa armatura ne ide u donji deo zbog momenata ali nesto ne mislim da je ova gradjena po pravilima, blokovi??? Verovatno su narokali svega u miks, tako da ima mnogo vecu nosivost o bilo cega cime se jedna terasa moze opteretiti prilikom normalnog koriscenja, pretpostavlja se da niko nece bazen da stavlja :lol: stubovi, armatura, ne vidim ja da to.moze da popusti I da to iko.moze da izracuna uopste, mada studije su bile davno :roll: a I ne bavim se svojom strukom
12 godina na forumu!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Pomoć oko bazena

Post od Deksi »

Armatura je dobro postavljena, u red monti jedna zica ide u gornjem kanalu a dve u donjim sa strane, tako je i ovde postavljeno.
Mnogo je bitno dali je terasa pravljena kad je i kuca tj. da je betonirana kad i cela ploca. Isto je bitno i kako je armatura vezana od terase sa plocom na kuci. Ako je to uradjeno kako treba terasa ce izdrzati teret bazena.

Odgovori