Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 for PC

Post od ciklon »

Ja imam i3 of pre 3 godine i Win 10 na njemu radi očajno.
На послу службени комп са i3 четврте генерације, две времешније графичке (једна из 2008, друга из 2014. године), 8 GB DDR3 RAM-a и 5 монитора накачених на плочу ради одлично с обзиром на то колико је програма активно у исто време: 3 су за видео надзор, Thunderbird, Firefox са две активне картице, увек два LibreOffice Spreadsheeta, Viberom... Нећу да напишем да рад глатко све, али са још једним RAM-ом од 8 GB би се и то поправило. Е, да - обичан хард диск је у питању (750 GB, 3 партиције).

Уосталом, већ сам писао који ком колега и ја користимо на послу (пазарили смо га за сто евра са све монитором) да не бисмо користили службени: Intel Pentium (дуалкор) на 3.20GHz, сache 2MB, 4 GB DDR3) који ради одлично са Win10 (верзија скинута са M$-овог сајта, некативирана од септембра, никада крекована) који је инсталиран на обичан хард диск. Нити се нешто посебно греје, нити „забада”.

Нико, али нико одавде не може да ме убеди да је Win10 лош и да i3 не може да га тера, поготово што то није ultra low budget процесор.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od Drafer »

Na i3 6100 je meni Windows 10 radio tromo, probao sam ga jedno vreme, a na Windows 8.1 sve je letelo, ssd sam imao sa oba Windows-a
Sada imam Ryzen 5 2600, noviji ssd m.2 ali vidi se da nije to to, ne leti kao Windows 8.1. Ništa ni ne vidim kao prednost osim što sada troši duplo više ram memorije.

Takođe ta ram memorija od 16GB je radila i sa prošlim procesorom i sa ovim, Windows 8.1 je brže radio i trošio oko 4,5GB a sada Windows 10 mi troši 6GB, a ako je nešto zahtevno onda i više
Android 12

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Windows 10 for PC

Post od mare-ss »

Уме десетка да буде добра али само ако је очистите од оних шпијунских будалаштина и телеметрије. Или је очистите сами или инсталирајте неку модовану верзију, на пример овако нешто
https://www.teamos-hkrg.com/index.php?t ... ild.62960/

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

Drafer, na koju foru ti trosi toliko RAM-a? Meni trenutno trosi oko 3.5/8GB.Toliko je trosio i SP4, A ona prastara Toshiba kod caleta trosi oko 2.2/4.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 for PC

Post od dejan87dex »

ciklon napisao:Ja imam i3 of pre 3 godine i Win 10 na njemu radi očajno.
На послу службени комп са i3 четврте генерације, две времешније графичке (једна из 2008, друга из 2014. године), 8 GB DDR3 RAM-a и 5 монитора накачених на плочу ради одлично с обзиром на то колико је програма активно у исто време: 3 су за видео надзор, Thunderbird, Firefox са две активне картице, увек два LibreOffice Spreadsheeta, Viberom... Нећу да напишем да рад глатко све, али са још једним RAM-ом од 8 GB би се и то поправило. Е, да - обичан хард диск је у питању (750 GB, 3 партиције).

Уосталом, већ сам писао који ком колега и ја користимо на послу (пазарили смо га за сто евра са све монитором) да не бисмо користили службени: Intel Pentium (дуалкор) на 3.20GHz, сache 2MB, 4 GB DDR3) који ради одлично са Win10 (верзија скинута са M$-овог сајта, некативирана од септембра, никада крекована) који је инсталиран на обичан хард диск. Нити се нешто посебно греје, нити „забада”.

Нико, али нико одавде не може да ме убеди да је Win10 лош и да i3 не може да га тера, поготово што то није ultra low budget процесор.
:D a ja imam fx 8320 od pre 7 godina i sve radi kao podmazano.
Spinunaza postavljena na basic , sistem na ssd-u, 8GB pa sam dodao skoro jos 8GB rama ... ma radi kao iz snova.
Sa win7 ne mogu u ono vreme da se pohvalim da mi je tako dobro sljakao kao sada win 10.

@Drafer nema sanse toliko rama da pozdere u staru sem ako nemas neke custom servise koje dize pri startu sistema ... pa cak i onda je preterano ...
Task manager / startup / imam oko 10 taskova pa pri startu sistema uzme izmedju 2.5 ili 3 GB nikad vise od toga ...
Hoce i Chrome da uzme deo ram-a ako radi u pozadini ... proveri.

Postavi SS da vidimo i to cudo , bas me zanima taj fenomen... mada do windows-a nije 100% nego do user-a - tebe.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori