Svet satova

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Čekaj malo, pa sadržaj poruke ili mejla svakako može da ti pokaže na ekranu. Neki modeli dju i opciju odgovaranja glasom. Ono što se meni primarno ne dopada je to što imaju jako kratak rok trajanja uparen sa jako visokom cenom.

Prošetao sam Gear S3 Frontier neko vreme, i nalazim korisnim da u nekim situacijama samo brzinski bacim oko na to šta je stiglo, bez da prekidam ono što radim. Recimo da vidim dok vozim ko piše i odmah ga pozovem ako je nešto bitno (voice dial preko bt u kolima, naravno). I tako neke slične situacije. O varijanti poslovnih sastanaka kada su telefoni utišani mislim da nema potrebe da govorim. Svakako korisno.

Međutim, uzmimo recimo Spple wstch series 2, koji mene uslovno rečeno zanima. Košta oko pola vrednosti mog iPhona, a sva je šansa da će kroz dve godine biti neupotrebljiv.

Za slične pare sam kupio Hamilton Khaki Field Officers, koji jeste da je običan sat i pokazuje samo datum i vreme, ali se zato ne puni, ima proveren i pouzdan mehanizam i može da radi praktično zauvek uz redovan servis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Jeste, može da diktira kako tako, ali ipak nema on sav moj fond reči, i taj fond reči ne mogu ja da mu dopunjavam jednostavno kao što mogu da dodam reči u rečnik tastature. Dakle, kad mu diktiraš poruku moraš voditi računa da koristiš što tipičnije reči, i izbegavati vlastite imenice osim ako su dovoljno često u upotrebi. I da ne pominjemo neke izraze tipične za tvoj posao.

Ali to je samo jedan deo problema. Drugi deo je taj da su svi virtuelni asistenti zapravo glupi, imaju memoriju i inteligenciju zlatne ribice. Ne možeš da voziš, i da se pouzdaš da će on uraditi ono što mu ti govoriš da uradi. Ima raznih super prezentacija kako virtuelni asistenti lepo rade, ali ko se malo igrao sa njima zna da su te prezentacije iscenirane, i da bi na samo malo odudaranje od plana pala bruka. Kao za Cortanu recimo kad je Microsoft na nekom buildu predstavljao njene funkcije. Ne bi bio u koži te prezenterke koja je trebala da priča sa Cortanom pred svim onim kamerama (pretpostavljam uživo).

Ali se slažem sa tobom, može to da bude korisno i ovako kako je, ali kao što i ti reče - ovo sad ne vredi tih novaca.

Ali imaš i još jedan problem... Da li je zdravo nositi na ruci čitav radni dan sat koji je preko bluetootha povezan sa telefonom. Možda je to sad "penzionerski" komentar, ali treba i to uzeti u obzir.

A kako recimo to za mejl funkcioniše? Može da prikaže mejl na satu samo ako taj mejl klijent podržava smart sat? I isto i za sms? Radi samo ako sms aplikacija podržava smart sat? Mada može da se namesti i recimo da sat prikazuje sistemska obaveštenja, pa onda može da se vidi i obaveštenje sa Vibera iako recimo Viber ništa nije radio na podršci...

Sent from mTalk on Windows phone

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Meni ke sa iPhone prikaz na satu radio za sve. Ograničenje je da opcija odgovora postoji jedino ako se koristi Samsung telefon sa njegovim sms i mail klijentom itd. Nisam imao opciju odgovora ni na koju od tih stavki, sms, viber, email.

Znam koliko frustrirajuće ume da bude kad pokušavam da pozovem nekoga pa pametni asistent pobudi pri interpretaciji naših imena. Nisam se ni trudio da pametni sat koristim za bilo šta više od notifikacija.

Lično mi nikad nisu bili jasni ljudi koji su digli ruke od sata kad su se pojavili mobilni. Ja baš ne mogu bez sata na ruci, samo je pitanje kada će tehnologija uznapredovati dovoljno da i mi satoljupci pređemo na ta oametna sokoćala. Za to mi se čini da ili mora kapacitet baterije i rok upotrebljivosti uređaja dobrano da porastu, ili da sa ovakvom funkcionalnošću i dugotrajnošću kakva je sada, da cene siđu na 100-200€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Mada ako će neki od tog satova duže raditi, deluje mi da je to Apple-ov sat. Dobro, možda i onaj Samsungov... Za Android je drugačije, gomila različitih SMS aplikacija, i svega živog... Ali možda dođu do rešenja i za to, tj. da se uvede vremenom neki standard.

A za naša imena, ja sam recimo za moju devojku naučio Cortanu ko mi je devojka, pa mogu da kažem "text my girlfriend", i isto tako i za brata, mamu, i tatu. :) Ali to je samo delimično zaobiđen problem.

A za ljude koji su odustali od sata, nekome to ne treba kad može da izvadi telefon na brzinu kao Talični Tom. 8) Ali je tebi to ipak zgodno iz tvojih razloga - pretpostavljam da smatraš da ne bi bila fora tokom sastanka da vadiš telefon, a u sat možeš pogledati diskretnije.

A mislim da će to više zaživeti čim sve to uznapreduje. I meni to deluje super, ali s obzirom na cenu sad mogu samo da čitam o tome u nekim portalima. :P

Ali ono za zračenje bi me baš zanimalo u kojoj je meri prisutno, i da li može da se u satima dok nema aktivnosti to svede na nulu. I koliko je zračenje tokom aktivnosti. Ipak bi taj sat sve vreme stajao na jednom istom mestu na ruci.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

araphel napisao: Lično mi nikad nisu bili jasni ljudi koji su digli ruke od sata kad su se pojavili mobilni. Ja baš ne mogu bez sata na ruci (...)
Čim sam uzeo svoj prvi mobilni, batalio sam nošenje sata. Ne trpim ništa na sebi - osim odeće, a i to samo kad moram :D - ne nosim prstenje, lančiće, niti bilo šta slično, i pre mobilnih telefona, sat mi je bio nužno zlo. Često sam ga držao u džepu, umesto na ruci. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

гари napisao:Green, mislim da nije uredu da procenjujemo ko je šmokljan i ko treba, a ko ne treba da nosi pametan sat.
Uf, pazi njega borca za ljudska prava. :roll:
Šta to tebe dotiče ako ja smatram da je neko šmokljan. Ima ih smotanih da žive, a ne da koriste pametni sat. Svaki dan ih gledam. Napisao sam da je to ovde pomodarstvo, asesoar, poput skupih ogrlica, lanaca, prstenja. U suštini im ne treba, ali da selo vidi...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Za pomodarstvo se slažem, mada lično nisam nikog video da nisi taj sat. Ali ne smeta mi kad kažeš da je neko šmokljan, šmokljana je uvek bilo, i biće. :P Ali i kako takav ima pravo da kupi sebi smart sat, pa makar i ne znao da ga koristi, svojim parama ga je platio, nije od mojih. Većina (ili velik broj) vlasnika smart telefona recimo su šmokljani za smart telefone, ali njihova stvar. :P

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

Nije rec o necijem pravu da sebi nesto kupi, vec koliko su ljudi postali zavisni od toga da po svaku cenu imaju nesto sto je u trendu, a ne treba im. Kinezi su ovde najveci smokljani i najveci zavisnici. Sta ce bre pametan sat od 300-400 dolara nekom balavcu ili zreloj zeni od 50 godina, koja ne zna ni kako da se obuce.
A korisnici telefona, pa eto prozordzije su smokljani, nema gorih. :P :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Aaauuuuu, ovo je bilo nisko... :lol:
.
Slika
.
Mada svakako delimo mišljenje da ogroman broj ljudi kupuje takve stvari koje nisu nimalo jeftine iz glupih razloga, i da bacaju pare na nešto što ni ne umeju da koriste čestito. ;) Jedino što ja kažem "neka ih, ne troše moje pare". :D

Sent from mTalk on Windows phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Svet satova

Post od znemanja »

Uopšte ne razumem stav kojim se etiketiraju kao "šmokljani" ljudi koji kupuju određene stvari samo zbog pokazivanja, stausa i sl. Ljudi su to oduvek radili, masa njih kupuje nešto samo zato što može, bez namere da maksimalno utilizuje stvar koju su kupili.

Ako neko smtara da mu smart watch izgleda lepo bez namere da iskoristi njegove smart mogućnosti u potpunosti, to je po meni dovoljan razlog za kupovinu. Svako radi sa svojim novcem šta želi.

Lično smatram da je smart watch odlična spravica i drago mi je sto je Samsung i Huawei izbacio verzije pametnog sata koje izgledaju elegantno. Na taj način će iste pribliziti korisnicima koji nose odela tj. formalni dress code i žele sat koji moze da takv outfit isprati a da poseduje smart mogućnosti.

Smatram da bi u pogledu budućih modela proizvođači trebalo da stave akcenat na autonomiju baterije koja treba da je veća nego na trenutnim modelima i na dizajan tj. na vizuelno približavanje klasičnog sata i pametnog sata.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

U principu ako mu je korisna makar jedna funkcija, i to je dovoljno. Recimo samo da vidi propušten poziv, ili samo poneku stavku u kalendaru. Mi bismo rekli skup sport, ali ako on ima para za to, neka mu. Ljudi recimo telefon menjaju jer im jedino fali veći ekran. Ili jer im je stari dosadio. Ili novi malo brže reaguje, ili ima malo kao bolju kameru. Šta za to da kažemo. :) Samo kažem da sve to možemo da predstavimo kao beznačajne razlike koje inače nisu vredne dodatnog troška, jednako kao i kupovina smart sata na kome bismo par sitnica samo koristili možda.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

Gari, pusti Grina, on i mene smatra šmokljanom: em pakujem keramiku, em ne slušam elektroniku. :D
A ja faca i po - kud' ja prođem, tu trava ne niče. :D :D
Inače, slažem se sa Grinom za pomodarstvo, lepo je znati da u tome ni Kinezi ne zaostaju za nama. ;)
A takođe se slažem i sa Nemanjom po pitanju izgleda, dizajna i potrebe za jačom baterijom. Ja vrlo često nosim sako i košulju, i svakako ne bih s time sparivao neki sportski smart-sat. Upravo zbog elegancije ovih novi(ji)h modela i pogledao sam ponudu po Ušću prošle nedelje.
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 18. Jul 2017. 20:28, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Ja sam sa običnim satovima generalno napravio grešku i kupio par puta neki formalniji, dress sat. Sad uglavnom vise po kutiji i ne nosim ih jer se generalno ne oblačim formalno. Pantalone i košulja su moj maksimum kad je neophodno. Ne vidim sebe da ikad nosim odelo.

Ne volim izrazito sportske satove, zato i volim ronilački fazon, oni su mi neka sredina. Lično mi se dopada dizajn koji ima Gear S3 Frontier, ali takođe mi se i Apple watch dizajn dopada. Kada bih dao pare koje se traže, definitivno bih išao na ovaj drugi, zbog kompletnog ekosistema i funkcionalnosti.

Ovo što ostali proizvođači rade mi nije bilo preterano primamljivo. Moto 360 eventualno, ali probao sport varijantu i nikako nisam bio zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Svet satova

Post od Dream Weaver »

https://www.matrixindustries.com/

Šta mislite o ovom što sam sebe puni preko toplote tela? :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Svet satova

Post od araphel »

Zanimljiva opcija, s tim da notifikacije ima samo ova skuplja varijanta. Funkcionalnost je ograničena, i očigledno je neki proprietary os u pitanju. Dodatnih aplikacija nema, a verovatno ih neće ni biti. Bez dodatnih funkcionalnosti nema potrebe za ovim, jer osnovno merenje aktivnosti može da obavi i sam telefon ili pak dosta jeftinije smart narukvice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Svet satova

Post od Dream Weaver »

Meni je zanimljiv, ona skuplja verzija sa notifikacijama...
Koliko vidim glavni akcenat je na tome što se telefon sam puni toplotom ljidskog tela...
Gledao sam od drugara garmin fenix 5x ali je preskup (oko 850e)....

Šta bi mi tj šta bi ste mi preporučili od pametnih satova do 300e +-

Sent from my MI MAX using Tapatalk
and justice for all...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

https://www.kickstarter.com/projects/16 ... _EastEU_KS
Imamo li temu za smart-satove? Čini mi se da nemamo.
Uglavnom, ovo u vezi sa baterijom bih voleo da vidim i u telefonima.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

To u telefonima nećeš videti, jer bi silne fabrike stale i mnogo ljudi bi izgubilo posao. Ne bi se to isplatilo baterijskoj mafiji. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

Pa neka naprave telefon na hibridni pogon. Ako mogu s automobilima, mogu i s telefonima. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Svet satova

Post od гари »

Ali treba imati na umu i ti da se sat na ruci daleko više drma nego telefon u džepu ili torbici. Jedino ako bi telefon imao dve baterije, pa jednu da puniš u na ruci dok drugu koristiš.

Sent from mTalk on Windows phone

Odgovori