iOS 9

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Manje vise ovo su razlike u odnosu na prethodnu verziju ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Ac_PjSddO78

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »


dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

iOS 9

Post od dachakragujevac80 »

Updatovao! Osim ove cetiri stavke nisam primetio da su ispravljeni svi lagovi i bagovi,tako da tel jos uvek malkice koci i sporije otvara neke aplikacije! Ali ja ne sumnjam da ce gospoda iz "jabuke" ispraviti i to uskoro! [emoji6]

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 9

Post od iLuka »

ljudi javljajte utiske, izasao je 9.0.1 -

http://www.gsmarena.com/ios_901_is_alre ... -14144.php

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Svrbi te? [emoji23]
Eno gore vidis sta je doneo apdejt. Licno nisam imao nista od tih pomenutis problema, ali mi je drago da su azurni i svega par dana po izbacivanju sistema oni daju ispravku. Sve radi zaista lepo, baterija me odusevljava.
Jedino sto imam pun ocin apdejtova aplikacija, dnevno bude 25-30 komada sigurno i tako svaki dan od kad je ios9 pusten.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 9

Post od iLuka »

...u vezi tog ''svrbenja'' :) - danas sam dosao sa puta i mogu ti reci da sam prilicno zadovoljan informacijama... osim 10ak zemalja u svetu, najjacih, niko vise kao ni mi nije jos dobio novi iphone a i cene su tu negde... tih 50ak evra vise za 6s nije strasno tako da cu sacekati da se pojavi kod nas...

pricao sam u iStorm-u u Solunu sa zaposlenima i situacija je ista kao kod nas tako da ne zaostajemo bas koliko mislimo za svetom po tom pitanju... cak su i cene slicne, mozda 50evra nize u odnosu na nas iStyle...

za mene je i dalje Makedonija nerazjasnjena misterija gde je sve jeftinije nego kod nas u apple svetu, mnogo veci izbor svega a zemlja je takva sirotinja da ne usporis a kamoli da svratis i kupis nesto...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS 9

Post od znemanja »

Vidim da je stigao 9.0.1, ali ga još nisam update-ovao, nemam nikakvih problem koji se pominju da 9.0.1 rešava, tako da ne znam da li je nužno da ga update-ujem.
Što se tiče baterije, nisam primetio da duže traje, ne traje kraće što je dobra stvar, ali nisam primetio poboljšanja na tom polju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Nije to jos uvek ono sto se ocekuje od appla ali je bolje nego sto je bilo na 9.Taman dok Luki stigne 6S oni ce to ispeglati

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: iOS 9

Post od kunkun »

Novi bug, pokazuje mi izbrisane event-e u calendaru u spotlight search-u, a kad kliknem onda na njih i udjem u aplikaciju ne postoje :?
Iphone 6, space gray

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 9

Post od Baraba »

Hm, da li je toliko bagovita 9? Ili su oni rešili da budu još bolji?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: iOS 9

Post od Zile995 »

About 52 sekunde :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Neki imaju sitnih problema, neki nemaju, ali su svakako najavili ceste i manje apdejtove sistema. Prosto mi je neverovatno da na bukvalno svakih 7 dana puste apdejt. Sa svakim je sve bolje i bolje. U sustini sve radi od starta, ovo su finese.
Citam sta drugi pisu za 9.1 beta3. Kazu da radi zaista odlicno, tako da verujem da je i finalna verzija blizu.
Videcemo, tek je pocelo sve ovo u vezi devetke, ali im zaista skidam kapu kako rade.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Osim seckanja spotlighta kod mene sve ostalo radi savrseno.Ja ga nikada nisam ni koristio tako da meni ovo nije neki problem.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

iOS 9

Post od drom »

E ovo znaci briga o korisnicima!
9.0.2 ima manje laga od 9.0.1, definitivno. Naravno, to je lag koji ne moze primetiti svako, ali ne moze se reci da je bas 100% fluidno kao npr 8.3 ili 8.4.
Siguran sam da ce na 9.1 biti sve savrseno. Kad se ocekuje?

Edit:
Na 9.0.2 primecujem da baterija sporije opada. Takodje na 9.0.1 je znao da se raskaci sa wifi-a kada je slab signal, a na 9.0.2 se to ne dogadja, i kao da je bolji prijem wifi-a generalno!
Poslednja izmena od drom u Čet, 01. Okt 2015. 09:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Da,i sve je mnogo bolje nego sto je bilo na 9.0....................

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 9

Post od iLuka »

http://www.gsmarena.com/apple_starts_ro ... -14254.php

mada je malo i pitanje, zasto uopste i dolazi do ovih propusta pa izbacuju toliko update-a...
sve je pocelo sa iOS 8, nije tako bilo ranije...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

@drom, idi u settings > cellular i skroz dole imas wifi assist. Iskljuci to. Cemu sluzi? Kad je slabiji wifi signal ili nema protoka, sam prebaci na mobilni net.
Sto se 9.1 tice, ne zna se nista, ali ocigledno da je blizu. Trenutno je beta 3, koliko ce ih jos biti do zvanicne verzije, to niko ne zna. Ja mislim da ce stici u narednih mesec dana.
@iLuka, pa najavili su ovo, prvo izbacuju novu verziju sistema i onda na kako se sta korisnici zale tako ce sredjivati "probleme" i izbacivati ceste apdejte. Po meni je ovo bolja opcija nego da izbace jedu verziju i onda cekaju par meseci do sledece. Ovako svako malo se ubrza ovo ili ono.
Odlicno rade posao, zaista neverovatno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 9

Post od Baraba »

Auuu :angry:
NEW iOS 9 Lockscreen Bypass - Access Photos & Contacts Without Passcode:
https://www.youtube.com/watch?v=sIp73v_ ... e=youtu.be

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Sto si angrybird?
Ne prolazi to odavno, cak sta vise, ako pokusas bice ti disable-ovan uredjaj :wink:
Mozes doci do sata i cao. Nema dalje. Kad odes na "cancel" i bum, "your device is desabled".

Odgovori