Z3 - GPRS, MMS, sat na displeju i jos par pitanja

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Z3 - GPRS, MMS, sat na displeju i jos par pitanja

Post od napalm death »

01 kako da ugasim GPRS na MOTORIZR Z3 ..ne mogu nikako da nadje.. i opcenito kako se na motoroli gasi GPRS.. znaci samo da mi bude GSM

02 nema mi nigde izrada mms poruka, mms saljem tako sto odem medju slike, pa idem poslati, pa idem preko poruke i onda mi pise kreiranje MMS-a.. telefon sam nov kupuio i original je ane skidan s mreze.. i ja onako iz dosade posaljem mms poruku sebi.. kad ono stigla.. ajde ja reknem prijatelju da mi posalje mms i ona stite ja njemu posla i on dobio.. zanci bez ikakvih postavki bez icega, operaterer mi nije slao nista a na mob ne mogu naci podesavanje interneta, mms-a ili gasenje gprs-a

03 sta znaci pored mreze one 3 plave crtice.. mislio sam da je to ukljucen GPRS ali kad saljem mms posebno mi na displeju pise, u toku slanlja, GPRS ukljucen

04 dali na displeju (kad je fon zakljucan) moze stajati sat.. posto bez otkljucavanja se ne moze videt sat bilo sta da pritisnem..

05 da li se moze tastatura zakljucat kad je fon zakljucan ili se mora ipak cuvat * ili stavit aut. zaklj. na 2 sec

06 dali je moguce zakljucat (bez ubacivanja patcheva) slike, klipove, sms itd

toliko ua sad, nemam puno iskustva s motorolom jos od V300 pa tako.. ako ima kojih caka voleo bi znat :)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

napalm death, na tvoje 6 pitanje mislim da imam odgovor.
imao sam i ja motorolu(a835) i na njoj sam stavio da mi slike, puruke, imenik, web... budu zakljucani.
Ja mislim da se to radi ovako:
udjes u settings, pa secrurity pa nesto sto bi trebalo da se zove application lock ili tako nesto.
ako te pita za sifru, fabricka je 1111(tako je bilo kod mene).
mada i ako zakljucas sve to, postoji nacin da se udje u to i ako je zakljucano(ja provalio).
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hmm.. prvo, hvala sto mi rece za tu opciju, nisam je skuzio jer mi je na srpskom, a ona stoji samo kao zakljucavanje8 sta ja znam stamu je zakljucavanje9 i kad sam prebacio na engleski onda mi stoji zakljucavanje aplikacija ali.. ja zakljuca slike, i izadje, ulazim u slike kad pise zakljucano i da ukucam kod.,. ja ukucam kod i udjem u slike.. izadjem iz njih i ponovo ulazim a ono ne trazi kod, ja opet odem gde zakljucavanje a ono stoji da su slike zakljucane.. znaci, jednom ukucas kod i ne treba vise, uvek slobodan ulaz.. hmmm.. pa bas i nije neka opcija

kod mene je fabricki 1234
Poslednja izmena od napalm death u Čet, 04. Okt 2007. 09:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

napalm death, ovako
1. a) gprs možes isključiti tako sto uđeš u podešavanja za profile
MENU/SETTINGS/WEBACCESS/WEB SESSIONS i onda ako imaš fabrički profil postavi ga za glavni profil, a ako nemaš profile napravi sam podešavanja izlupetaj nesto i onda postavi za glavni profil
b) ides da zaključaš internet u Security
3. one tri crte znače za internet i sigurno iznad tih slova je slovo E. to znači da ti je konekcija na EDGE a ne na GPRS. Jedino će ti pokazivati GPRS kad šaljes mms.
KISS ME I AM 93

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Coa 12, hvala naodgovorima ali.. ja mislim na ove crtice

Slika

i sad, nekad je E Slika a nekad ove crtice.. malo ne kontam
e sad, ako je ukljucen GPRS jel ono uvek pise da je ukljucen (mislim na displeju) il iako je iskljucen onda se ukljucuje samo kad se salje mms pa mi pise gprs ukljucen..

mislim jel mi uvek vuce bateriju.. i da, moram se pozalit na bateriju, recimo sinoc sam ga punio .. i citav dan danas mi je pisalo da je baterija puna, na 6-tici.. a evo sad mi je spalo na 2 i ugasit ce se jako brzo.. a da, i kad ga punim ne puni ga vise od 20 min.. premalo mi to

i ja kad idem menu/setings imam ovako:

personalise, ring style, call divert, in-call setup, initial setup, phone status, geadset, car setings, airplane mode, network, security, java settings.. kao sto vidis nemam WEBACCESS i ne mogu nigde da nadjem podesavanje interneta..

nemam problema sa netom i MMS-om.. mozda zato sto sam fon uzeo od moga operatera pa su oni nastimali ali SW mi je tvornici a ne skidan s mreze ili da je njihov sw.. ali gprs i ostale gluposti hocu iskljucit prvenstveno radi baterije.. eto, sad ce mi se ugasit a samo sam okinuo koju sliku i koji klip, a pricaoo nisam mozda 15 min a muziku nisam nikako slusao :x

Odgovori