Motorola Nexus 6

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Motorola Nexus 6

Post od Baraba »

m@c|-|oR, te razlike koje su naveli, plus, znaš kako telefoni imaju iste specifikacije kao što si naveo ova dva, ali na jednom muzika sabija a na drugom jadna, kamera bolja... a iste specifikacije. Plus mi je mnogo lepši od g pro 2, siguran sam da će duže trajati (em podrška od google, em od xda).

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

@Baraba o ukusu ne vredi pričati, a čak i tad, samo eto što je lepši telefon, daću 200e više? Bezveze. Treba sačekati review za Nexus ali G Pro 2 ima jedan od boljih zvučnika u trenutku izlaska. Kamera takođe jako dobra. Ne verujem da će baš Nexus biti toliko bolji, iako ga nestrpljivo čekam. Definitivno će morati da koriguju cenu jer hardverski savršen telefon još je postoji.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Nexus 6

Post od Evindzer »

Lobachewsky napisao:Nexus 5 je bledunjava kopija G2, tako je na zalost ispalo. Ne bas previse bleda, ali G2 je bolja kupovina. Tako da bih i ja ovaj put voleo da Nexus 6 bude vrhunski model u svom cenovnom rangu. Da bude reprezentativni Android.
Od Lollipopa dajem prednost telefonima sa cistim androidom. Nadam se samo da to nece biti jedan model godisnje, vec da ce google nesto promeniti (android silver), ali kako citam nema od toga nista, do daljnjeg...
mislim da bas u tome "lezi zec". ;)
hteli su da naprave reprezentativni telefon na Androidu, a ne slabiju kopiju nekog vec postojeceg. mozda su ga zato i poverili Motoroli (ciji je sad vlasnik Lenovo, ako sam dobro obavesten :unsure: ), a ne LG-u, da ne bi ispao kopija G3-jke.
a posto je ovo reprezentativni Android, onda je i cena visoka, i osecam da ce jos dugo takva ostati.
a sto se tice cistog Androida - i ja bih tako nesto voleo, nekako mi psihicki vise prija..

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Motorola Nexus 6

Post od Nennad »

Taj deo Motorole koji pravi nexus ostao je Guglov. Tako da je ovog puta prizvođač sam Gugl.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Sad samo dosta liči na Moto G, ali je dosta bolji, pa se ne može nazvati kopijom. Cena je već priča za sebe, očigledno Google zna koliko se čeka ovaj model i zato je povećao cenu. Ali jesu ga i sklopili za sve pare...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Nexus 6

Post od Evindzer »

Nennad, to nisam znao. :blinky:
stvarno nemam nista protiv Lenova, naprotiv, ali mislim da je pozitivna stvar sto sam Gugl stoji iza 6-ice.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Motorola Nexus 6

Post od artifex »

Motorola jos nije pod Lenovom u praksi,tako da oni sa ovim nexusom niti bilo kojim motorolinim uredjajem nemaju nikakve veze

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Motorola Nexus 6

Post od Nennad »

Nije kod Google-a ništa slučajno, ovo je prvi Nexus sa premijum cenom (bio je nekada davno valjda još jedan sa jakom cenom), što je samo po sebi dovoljno da ga učini premijum uređajem. Sa ovom većom cenom možda će biti prodavaniji nego da je jeftiniji, potrošačka psihologija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Nexus 6

Post od Evindzer »

Nennad, haha, u pravu si, bice po principu "sve sto je skupo, mora da je odlicno, pa cu ga kupiti iako ne znam sta ce mi, niti kako da ga koristim". :lol: :lol:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Google on the Nexus 6: try it, you may like it

http://www.androidauthority.com/google- ... ke-544080/

Pare nisu problem :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Motorola Nexus 6

Post od cvoruga »

N5 vs N6 :) .
Slika
PREVELIKI mobilni, koliko god bio dobar, PREVELIKI.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Stvar ukusa :D pogledaj dimenzije 6+, Note 4...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Motorola Nexus 6

Post od cvoruga »

El Laki, modne trendove ne pratim i to šta proizvođači izbacuju na mene ima uticaja kao lanjski sneg.
Jednostavno, ne sviđa mi se koliko god da je hardverski moćan.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Tako je, treba imati stav. Ja sam npr i dok sam imao S3, pričao da bih voleo još veći displej. I to je okej, ali kažem ovo za druge modele jer je zaista neverovatno da je IPhone otišao debelo preko 5", jednostavno očigledno je ogromna tražnja za velikim displejom. E sad, uvek će biti (nadam se) i manjih verzija, jer mnogima ne odgovaraju silni inči.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Motorola Nexus 6

Post od Cooomi »

Morate posedovati prvo telefon od 6" pa reći da je prevelik.
Venom je imao Z ultra oko godinu dana ako se ne varam i čim ga nije prodao toliko dugo očigledno da se izborio sa njim. Većina ljudi na forumu ako imaju velik budžet se opredeljuju za Note seriju ili 1520, očigledno je da je tražen veliki ekran. Ja sam prezadovoljan veličinom i kad bih kupovao novi na duge staze, ispod 5.5" ne bih išao... I mislim da je Nexus 6 u rangu Note 4, to bi mi najveća dilema bila kada bih imao neograničen budžet.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Nije to tako veliko kako ljudi doživljavaju. Ja imam 5.9" i zaista nije problematičan za rukovanje. Sve je samo stvar navike. A niko mi ne može reći da nije veće uživanje nešto raditi i gledati na 5.9" nego na 4.5".

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Motorola Nexus 6

Post od Nennad »

El Laki, zbog ovog telefona sam te pitao tamo u temi o G Pro 2 kako je rukovati tolikim telefonom pošto su slični po dimenzijama. :) Jedna stvar za koju bi ovoliki displej bio bolji je multimedija.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Motorola Nexus 6

Post od El Laki »

Pa da, skoro identične dimenzije u milimetar. Kažem, sve je stvar ukusa. Ko voli veliki displej, lako će se navići, ko ne voli, nema zašto ni da kupuje. Jedno je sigurno, a to je da je uživanje veće na većem displeju.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Nexus 6

Post od Evindzer »

kao sto rece El Laki, stvar ukusa.
meni su se uvek svidjali sto veci ekrani (vidim da nisam jedini, daleko od toga). iako trenutno koristim dva vremesna modela 8) malih ekrana (za danasnje standarde), pre godinu dana sam imao priliku da se malo igram sa Noutom 1, a letos sam skoro celo leto koristio 3-jku (krajem leta morao da je vratim, nazalost :( ) i uopste nisam imao utisak da su veliki, a ni teski.
pretpostavljam da je za ljude koji preferiraju koriscenje jednom rukom problem manipulisati tolikim telefonom, ali ja i svoja dva mala telefona oduvek koristim sa dve ruke, pa mi je samo plus sto je ekran veci. i ne nosim telefone u dzepovima pantalona, a u dzepu jakne telefon od 6'' moze da stane.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Motorola Nexus 6

Post od cvoruga »

Slika

Odgovori