Motorola Novosti

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Novosti

Post od Evindzer »

Najveći broj običnih ljudi svake godine (ili bar svaki put kad kupuju novi telefon) želi nešto novo - i to novo izgledom. Zato modovi nikako nisu mogli da uspeju (a ni Ara, iako sam ja bio jako zagrejan za to - ali ja sam jedan, a ostalih je milijarde [emoji38]), posebno tokom dužeg niza godina, kao što je bio slučaj sa serijom Z. I meni se dopadala ideja, i sve što je trebalo da urade jeste da trimuju ivice oko ekrana i ubace najnoviji hardver, a stari i novi modovi kompatibilni na starim i novim modelima, ali prosečnom kupcu se više dopadaju obrva ili rupa u ekranu jer su novine, makar i loše i bespotrebne, nego ista silueta telefona tri godine za redom. Plus, modovi koštaju, a prosečan kupac, nakon što plati telefon, ne želi da dodatno troši veliki iznos na opremu.
Eto, to je neko moje skromno mišljenje. [emoji6]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Kako nisu uspeli? Pa stalno izlaze novi modovi, pogledajte koliko ih je. I realno svaki ima primenu. [emoji4]
https://www.motorola.com/us/products/moto-mods
A S Pen sam naveo kao primer neke vrste patenta jer nemoguce da su ostali, na prvom mestu Huawei, nesposobni da naprave nesto slicno ili cak bolje. Mislim da je slicna prica i ovde.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Uspeli, a niko od top youtubera koje svakodnevno pratimo da makar ponekad uradi neki kratak osvrt. Ja nikog zivog vec godinama nisam video da koristi Moto telefon, a kamoli neki mod. Svet preplavljen iPhone-ima, Galaksijama, raznoraznim Kinezima. Kako se to Motoroli isplati, pojma nemam.
Prosecan kupac i ne zna da Motorola i dalje postoji, a ne da ga intetesuju njihovi modovi. Da imaju flagship ili dva u ponudi i da se prodaju svuda u svetu, mozda bi bilo drugacije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Novosti

Post od Evindzer »

Jedna moja prijateljica dve godine ima Moto Z (prvu generaciju) i zadovoljna je. Htela je da uzme i neki mod, ali je ipak odustala. [emoji1]
Ja sam, umesto Noklice 3.1 Plus, hteo G6 Plej, ali je nisu imali nedeljama unazad, iako verovatno i dalje stoji izlistana na sajtu.
Računam da im se na globalnom nivou serija G sasvim lepo prodavala prošle godine, a verovatno će tako biti i ove, ali se slažem da moraju da imaju neki flegšip.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Green napisao:Uspeli, a niko od top youtubera koje svakodnevno pratimo da makar ponekad uradi neki kratak osvrt. Ja nikog zivog vec godinama nisam video da koristi Moto telefon, a kamoli neki mod. Svet preplavljen iPhone-ima, Galaksijama, raznoraznim Kinezima. Kako se to Motoroli isplati, pojma nemam.
Prosecan kupac i ne zna da Motorola i dalje postoji, a ne da ga intetesuju njihovi modovi. Da imaju flagship ili dva u ponudi i da se prodaju svuda u svetu, mozda bi bilo drugacije.
Kod nas je Motorola dosta popularna. To sto je kod vas nema nije nikakvo merilo, vi ste naopaki kako god da okrenes. [emoji14][emoji23]
Salu na stranu, posluju oni sasvim fino. Lenovo je napravio odlican potez preuzimanjem Motorole. Znaju Kinezi itekako sta rade. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Lenovo bas i ne moze da se pohvali nekom znacajnom istorijom u mobilnom svetu. Dok je Motorola sasvim druga prica. Steta sto su spali na tako niske grane, pa da mora seljacki Lenovo da ih dize iz mrtvih.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Da li si ozbiljan? [emoji23]
Lenovo pravi fantasticne modele. Evo ove godine su izbacili prvi mob na svetu sa S855. Mada mislim da ce pricu sa telefonima u vecoj meri nastaviti kroz Motorolu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Novosti

Post od Evindzer »

Kad ste već kod brendiranja, ne zaboravite da su pokušali da ubiju ime Motorola, pa je prvi od serije Z bio zvaničnog imena Lenovo Moto Z. Pošto ih je ceo svet bio opljunuo zbog toga, onda su krišom i bez mnogo pompe vratili i ono -rola koje su te godine bili izgubili. [emoji38]
Tako da, što se mene tiče, mož' Lenovo dizgori [emoji1], a voleo bih da od Motorole bude nešto iz čisto sentimentalnih razloga. [emoji854]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Ali tu je uvek prisutan bio Motorolin logo a i sam naziv Moto jasno sugerise sta je u pitanju. D'izgori moze samo Green-ov HTC i niko vise. [emoji1]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Evi, slazem se.
Joxy, Lenovo nije nikakav ozbiljan igrac na polju telefonije. Kakve veze ima sto su prvi izbacili model sa SD855. To je mogao da uradi i Gionee, Elephone ili bilo ko drugi. Pored toga, lazu ko psi. Najavili bezel-less model fantasticnih karakteristika, a izbacili najobicniju mid range budalastinu. Dzukacki potez...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Takva kompanija je ozbiljan igrac na kome god polju da se angazuju. Uostalom, zasto moraju biti vodeci u mobilnom svetu da bi preuzeli neki brend iz tog segmenta?
Lenovo se ne moze stavljati u istu recenicu sa tim proizvodjacima koje si naveo.

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena ... p-9489.php

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena ... p-9436.php

Ako ovo nije bezel-less onda ne znam sta je. [emoji23]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Nisu bila ta dva modela u pitanju, vec neki drugi. Ne secam se koji. Youtjubljani su napljuvali Lenovo za tu laz. Ozbiljni su igraci samo na polju racunarstva. Telefonija im nije vredna neke vece paznje, sem ovih novih Z5 Pro i Z5 Pro GT.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Ozbiljni su ovde a na polju racunarstva su najozbiljniji. [emoji3]
Nije bas da samo ta dva modela valjaju, preterujes. Ima tu po nesto za svakoga. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Novosti

Post od Evindzer »

Green napisao:Youtjubljani su napljuvali Lenovo za tu laz.
Grin preuzeo moju terminologiju! [emoji2956][emoji1303]
Pa posle neki kažu da nisam influenser. [emoji38]
Inače, Džon Proser iz FPT-a je dobijao nervni slom na taj njihov „marketinški“ potez. [emoji854]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Kad je vec zazivela tema, evo i novog modela. [emoji16]

https://www.benchmark.rs/vesti/moto_z4_ ... ranu-79053

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Evindzer, i ti si preuzeo moj termin "djubar". :D
Joxy, care moj, da je Lenovo ozbiljan igrac bilo bi ga svuda, poput ostalih top kineskih brendova.
Ajde ovaj Z4 i nije tako los na papiru iako je i dalje midrange. G serija isto dobra ali opet tu fali pravi flagship, jbg.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Motorola Novosti

Post od Evindzer »

Green napisao:Evindzer, i ti si preuzeo moj termin "djubar". :D
Tako je. [emoji2]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Green napisao:Joxy, care moj, da je Lenovo ozbiljan igrac bilo bi ga svuda, poput ostalih top kineskih brendova.
Ajde ovaj Z4 i nije tako los na papiru iako je i dalje midrange. G serija isto dobra ali opet tu fali pravi flagship, jbg.
G serija pripada srednjem segmentu, samo glavni model iz Z serije pripada flagship klasi. Dakle, tek treba da izbace flagship za ovu godinu.
Kapiram ja tebe sta zelis da kazes. Ali opet imam adekvatan primer, sta je sa npr Oppo, Vivo, ZTE itd, kod nas? Ni na vidiku nema neke info da li ce ih i kada biti. Ne samo kod nas vec i na EU trzistu (mozda ih i ima, stvarno ne znam, ali ni priblizno nisu popularni kao ostali).
Tu je OP cak i najbolji, delimicno ga ima i kod nas u zvanicnim radnjama a prisutan je i na USA trzistu. Ali opet, to sve zavisi od poslovnih odluka samih proizvodjaca. Neko moje vidjenje je da mu OP dodje kao neka globalna verzija Vivo/Oppo modela. [emoji16]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola Novosti

Post od Green »

Oppo, Vivo i ostali su zastupljeniji na znatno vise trzista u odnosu na Lenovo i Motorolu. Samo azijsko trziste je sasvim dovoljno.
A Motorola tek kad izbaci SD 855 onda priznajem da je flagship :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Motorola Novosti

Post od Joxy »

Nisam sasvim siguran. Lenovo je dosta zastupljen u Aziji, Motorola obara rekorde u Juznoj Americi, konkretno Brazilu najvise, ima ih i u USA a verujem da su i u EU sasvim solidno prisutni. Ovi ostali najvecim delom Azija, ne verujem da su jos negde. Dobro 'ajde, i tvoja Asutralija. [emoji1]

Odgovori