Pokémon GO

Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj igri, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Pokémon GO

Post od Martin Mystere »

Niko nije blesav ni da se baci sa mosta u Dunav zato što ga / je pogodila pesma... Oh, wait.

Ovde ne pričamo o onima koji su blesavi da se bace pod kola da bi uhvatili pokemona, već o onima koje igra tako i toliko zaokupi da mogu slučajno da ugroze svoju ili tuđu bezbednost. A za tako nešto ima i više nego dovoljno primera i bez lovaca na pokemone...

Inače pošto smo ušli u sferu šta je u granicama normalnog, da li ima potrebe da jedna ovakva ustanova postavlja zabrane ili bi ljudi sami trebali da budu svesni šta sme a šta ne, odnosno šta nije baš u granicama normalnog ponašanja...

Muzej holokausta zabranio posetiocima da igraju Pokeman GO igru

Muzej holokausta u Vašingtonu zabranio je posetiocima da igraju popularnu igricu Pokeman GO u njegovim prostorijama, ocenivši to "izuzetno neprikladnim" ponašanjem na mestu posvećenom žrtvama nacizma.


Po svemu sudeći ima ih i koji ne znaju, a čudi nas što bi se na sličan način mogla nenamerno/nesvesno ugroziti nečija bezbednost.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Pokémon GO

Post od liman3 »

Drakenzen napisao:Ma dajte ne lupajte gluposti, o kakvoj se bezbednosti prica, pa niko nije blesav da se baci pod auto da bi uhvatio pokemona.
Nešto si rekao? [emoji38]
Prve saobraćajke zbog igrice Pokemon Go http://www.b92.net/automobili/razno.php ... id=1154915
Ili možda http://mondo.rs/a920727/Zabava/Ludi-sve ... igrom.html
Zaboravio si da je ljudska glupost neizmerna.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pokémon GO

Post od Green »

Ovo ludilo s pokemonima stvarno uzima maha. Nisam verovao dok nisam izašao na "teren" i lično se uverio. Bili žena i ja u centru grada, ono nije normalno, ozbiljno vam kažem. Bukvalno svi koji su na telefonima, igraju ovu budalaštinu. Prolazimo ispod jednog mosta, tu odmah je jedan lep restoran, oko koga se okupilo pa barem jedno 50 ljudi. Kontam neki ulični zabavljači se glupiraju, kad curica jedna viče: "Pazi ih jbt, svi su na telefonima igraju pokemone!"

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokémon GO

Post od sugarcoated_ass »

Jbt vi samo gledate negativne stvari. Kad pogledam koliko sam ljudi upoznao za ovih nedelju dana koliko igram, pa se još dogovaramo i neke akcije da pravimo i druženja. Evo sad 27. jula u NSu će biti masovno okupljanje igrača u centru grada i šetnja.
Koliko je ovo pokrenulo ljude, a najviše mlađe generacije koje su do skoro samo sedele pred računarima i jedini kontakt sa svetom im je bio kroz monitor, da izvuku dupeta napolje i da se lično upoznaju i druže! A da ne pričam o tome koliko se još može i bolje upoznati grad putem lokacija Pokemon Stopova. Ja sam sad saznao za postojanje nekih lokacija i spomenika koji postoje u NS-u, a prolazim skoro svaki dan na 100m od istih.

Jbt, k'o da sam upao u starački dom i samo slušam matorce kojima sve smeta. :uhuh:

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Pokémon GO

Post od Zile995 »

Da je sreca, pa da postoji okupljanje i bez pokemona. :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Pokémon GO

Post od m@c|-|oR »

Zile995 napisao:Da je sreca, pa da postoji okupljanje i bez pokemona. :)
+1000000

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Pokémon GO

Post od Baraba »


sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokémon GO

Post od sugarcoated_ass »

Zile995 napisao:Da je sreca, pa da postoji okupljanje i bez pokemona. :)
Toga ima sve manje zajvaljujući upravo tehnologiji. Jbg. :(

Baraba, super stvar! Hvala. :)



Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Pokémon GO

Post od Zile995 »

Tehnologijom protiv tehnologije :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Pokémon GO

Post od Martin Mystere »

Green napisao:Ovo ludilo s pokemonima stvarno uzima maha. Nisam verovao dok nisam izašao na "teren" i lično se uverio. Bili žena i ja u centru grada, ono nije normalno, ozbiljno vam kažem. Bukvalno svi koji su na telefonima, igraju ovu budalaštinu. Prolazimo ispod jednog mosta, tu odmah je jedan lep restoran, oko koga se okupilo pa barem jedno 50 ljudi. Kontam neki ulični zabavljači se glupiraju, kad curica jedna viče: "Pazi ih jbt, svi su na telefonima igraju pokemone!"
Još kad se budu potukli oko nekog pokemona... A u moje vreme su se tukli oko devojaka...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pokémon GO

Post od Evindzer »

iamivan napisao:Evo pojavio se na netu oglas, lov na Pokemone taxijem. On te vozi gde treba, a ti loviš Pokemone. Taman ne brineš o kamionima, a i nema duge šetnje jer si u autu. :)
Šta ljudima sve neće pasti na pamet da zarade! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kladim se da će biti likova koji će potrošiti par hiljada na taksi, samo da bi ulovili više pokemona. :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokémon GO

Post od sugarcoated_ass »

Aj lepo kome se ne sviđa neka odjebe sa teme.
Niko od vas niti je probao, niti zna kako igra funkcioniše, ali bitno je da pljujete i pametujete jer samo valja ono što vama odgovaravi što vi smatrate “normalnim“.
I meni je retardirano navijanje za sportske timove ili napijanje po kafanama, kao i još dosta toga što je većini “normalno“ pa nikom ne serem zbog toga.
Zato lepo ostavite nas nenormalne ne miru i sjašite više.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Pokémon GO

Post od iamivan »

^ Amin.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Pokémon GO

Post od Pinocio »

Mene zanima sve ovo sto pisete,a moze li neko zaista da objasni kako sve to funkcionise? I da li bi uopste radilo na Asus z380c ili Samsung Galaxy tab 3?

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Pokémon GO

Post od srdjanyo »

To je bre ISIS smislio.A i najavili su da će je uskoro upotrebiti u njima svojstvene svrhe.

Sony Xperia Z3

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokémon GO

Post od sugarcoated_ass »

Radi na uređajima sa Androidom 4.4 pa naviše. :)
Šta te tačno zanima?
Generalno kako radi je tako što vuče informacije sa Google mapa i raspoređuje PokeStopove, Gymove i same pokemone po njoj.
Prati tvoj položaj putem GPSa i da bi iskoristio bilo šta od gore navedenog ili uhvatio pokemona, moraš fizički prići mestu gde je igra odredila položaj. :)

E sad, ako te zanima nešto određeno, slobodno pitaj. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Pokémon GO

Post od Ledjo »

Kad sam video igricu na netu mislio sam kako ce samo hardcore fanovi da se naloze na ovo. Kad ono, svi zivi, da je igrica izasla pre 15god kad sam se lozio na ovo verovatno bih ceo dan jurio pokemone, ovako mi nije privlacno uopste

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Pokémon GO

Post od Pinocio »

Jel komplikovano,jel igrivo? Meni malo sto sam gedao na NETu i ne deluje da je prosta igra

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pokémon GO

Post od sugarcoated_ass »

Bukvalno samo treba da šetaš i to je to. Izleti ti pokemon, gađaš ga loptom, kad ga zhvatiš dobijaš dust i candy koji koristiš da ga budžiš ili evoluiraš, a posle možeš da se pičiš pokemonima po gymovima da ih osvajaš za svoj tim.
Svaki uhvaćen pokemon ti daje dust koji je univerzalan i candy namenjen za tu vrstu pokemona. Isto možeš višak uhvaćenih pokemona menjati za candy, tako da je poenta da ih nahvataš što više.
PokeStopove koristiš tako što priđeš do njih, tapneš da se otvori i svajpuješ levo ili desno na slici. Tako dobijaš poke lopte ili razne druge korisne stvarčice. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Pokémon GO

Post od Zile995 »

sugarcoated_ass napisao:Radi na uređajima sa Androidom 4.4 pa naviše. :)
Šta te tačno zanima?
Generalno kako radi je tako što vuče informacije sa Google mapa i raspoređuje PokeStopove, Gymove i same pokemone po njoj.
Prati tvoj položaj putem GPSa i da bi iskoristio bilo šta od gore navedenog ili uhvatio pokemona, moraš fizički prići mestu gde je igra odredila položaj. :)

E sad, ako te zanima nešto određeno, slobodno pitaj. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Pa osecam, da jede bateriju :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori