Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Harthouse, hvala, bas cu da isprobam i aplikaciju koju si ti predlozio, mada juce sam bas nabasao na takodje jednu besplatnu, totalno jednostavnu, a veoma dobru i efektnu, iste namene: "Call Block" (ili Mr Number Call Block, kako se deklarise u samoj aplikaciji). Za broj koji je blokiran vam stigne i notifikacija da je blokiran, pa znate da je posao sigurno obavljen. Za sada radi odlicno...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evil_Zo, settings > call settings pa skrolujes malo nize i u delu gde pise "advanced settings" ces naci tu opciju, samo cekiraj i to je to. Samo sto nisam siguran da li telefon mora biti rutovan... Proveri pa javi.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Kod mene u "Settings" ipak nema podmenija "Advanced settings" :) Izgleda da tel. ipak mora biti rutovan...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evil_Zo, pa rutuj ga. Ne gubis nista a dobijas mnogo toga. Recimo da otvaras vrata mnogo cemu, mnogim drugim mogucnostima personalizacije, sto i jeste bitna razlika Androida u odnosu na druge OS-eve.

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Pomenu li neko PowerAmp?
Player za muziku, skidam MixZing kao potpuno prevazidjen (mada je free, a PowerAmp trial).
Zvuk je mnogo bolji (bass, konkretno,ne probija i ima odlicnu boju), lepse izgleda, ekvilajzer je detaljniji, rad sa folderima udobniji, lock widget je odlican, settings su iscrpna... ja pao na teme koliko je dobar. Smisljam nacin da ga platim...
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Azimuth, evo razmisljam se jos oko tog rutovanja. Ovo mi je prvi Android pa mi je sve interesantno, nikako da se izigram, stalno nesto cackam, instaliram, pa brisem, pa podesavam, ma ne pustam ga :) Razmisljam da se jos malo ovako zanimam dok mi malo ne dosadi i onda ce biti pravi trenutak za root i nove mogucnosti. Jos kada bi do tada nekako izasao i 2.2 za Spica-u, to bi bilo to... :) Za sada mi jedino da kazem smeta sto nikako da imam slobodno vise od 40-50 MB RAM-a (tako da tel i nije bas ultra brz) i sto sam sa instalacijama vec popunio 80% interne memorije (a brisem sve sto mi ne treba)... mada sve je to dobro, mnogo bolje od svih Symbian-a kje sam do sada furao.



Nego, kada sam vec tu da i ja nesto priupitam:

Da li za ne HTC Android uredjaje postoji nesto kao Sense-ovi: People Widget i Bookmarks Widget ???

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

PowerAmp.... nisam bio toliko srecan jos od PowerMp3 na Nokiji 6630, fenomenalan je, konacno mogu da nastelujem zvuk i mojoj sreci nikad kraja sa novim Cyanogen romom koji moze da preskace pesme ili vraca na prethodnu pomocu tastera za volume, dugim pritiskom na - ili + a moze i automatski da skida slike albuma sa neta.
HOX Titanium gray

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

zna li neko gdje mogu da skinem iGo My Way za Magic?
trazim ali gdje god treba da se plati...imal negdje free verzija...

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Azimuth ja imam rootovanu Spicu i nemam to podesavanje :unsure:
Postoji "Additional Settings" polje ali unutra imam samo Caller ID, Call Waiting i Auto Answer, mada mogu da se kladim da negde ima ta opcija za 45sec ali gde nemam pojma. Ovde nije bar ne meni.
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

N-tchbl, postoji. kada se kuva samdroid mod treba da se odabere kod polja phone, poslednji u nizu ...phone.apk. neznam kako se tacno zove, ali ja taj phone. apk uvek obelezim i imam tu opciju.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Pozdrav svima! Evo i mog prvog posta na ovom forumu. :)
Potrazio sam preko search-a i nisam nasao da je bilo ko spomenuo jednu jako dobru (mozda ni priblizno korisnu) aplikaciju. Bice veoma interesantna old school gejmerima.
Aplikacije se zove Nesoid i free je na marketu. U pitanju je veoma dobar NES emulator na kom rade skoro sve igrice za NES. Koristi iste ROMove kao i NES emlatori za PC.
Trenutno cepam Duck Hunt kao nenormalan... :)

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

wucinac aha, sad je jasnije - potreban je samdroid kitchen rom a ne root :)
Drugo imam, prvo nemam = opciju za 45sec nemam, bar ne dok ne skuvam nesto :D
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Drustvo, treba mi nesto poput one Car Home aplikacije, ali da ne zavisi od car dock-a, vec da je po zelji mogu ukljuciti. I naravno, da je konfigurabilna, tojest da mogu da mapiram sta ce koji taster da radi. Na marketu videh par komada, ali sve su navodno iskljucivo za uz car dock.

Ukoliko sam malo konfuzan, rec je o aplikaciji koja preko homescreena stavlja 6 velikih tastera, za navigaciju, kontakte, podesavanje BT-a....itd.

EDIT: sam pronadjoh resenje, zove se Google Car Home. Pravljena samo ya nexus, ali ima da se iskopa po netu. Potrebna je sama aplikacija i car home launcher. apk odlicno radi i cini mi se da ce lepo vrsiti posao.

http://www.androidcentral.com/googles-c ... und-market

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Da li postoji opcija za Undo update, konkretno za Handcent SMS?!
U zivotu vise ne zazalih zbog update-a neke aplikacije, potpuna brljavstina danas sa njim.. :disgust:
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Samo da kazem da je iGo nesto najodvratnije sto sam sreo do sad.
Znaci u petak prvi put idem u NS i upalim da probam, kontam dovesce me gde treba.
Gubio sam se pola sata tamo dok nisam pitao par ljudi gde da idem.
Mislim idem nekim bulevarom i kaze mi da skrenem levo i pokazuje da napred nema vise puta????? a ja vidim da ima jos 2 km sigurno. WTF?!?!?
Dakle iGo :disgust:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nikad nisam imao problema sa IGO. Isproban i u zemlji i u inostranstvu i nigde nije pravio probleme. 8)

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

@Jorda
Nije tebi problem iGO nego mape za Srbiju, skini bolje mape. Kao i Araphel i mnogi drugi, nisam imao problema sa iGOom, bas naprotiv, sve pohvale.

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Чисто да потврдим да програм ради савршено. Највероватније је проблем у мапи коју си имао.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Jorda, ја сам прије 3 дана био у НС и користио iGO чисто ради теста. Довео ме је до сваке задате тачке, тачно у метар. Једино што ме је до Лимана довео кроз центар, преко Јеврејске, али сам то сам крив јер нисам подесио шта ми је приоритет, бржи пут или ближи :wink:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Да ли постоји неки фајл менаџер који може да шаље инсталационе фајлове/апк ?
Слобода или смрт

Odgovori