Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Vlada Zem, hvala na odgovoru:) Skoro sigurno uzimam Tattoo pa me još interesuje da li je moguće instalirati preko telefona one aplikacije koje on ne vidi iz Marketa ili moram prvo da ih skidam na komp pa tek onda instal? Čula sam da ta zvanična nekompatibilnost može lako da se reši samo mi nije jasna ta instalacija kad uzmeš fajl pa ga ubacujes u tel, a ne da ga instaliraš direktno sa neta preko Marketa?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Mozes direktno iz marketa, bas kao na iPhoneu, ili, pak, posto vidim da posedujes n97, na Ovi Storeu ;)
Ne znam da li one aplikacije koj se nekompatibilne zbog rezolucije mogu da se instaliraju uopste, bilo preko marketa ili sa kompa. Ali, cak i da mogu, ne verujem da ce raditi lepo. ;)
iPhone 4.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Marko_NS, samo par aplikacija koje su navodno samo za Hero i Magic ne rade na Tattoou:) znači da gotovo sve rade i na njemu. Jedino što ih on preko Marketa ne vidi, jer developeri nisu u samoj aplikaciji označili da ih i Tattoo podržava. Potvrdjeno je da je tako, i da te aplikacije koje Tattoo ne vidi na Marketu rade i da ih treba skinuti sa nekih drugih sajtova i instalirati ih ručno:) jedino mi nije jasno da li je za to neophodan komp ili se sve može downloadovati i instalirati sa tel:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Ninolina, aha, pa onda kontam da moze da se skinu sa neta diektno i instaliraju, posto to nije iPhone i ne moras da koristis neki program za sinhronizaciju, te ako je instalacija u telefonu [ bilo sa kompa prebacena ili direktno skinuta sa mobilnog ] onda bi trebalo da moze da se instalira. ;)
iPhone 4.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ninolina, nemam pojma za "Tattoo kompatibilnost", meni na Magic 100% sve radi (osim, naravno, kod kojih je napomenuto da su za "root android", za višu platformu ili da su "problematične/ne rade" za taj tip modela).
Instalaciju nonMarket fajlova smo već valjda pominjali :unsure: Astro file manager sa Marketa (druge nisam probao), baci fajl na MC, tap to install/upgrade, ukoliko je fajl drugačije .ext, rename to .apk :wink:
Ono što je stvarno problem je nepostojanje bilo kakvog, hmmm "naprednog", music&video plejera.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

zatoichi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 11:24

Post od zatoichi »

Fring

Slika

Jel koristite?
Kod mene na Tattoo ga nema na Marketu, ali sam skinuo sa sajta m.fring.com, prepoznao mi je telefon, a prvo sam proverio preko PCa da li postoji na spisku.
Po meni je odlican programcic jer ima sve moguce IM programe(Skype®, MSN Messenger®, Google Talk™, ICQ, SIP, Twitter, Yahoo!™ i AIM®) , i Facebook chat!!!

Ali ima i neke mane. Kod mene barem na Tattoo mu treba vecnost da se uloguje... i ima vrlo malo podesavanja. Ne mogu da izaberem zvuk za pristigle poruke..i svaki put mi zvoni neka dugacka glupava fring melodija.. prilicno iritira..


Kakva su vasa iskustva?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Skinuo sam fring čim se pojavio i aktivirao ali zasad nisam dalje koristio. Nervira me da i kad ga "otčekiram" uvek se pojavljuje u bekgraundu. Kod mene log zavisi od "mreže", gprs (dal'je "zagušen") ili wifi. Piši iskustva...
Act 1 Video Player, v1.13.0 (v.2.0 za platformu 1.6>), u suštini "kozmetički izmenjen" fabrički video plejer, jednostavno bolji, brz (ne mora se ulaziti u galeriju), sorting by name :) , par "crtica":
On-screen clock, timer, and battery info , Seeking by seekbar, screen gestures (course), and trackball (fine) , Screen brightness control via slider or keyboard , Resume points remembered for all your videos , Video sorting options , Up to 10 bookmarks for each video , Can be used as the system default video player , Delete videos , Lots of shortcuts, conveniences, and configurations.
Ako neko zna nešto bolje, rado bih saslušao :)
GDE (poslednja 1.9.6), zamena za homescreen, 5 "ekrana", 4 načina tranzicije (cube, fade, stretch, endless). Na Magic odlično radi (lično mi nije baš nešto posebno, ali ok)
SlikaSlika
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

aFirewall (1.9.7), još jedan callblocker ali napredniji. Blokira pozive i/ili SMS (ne MMS), statusbar notifikacija, blocklog, pravljenje posebnih scena (koje pozive, kojim danima i u kom terminu)
Photoframe deluxe (v.4), ko voli foto na desku, 2 veličine, lista ceo folder koji ste odabrali u različitim vremenima
Global Factbook (v1.1), za "geografske" manijake, stara dobra "CIA snajka"
SlikaSlikaSlika
...i da, BeatifulWidgets are killed by htc.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Nikola023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 00:40
Lokacija: Srbija

Post od Nikola023 »

Vlada Zem, da li ti programi mogu da rade na htc tattoo i gde mogu da ih skinem...jel ih ima na marketu? Hvala.
....

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne znam za Tattoo i da li ih ima na Marketu pošto ga uopšte ne koristim. Sve ima na Google bog ga poživeo :D

Bluetooth File Transfer v2.1
Use your smartphone to browse, explore and manage files of any Bluetooth ready device, using File Transfer Profile (OBEX FTP) and Object Push Profile (OBEX OPP): you can also receive files and send contacts! ROOT permissions not required!
Main features:
Download and upload files from/to any device with OBEX FTP support (almost on all phone models);
You can also send files and contacts using OBEX OPP profile (available on all phone models);
Ability to cut/move/copy and paste files between devices and/or to manage local filesystem;
Create new folders on both local and Bluetooth filesystem;
Search for any nearby Bluetooth device and read its informations;
Bookmark list allows you to save your favorite device without searching it again.
Jedini "keč" je u tome da drugi ne mogu vama slati fajlove već ih sami preuzimate. :)
p.s, prvo "uparivanje" traži šifru (pin), posle ga Android memoriše i.., itd :)
Slika
Slika Note everything Pro Slika, odlična remainder/note app, photo notes, "one click" za shortcut, notification info, encryption (zaštitu) + još mnogo opcija i podešavanja :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Malo igrica za ubijanje dosade, ne znam da li su na Marketu (verovatno, lite/trial verzije). Provereno rade na Magic.
Radiant 5MB, retro izgled i zvuk, užasno "zarazna" i zabavna, precizno tač upravljanje, 3 moda, duhovita konverzacija sa protivnikom :D SlikaSlikaSlika
Armageddon Squadron 8,4MB, odlična igra, vlo precizno accsensor upravljanje, dobra frafika, jako teška za savlađivanje
SlikaSlikaSlika
Margaritadrop , prelepa grafika
SlikaSlika
Raging Thunder 2,4MB, trke, teže accsensor upravljanje, onako igra
SlikaSlika
Ironsight 16MB, vi gađate protivnika pa on malo vas itd, fina grafika, odlično za multiplejer mod
SlikaSlikaSlika
ToonWarz 9MB, FPS igra, ok
SlikaSlikaSlika
SpeedForge3D 6,8MB, trke letelicama budućnosti, sjajna grafika, teško accsensor upravljanje
Slika
Gangstar2 1,8MB, zabavno i zarazno, dobra za oslobađanje od različitih frustracija
SlikaSlika
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Jel mozes da posaljes na pp linkove do full igrica ili svoj izvor za skidanje? posto ne znas da li ih ima u marketu, pretpostavljam da si skinuo full sa neta :)
iPhone 4.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pošto (naravno) još uvek nema srpsko/engleski i obrnuto rečnika za Android, ovo se čini kao jedina alternativa, Collins English Dictionary 8th Edition, Link-what it is, ok, kod mene "lečena" app je oko 600kb i zahteva ili download pojedinih reči ili celog rečnika - 11MB, što sam i uradio (nisam extra platio naravno), OK app :)
SlikaSlika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vidim da pominjete Fring i potencijalne probleme sa logovanjem. probajte Meebo IM, ima ga na Marketu, nudi sve zive IM servise, a takodje i facebook chat, i loguje se brzo i bez problema. Koristim ga za MSN i radi glatko i bez problema.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

LockBot (pro), iPhone, Hero, Eclair mod izgled i još par podešavanja (sound, background, theme), lepo radi i izgleda, po meni samo za "pokazivanje", i dalje je lakše 2-put stisnuti "menu", ali ko voli
SlikaSlika
Nekako su mi "Home Screen" vidžeti jako bitni, pored pomenute "Beautiful Widgets" (koja btw ipak nastavlja svoj tok, samo bez "htc Hero flip" izgleda sata...), Open Home mi deluje ok (a ima i BGD za weather :) )
PhotoVault, jednostavna i efikasna app za "skrivanje" fotografija u Gallery, must have.
SlikaSlika
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

yxflash (v1.1.4), za sad (mislim) jedina app koja pušta divx/xvid fajlove, dosta kontraverzna, mnogi prijavljuju neupotrebljivost zbog "seckanja", "zatvaranja" itd problema. Kod mene radi donekle OK, tj,secka video nekih 5-6 sekundi kad se opali po "seekbar". Ali samo sam 1 fajl probao, pa.... (btw ne vidim poentu puštanja/čuvanja divx fajlova na mobu bez tv-out, al'ajde).
WeatherBug Elite, Widget, detaljna i koliko vidim precizna vremenska prognoza, dosta opcija, lepo izgleda na "Homescreen" (ne nažalost kao i Beutiful widgets), info OVDE
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Nasao youtubedownloader.apk i probao, nije nista narocito... kvalitet na tattoo je isto los kao sa default youtube aplikacijom. Jedino sto je moguc download...
pozdrav

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

probaj da skines dolphin browser..kad odeš na you tube i iklikneš na neki video,daje ti opciju download i ja sam zadovoljan kvalitetom istog ,tj mnogo je bolji nego kad se gleda...
probaj..free je na marketu
Samsung S10+ red

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Soccer Livescores, Market free, preporuka za "kladionicare" ili samo ljubitelje fudbala koji vole da budu "uptodate" stalno (ili jednostavno da provere rezultate). Filtriranje sta zelite po ligama i kupovima (ima i SRB, ako to uopste nekoga zanima, heh). Tapom na tekmu se dobija info o golovima i kartonima (koji igrac i koji minut). Podesavanje apdejta od 60sec pa do 60min, notifikacija. :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nadam se da se mods nece ljutiti za "duplim" postom...
Vec duze vreme sam daleko od kompa pa malo trkeljam po "Market", evo jos jedne po meni super free app.
MortPlayer music, glavno je da ne "zarezuje" mp3 tagove vec se ravna po folderima koje ste napravili na kompu. Verzija je beta i kod mene na Magic sjajno radi zasad, lep skin :) Vidim i da je iGO zaziveo na androidu :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori