Taskiller vs Advanced Task Killer?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od araphel »

Kojeg ubicu preferirate? U cemu je razlika izmedju njih? Zasto preferirate onaj koji preferirate? Da li postoji nesto u cemu je jedan drasticno bolji od drugog?

Ja recimo drzim Taskiller od prvog dana na Tattoo, pa sam ga i na Desire po inerciji odmah ubacio. Nisam ni probao ovaj drugi,pa rekoh hajde da vidim kakva su misljenja.

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Ja koristim Advance i mogu da kazem da sam zadovoljan. Odradjuje ono sto i ocekujem od njega ,odnosno zasta je namenjen. Taskiller nisam koristio tako da ga nebi komentarisao.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Taskiller.
Iz prostog razloga jer poseduje ignore listu,kao i ikonu kojom se "ubijaju" svi nezeljeni procesi istog momenta.Ikona takodje poseduje informaciju trenutno slobodnog RAM-a kako pre,tako i nakon "killovanja".
Za ovaj drugi ne znam,niti imam u planu da saznam.
Slika

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ja sam bio koristio Taskiller, ali onda sam probao Process Manager i koristim ga već mesecima, on mi se pokazao najbolje.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Naravno i Advanced ima "ignore" listu, nazvanu "exclude"; "endall" widget ikonu, uninstall opciju i uvid u "procese" koji rade u sistemu (active, foreground, background, idle), manje bitno.
Taskiller ima po meni :) :) Taskbar widget, jednostavan uvid u pokrenute app i slobodnu memoriju, pojedinačno ili "sve" ubijanje 1 tapom, sve na homescreen. Ako neko zna da li ima i kako ubaciti providni skin bio bih mu zahvalan, taman bi mi čučno uz ostale "providne" widgets :)
E sad, ja držim obe ove app, iz razloga da Taskiller jednostavno ne vidi baš sve, konkretno kod mene Ultimate Voice Recorder i Collins English Dictionary, za te 2 app znam 100%.
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Jel si na ovaj TasKiller widget mislio da bude providan?

Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ma jok bre, ovo po ikoni vidim da je Process Manager...
TasKiller => TaskBar, ikone razvučene na 2/3 širine ekrana, ostalo je kill all i refresh dugmad. Ima u opcijama "activate skin", ali koji m.. da aktiviram? I da li se taj skin odnosi i na widget. Mistery...
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nije to je isto TasKiller samo sam izabrao pogrešan widget.
Jel na ovaj misliš?

Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

telep, ma znam, samo pogrešna app :wink:
E bravo, to je to :) , po meni "must have on screen" opcija. Samo kako namestiti da bude "naked"...
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Post od m@c|-|oR »

Nešto nisam razumeo - slika koju je postavio telep je od Adv Task Killera? Kako se ona postavlja na ekran? Koja verzija to omogućava?
BTW, hvala na uputstvima, malo sam se sada igrao sa njim i oslobodio dosta memorije. Ipak, što reče neko nešto ranije - telefon se mora ponekad i restartovati, jer se svakakva čuda skupe u RAM-u. Nakon restarta se ba oseti razlika.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne, nije advanced, "obican" TasKiller. Taj Taskbar kao widget ne postoji u svim verzijama, u ovoj imas sigurno - Taskiller 2.7.3. Full, pa potrazi.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Od pre neki dan koristim i Advance task manager .Mogu vam reci da sam bas zadovoljan . Moguce je izvrsiti pregled kompletno svih app koje su pokrenute . Takodje je moguce imati i uvid u sistemske i servisne app.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

meni je uvek malo frka od onih procesa koje vidim da su aktivni, nikad nisam siguran šta od toga smem da pobijm a šta ne. A praktično mi je uvek barem par komada aktivno.

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Tu si u pravu sto posto . Ja od kada sam na kompu obrisao sis. fajl sada mnogo vise vodim racuna :)

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Taskiller ili Advance,sve jedno.
Koje procese bi po vama trebalo svakako staviti u Ignore listu?
Slika

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To sve zavisi, kod mene trenutno posto kratko imam Desire samo Sense (ne znam ni da li treba), Clock, Weather, Taskiller i Pure calendar widget.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Kakav je konsenzus na kraju? Koje aplikacije semo da ubijamo,a koje ne? Ja sam ubijao sve zivo sa advanced cleaner pro,i nije se desilo nista lose.
ex ivan87

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Za one koji imaju SenseUI samo je on obavezan u ignore listu a ostale programe stavljate po želji u ignore.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da, Sense je obavezan. Preporucljivo je i "Beautiful Widgets" staviti u ignore, ko tu app koristi. "Fabricki Touch Input" isto, da ne "iskace" stalno u aktivnim programima i taskillerbaru (ko ga koristi).
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ovo pitanje sam postavio iz dva razloga.
Prvi je to,sto se desava da prilikom "killovanja","ubije i sam sebe".Tj. ceo system se restartuje(ne uredjaj).Znaci,nakon "kill"-a za trenutak "mrak",pa "reload again" sve.
Drugi je to sto i pored uredno zadate refresh norme,15min.,2h,4h,nebitno,dok je u stanju mirovanja nista.Cim pocnem nesto da radim na telefonu-krene refresh.
Na ignore listi mi je gomila stvari.Od nekih systemskih procesa do friendstrem-a itd.
Da li sam nesto nesto izostavio sto se ignore liste tice?Ili vec o cemu bi moglo biti reci?
P.S.Isti problem sam imao i sa modelom Tattoo.Koristim Taskiller.
P.S.#2 Danas ga nisam nosio na posao,i kada sam se vratio sve sam zatekao kako sam i ostavio,sem 2-3 pristigla mail-a.Refresh friendstream-a,prognoze,news itd.,nije "odradjen" ni jednom za 8 sati iako su na ignore listi.
Izvinjavam se na duzem postu.
Slika

Odgovori