Programi ViPutnik "Svet informacija" i "Svet

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Programi ViPutnik "Svet informacija" i "Svet

Post od cubrovic »

Od danas su na marketu dostupna 3 nova programa pod autorstvom android.co.rs :)

ViPutnik
je aplikacija koja želi vas kao putnika na prostorima Srbije da opsluži svim potrebnim podacima, kako bi ste što lakše došli do vašeg odredišta.
Pragram sadrži podatke korisne vozačima (kamere, merači saobraćaja, garaže...) kao i pretrage redova vožnje autobusa (Lasta, Bas, NS, Niš, Kragujevac, Sombor...), redovi vožnje železnice i aviona...Integrisana je i unapređena verzija našeg programa GpsG za nalaženje najbolje kombinacije gradskog prevoza u Beogradu. Tu su i Taksi službe u preko 50 mesta u Srbiji i još dosta toga.

http://www.android.co.rs/strana---andro ... utnik.html
ili
https://market.android.com/details?id=c ... n.viputnik



Svet Informacija
U pitanju je aplikacija koja vam omogućava čitanje vesti baziranih na RSS feedovima stotinak poznatih i priznatih izvora vesti sa ovih prostora.

Vesti se mogu pregledati po izvorima i njihovim kategorijama a nakon što server obradi dovoljnu količinu podataka biće omogućeno i pregled vesti po našim kategorijama, kao i njihova pretraga.


http://www.android.co.rs/strana---andro ... acija.html
ili
https://market.android.com/details?id=c ... n.svetinfo



Svet Androida

omogućava pregled svih Srpskih android aplikacija na jednom mestu. Sadrži i sve Hrvatske i Makedonske aplikacije kao i skup odabranih stranih aplikacija.

Specifikacije svih Android telefona među kojima su izdvojeni telefoni koji su u ponudu kod naših operatera sa linkom na zvaničnu ponudu.
Pregled rss vesti na temu Androida iz domaćih izvora.

http://www.android.co.rs/strana---andro ... rs%29.html
ili
https://market.android.com/details?id=c ... etandroida

Koga interesuje nek preuzme i isproba :)

Sve komentare, sugestije ideje sta bi vam jos trebalo u ovim programima mozete slati i na mail office@android.co.rs

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Odlične vesti, idem da isprobavam i eventualno javim neku sugestiju :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

cubrovic, upravo skidam pa javljam kako mi se svidja kad istestiram :lol:
and justice for all...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Iz nekog razloga mi GpsG program non-stop izbacuje force close, telefon je HTC Hero. Aj nek' proba neko pa nek' napise da li mu radi. Poslao sam onaj report. Mozda je do ROMa?

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

antec, provericu report sto si poslao pa cu videti na sta lici problem. Nisam imao FC na Gpsg da znam igde. Na kom mestu ti tacno izbaci to? Btw bice uskoro i nova verzija Gpsg po uzoru na onu integrisanu u ViPutnik :)

Edit:
Skoro pa sigurno je neki Rom problem sa mapama ovog tipa.
Na ovu foru
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 52&page=45
Nema u reportu nigde mog kod puca na mapi sa najcudnijom vidjenom greskom :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Bravo legendo, ne znam sta ti dolazi u tom reportu ali uboo si i gresku i tacan ROM, problem resen. Super su programi, meni jako koriste, zamalo da promenim rom da bi proradili :lol: :lol: .

Pozdrav

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Odlicno :)

Jos da vidim sta su ovi zapakovali u Havajce posto se tamo tek cudne stvari desavaju.
Ladno su likovi "zaboravili" da zapakuju neki androidov kod i grafiku.

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Pozdrav.

Od juce je na marketu azurirana verzija programa ViPutnik.
Ubacen je novi spisak kamera tako da program trenutno radi sa oko 70 kamera Srbije (Beograd, Nis, Novi Sad, Kragujevac, Zrenjanin, Negotin, Vrsac, Zlatibor, Kopaonik, Pristina)
oko 200 kamera sa podrucja Hrvatske (ukljucujuci i granicni prelaz Srbija Hrvatska) i jos po kamera-dve iz Crne Gore, Bosne i Slovenije.

U skladu sa tim je minimalno promenjen interfejs tako da se ispod slike nalaze 2 dugmeta. Prvim birate grad/mesto za koji hocete kameru a drugim kameru za taj gred/mesto.
Takodje ukoliko se kamera osvezavau intervalima vecim od 1 sekunde pise vam na ekranu (priblizno vreme) kad se sledeci put osvezava slika.

Naravno na brzinu osvezavanja slika na kameri kao i uopste na rad kamera mi nemamo, niti mozemo imati bilo kakav uticaj.

Od pre neki dan bi trebalo da su vam se pojavile kategorije u okviru programa Svet Informacija kao i mogucnost pretrage/filtriranja u ovom programu i u programu Svet Androida.

Da ne bude zabune, za ovo ne postoji nova verzija na marketu vec se automatski promenilo na serveru zavrsetkom pocetne obrade podataka.


Povratne informacije su kao i uvek dobro dosle :)

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

ViPutnik je fantastična aplikacija, must have za sve koji putuju - sve pohvale! :) .

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

cubrovic, odlican ti je progran vi putnik! Sve pohvale.

Jednu gresku sam primetio, mada je mozda samo o kod mene, kad idem na kamere i sad izaberem ili grad ili drugu kameru u gradu, pojavi mi se meni sa ponudjenim gradovima ili kamerama ako necu nista da izberem i pritisnem dugme nazad da se vratim nista se ne desi. Moram da izabrem nesto :cry:

Ako si shvatio sta sam hteo da kazem. Da li se jos nekom to desava? 8)
and justice for all...

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

U pravu si potpuno. Nije greska nego moja namerna odluka ali sam znao da ce biti kome smeta.
Sta je naime problem. Kada kliknes na izbor grada ili kamere ja pauziram sliku sa kamere posto bi ti inace mogao da "stuca" telefon (zbog opterecenja) dok trazis mesto a on trosi procesor da prikazuje slike iza koje ionako ne vidis.
E sad kad bih te pustio da se vratis na back nazad ne bih mogao da nastavim da prikazujem slike, na starijim verzijama androida, posto nemaju mogucnost da detektuju da si se vratio, pa sam namerno zabranio to vracanje unazad sa back nego moras da izaberes kameru. Svestan sam da moze to da smeta, tim pre sto je i meni par puta zasmetalo u radu pa cu pokusati da smislim neko resenje ali za sada nisam dosao do neke dobre ideje :(
Mislio sam se da stavim dugme odustani na pocetak i kraj liste sto bi delimicno pomoglo ali opet nije to to.

Ako imas neku dobru ideju koju previdjam javi :)

dachans
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 08:55
:: LG G5
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od dachans »

cubrovic napisao:...
Ako imas neku dobru ideju koju previdjam javi :)
Evo vrlo proste ideje koleginici i kolegi Cubrovic:
Jednostavno zapamti koja je trenutna izabrana kamera pa na "key back event" ponovo izaberi tu istu kameru kao da ju je korisnik opet pritisnuo.

Inace fantasticna aplikacija, s tim da user interface Cubrovici jos uvek nece da doteraju kako treba (a to je mnogo manje posla od vec odradjenog). Mada ipak mnogo bolje izgleda od prethodnih zelenih aplikacija ;)
Samsung Galaxy S

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Najpravilnije je tu hvatati dogadjaj da je dijalog zatvoren ali to ne radi na 1.5 verziji. Jeste da korisnika te verzije ima svega nekih 3% ne bih zbog takve sitnice da im pravim problem. Mada probacu verovatno se moze to nekako spakovati.

Mi se inace ne bavimo UI jem vec nam odradi drugar koji je odlican dizajner (ikonice i grafiku pre svega) ali ga ne mozemo cimati bas preterano ;)
Uskoro ce nova verzija sa osvezenim ikonicama i nekim novim mogucnostima pa vise o tome kad bude postavljena.

Sto rece ti odmakli smo se ipak dosta od zelenih aplikacija :) pa ce u sledecoj iteraciji biti jos bolji UI.

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Postavljena verzija 1.5 programa ViPutnik

Izmene:

Widgeti za glavni ekran za pregled slika sa kamera (u 3 veličine).
Mogućnost dodavanja delova programa u Omiljeni radi lakšeg nalaženja.
Mogućnost deljenja podataka (email,sms,fb...) sa aktivnog ekrana.
Dodate kamere za koje smo dobili odobrenja (Mondo nije među njima :( )
Redizajn aplikacije (ikonice na glavnoj strani, prikaz na mapama...)
Omogućeno korišćenje programa u landscape prikazu.
Ispravke sitnih bagova, bolje ucitavanje slika, dodatne optimizacije...

Napomene:
Na Androidu je korišćenje widgeta moguće samo ukoliko ne instalirate program na karticu već na internu memoriju.
Na žalost morate da odlučite šta vam je bitnije od ta dva.
Dodavanje u omiljene je omoguceno svugde gde ima smisla i gde je tehnicki moguce bilo. Na par mesta nije bilo izvodljivo zbog promenljivosti podataka kod strane prevoznika.

Ukoliko ima ikakvih problema, pre svega sa widgetima (prvi su a komplikovani :) ), kontaktirajte nas na email office@android.co.rs pošto tako najefikanije možemo da vam pomognemo.

Ideje za sledecu verziju su dobro dosle :)

U 1.2
Liste sa podacima se mogu pretraživati/filtrirati kako bi se lakše našlo npr željeno mesto ili stanica.


Svet Androida i Svet Informacija su dobile verziju 1.2

Mogućnost deljenja podataka (email,sms,fb...) sa aktivnog ekrana. (oba)
Mogućnost dodavanja delova programa u Omiljeni radi lakšeg nalaženja. (Svet Androida samo)
Ispravke sitnih bagova, bolje ucitavanje slika, dodatne optimizacije...
U ova 2 programa su sad i AdMob reklame u, nadam se, ne prenapadnom obliku.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

cubrovic, svidja mi se ova doradjena verzija viputnik-a tj. sto se ubacili widget i landscape prikaz. :)
and justice for all...

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Postavljena verzija ViPutnika 1.6

Novo u aplikaciji:
Izmene u dizajnu aplikacije (dugmad potpuno nova grafika u Gpsg delu)
Bolje ponasanje aplikacije pri promeni orijentacije ekrana u delu za kamere i gpsg delu
Uklonjene privilegije koje nisu bile neophodne.
Uklonjena i privilegija za poziv brojeva, da bi se aplikacija mogla instalirati i na tabletima bez sim kartica.
Dugme za pozivanje sada samo pokrece dialer za poziv, ne zove direktno.
Html strane i slike se otvaraju unutar aplikacije u internom browseru, ne u drugoj aplikaciji kao do sada.

Dodate kamere za Novi Pazar i stotinak kamera Hrvatskog Autokluba i ARZ-a.
Dodata mogucnost dodavanja kamera po zelji (link do jpg kamere ili html strane sa kamerom)
Ukoliko imate neki problem ili pitanje kontaktirajte na sputem emaila da bi sto efikasnije to resili.
(Html kamere se ne mogu koristiti na widgetima zbog ogranicenja Androida)
(Html kamere mogu da zadrze i kamere koje se prikazuju Flash playerom ukoliko vas telefon podrzava Flash)
Mogucnost da se te dodate kamere exportuju u fajl na SdKartici i da se importuju kasnije na drugom uredjaju.
(Zbog ovoga nam je potrebna privilegija nova za pristup kartici!)

Brojne sitnije ispravke i optimizacije rada aplikacije.

https://market.android.com/details?id=c ... n.viputnik
http://www.android.co.rs/strana---andro ... utnik.html

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

Za taksi službu u čačku - ne postoji više citroen taksi, a postoji urban taksi. Telefon ćete lako naći na netu pa ispravite to. Inače aplikacija je vrhunska! Primetio sam da u poslednje vreme neće da otvori red vožnje za gsp. Da li je to zbog letnjeg režima ili je neki drugi problem? To mi je jedna od najbitnijih funkcija programa. Sve najbolje u daljem radu :-)

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Butters napisao:Za taksi službu u čačku - ne postoji više citroen taksi, a postoji urban taksi. Telefon ćete lako naći na netu pa ispravite to. Inače aplikacija je vrhunska! Primetio sam da u poslednje vreme neće da otvori red vožnje za gsp. Da li je to zbog letnjeg režima ili je neki drugi problem? To mi je jedna od najbitnijih funkcija programa. Sve najbolje u daljem radu :-)
Hvala za ispravke za Cacak. Potrebna nam je takva pomoc korisnika da bi smo bili azurniji. Ako pricas o redu voznje u dnevnim linijama gsp-a bila je neka promena koja je pravila problem ali je ispravljeno pre nekih nedelju dana mislim.
Probaj opet pa ako i dalje imas neki problem javi. Pozdrav.

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Postavljena nova verzija aplikacije Svet Informacija 1.3

Izmene:
Otvaranje celih vesti u programu (bez startovanja browsera).
Mogucnost otvaranja vesti u verziji prilagodjenoj mobilnom telefonu (koriscenjem google mobilizer-a) klikom na dugme za mobilnu verziju vesti.
Optimizovan rad programa, ucitavanje slika...
Smanjene privilegije koje program trazi na minimum.

Sve primedbe, ideje, zelje mozete slati ovde ili na email.

Odgovori