Najbolji browser za Android?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Najbolji browser za Android?

Post od araphel »

Koji je po vama najbolji browser kada je Android platforma u pitanju? Zašto? Šta vam je najbitnije kod browsera?

Ja recimo koristim Miren Browser, i veoma sam zadovoljan. Brz je, dobro radi reflow teksta kod zumiranja, odlično se snalazi sa Flash sadržajima.... Par zamerki koje bih imao se odnose pre svega na to da iz nekog razloga neva vibro feedback kada se pritiskaju virtualni tasteri u okviru njegovih menija, i to da nije moguće integrisati njegove bookmarkove u launcher Pro bookmarks widget, mada mislim da je ovo drugo pre minus samog launchera.

Probao sam i Firefox, ali koliko god mi se vizualno dopao, nikako nisam mogao da ga skontam, pa sam odustao, mada ću se možda vratiti u nekom momentu isprobati. Boat browser mi se takođe u suštini dopao, ali mi je nekako previše ličio na Apple...

Da vidimo vaša mišljenja 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Boat Browser i bas sam zadovoljan. Probao sam delfin i miren brovser ali mi je camac bolji :wink: :) :D :D :) :wink: :lol: :roll: :oops: 8)
and justice for all...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ja koristim delfin, nemam neki poseban razlog za to, to je malte ne prvi koji sam instalirao i koristio, a da nije fabricki i zadovoljan sam njime, prilagodio sam ga svojim potrebama i iskreno bi me sada bas mrzelo da se navikavam na novi. Dopada mi se u sustini kako radi resize prozora pri zoomu, sto sabije tekst da ne moram da slajdujem stranicu, pa onda ima bookmarks na dohvat prsta samo povlacenjem prozora u desno i to je to. nista specijalno.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Opera. Stavio je, video da radi apsolutsno sve sto mi treba i tako ostalo. Malo browsujem sa telefona i bitno je samo da je browser brz. Nova verzija ima haptic feedback i opciju da zumira ako se klikne izmedju dva linka i ne moze da odluci koji treba da prati. Stedi vrlo malo vremena i vrlo mnogo zivaca. Eto, to je kao neki gimmick, ali mislim da je drzim najvise iz navike.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

isprobao sam ih skoro sve kako bih testirao jednu stvar, tj otvaranje mondo strane i njihove strane za besplatni sms, koje se obe po defaultu otvaraju u wap obliku (gde nema opcije za besplatni sms). jedini browser koji je uspeo da otvori mondo i sve ostalo kao na desktopu je skyfire
::luv phonez::

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Koristim gotovo ravnopravno androidov difoltni i opetu mini. I za sada mi je to prava kombinacija. Androidov kada mi je vazan detaljan sadrzaj i funkcija neke strane, a operu mini obicno kada dugo surfujem il' citam, zbog protoka i brzine.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Na Desire njegov + Opera mini. Jel koristi neko Opera mobile? Uglavnom mi je bitan "filehost" download, neki sajtovi su mi radili, neki ne, koliko je to do samog "browsera" (naravno "flash" se podrazumeva).
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Na Desire-u - Opera Mini i Opera Mobile...:roll:

Opera Mini za sve (savršeno mi odgovara Mobile View opcija i samo nju koristim jer me smara skrolovanje da bih videla ceo tekst), a Opera Mobile kada hoću da skidam nešto sa share sajtova koji zahtevaju čekanje od po 20-30 sekundi, jer Opera Mini nema Flash pa se to odbrojavanje ne registruje...:)

Opera Mini - zakon!!! :) :wink: :wink: Ne znam ni jedan Browser za mobilni koji podržava Mobile View na taj način... Ispravite me ako grešim, ali ja sam isprobala sve Browsere koji postoje za Android i ni jedan to nema...:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

ja koristim stock browser i opera mini. probao sam i skyfir, dolphin i jos neke ali je ova kombinacija najbolja. za skidanje fajlova stock,a za surf opera mini.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ninolina napisao:Opera Mini - zakon!!!
+1, "najkomotniji" info pregled, da ne pominjemo brzinu i "potrošnju" :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ninolina, na kakvo skrolovanje misliš? zar tebi ne radi text reflow? Meni je lično na 1024x600 malo besmisleno da koristim Operu mini ili Operu mobile, kad stranice u desktop modu izgledaju sasvim lepo. Doduše, i na Desire mi nešto nije odgovarala Opera, i opet sam završio na Miren browsreu na kraju. :D

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Boat mi se nije preterano svideo, Miren je vrlo solidan ali uvek ostanem na stock browseru. Možda promenim mišljenje jer mi je na kompu Opera uvek bila odlična, kad već Chrome ne postoji ali za sada - stock one. I flash i scroll i text formating mi odlično rade na 70% sajtova (na 20ak% radi posle rotiranja a na 10ak ne radi), što je sasvim uredu, i sada na Gingerbreadu više nema ograničenja od 4 taba što je pre bio slučaj (ne znam do čega je, da li do ROMa ili browsera, ali je bio problem).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

ma mini opera je najbolja dosta je brza nije nesto nabudzena dosta je pregledna dok mi mozila jako koci i nije se nesto pokazala 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel napisao:Ninolina, na kakvo skrolovanje misliš?
Možda misli na "zoom"...
araphel napisao:Meni je lično na 1024x600 malo besmisleno da koristim Operu mini
Ajde :D ;)
Opera mini = najbolji "dumb" web pregled :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Na X10 koristim stock browser plus Opera Mini i samo u nekim retkim slucajevima Skyfire.
Koristio sam jos Firefox(ima neko "kocenje" kod ucitavanja stranica koje sam primetio i na desktop firefox 4-orci pa sam ga izbrisao), Dolphin u sustini ok browser ali mi se ne svidja sto foldere u bookmarks-ima ne prikazuje kad skrolujem desno vec moram dodatni "klik" da uradim, Opera Mobile ni na nju nemam neke zamerke ali sam je obrisao posto sam odavno prestao da koristim Operu na desktopu pa vise ne ubacujem nove bookmarks-e u nju(da bi se posle sinhronizovali sa mobile verzijom).
Sve u svemu bilo bi lepo kad bi izasao Chrome posto njega koristim na desktopu u 99% slucajeva ili kad bi Google omogucio da se stock browser sinhronizuje sa Chrome-om i naravno da podrzi foldere u bookmarks-ima.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

da, bilo bi lepo da ima Chrome for Android. hmmm... :roll:
Ja koristim Boat Browser, iako me strasno nervira njegova ikonica (koju sam naravno odmah promenio), ruzna je!
Meni on najvise odgovara jer sam se navikao na Safari na Ajpodu, a ovaj je maltene njegova kopija... ali glavni razlog je sto, bar na Wuldfire-u, u Boat-u je skrolovanje najgladje, bukvalno tece kao na iUredjajima, a to mi je nekako najbitnije za 'the ultimate Web expiriance'...
a text reflow nisam nikad voleo pa minije bitno sto boat ne podrzava (cini mi se. :oops: )
Pozz. :D
Samo nek se rolaju....sarme.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Firefox,kao i na kompu,a posebno mi se svidja sto postoji sinhronizacija pa mogu da imam iste bookmark-ove sa kompa
Note IV N9100 dual

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

meni je dolphin hd ubedljivo najbolji.
pošto koristim galaxy tab, dolphin pruža iskustvo najbliže desktopu ili laptopu, fantastičan je
::luv phonez::

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

За оне који немају змаја од процесора а желе флеш на свом телефону "Puffin Web Browser" обавља посао.

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: Najbolji browser za Android?

Post od bojanra »

Pozdrav!
interesuje me koja je suštinska razlika izmedju opere mobile i opere mini? tj dali je istina da mini troši manje internet protoka?
Hvala!!!

Odgovori