Samsung Kies

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Samsung Kies

Post od Behemoth »

Ne znam da li je odgovarajuci deo foruma,premestite ako nije.
Po meni,neopisivo lose parce softvera koji em nece da se sinhronizuje,em jako koci komp.Imam dosta dobar kompjuter i kad instaliram Kies toliko se uspori da deluje kao da je Pentium kec.Jel ima jos neko tih problema?A mozete i pisati svoja iskustva sa ovim programom.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Kies

Post od telep »

A šta radiš sa njime? Ja to instalirao čisto zbog drajvera, i stoji mi stalno ugašen, nisam ni pokušavao da ga koristim.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Kies

Post od janka_88 »

Pa ja sam ga instalirao i koristio za sinhronizaciju sa svojim S3 i nisam imao nikakvih problema, cak mi se svidja kakve opcije ima i za moje potrebne sasvim solidno uradjen. A sto se tice kompjutera nemam apsolutno nikakve razlike u brzini iako nije neki prejak komp, Core2Duo procesor sa 4GBDDR2 memorije..

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Kies

Post od Behemoth »

Pa pokusao sam da uradim update softvera,ali nije islo jer je izgleda kuvani rom u telefonu.Sve u svemu kako sam ga danas instalirao(posto sam radio reinstalaciju windowsa) komp poceo strava da zabada.Sve se usporilo,i onda sam ga opet obrisao i komp je prodisao bukvalno.A masina je quad core 4gb ddr3.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Kies

Post od tomas.hokenberi »

Behemoth, Kies radi update samo sa oficijelnim firmverima. Meni radi sasvim OK, odnosno kompletna funkcionalnost mi je dostupna (bekap, sinhronizacija itd). Radi na Win7 64 bit, a na SII je oficijelni ICS 4.0.3.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Kies

Post od Green »

Kod mene Kies takodje radi sasvim ok, ako izuzmemo update softvera (sada je to ICS), kojeg uopste ne nalazi za moj model, iako update postoji, jer su mnogi vec nadogradili softver na svojim telefonima bas pomocu Kies-a. Tako da sam morao upotrebiti Odin i flashnuti oficijelni ICS...
Inace, uopste ne koci moj Acer laptop, koji je Core i3 sa 4 giga ram-a...

gramzivi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 25. Jul 2012. 23:41
:: samsung i8160

kies na win xp 64 bit

Post od gramzivi »

nikako mi ne uspeva da instaliram kies na win xp 64 bit ... da li moguce da se inastalira i ako jeste, kako?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Kies

Post od tomas.hokenberi »

gramzivi, 64-bitni Windows XP nije podrzan tako da ces tesko instalirati Kies pod njim. Da li postoji neki poseban razlog sto koristis Win XP 64 bit, posto on inace pati od lose kompatibilnosti?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gramzivi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 25. Jul 2012. 23:41
:: samsung i8160

Re: Samsung Kies

Post od gramzivi »

koristim ga po inerciji, potreban mi je zbog posla ... izgleda da cu morati da predjem na win7 64bita, sve je teze i teze naci drajvere za xp64 ... juce sam istrazivao na netu, u vezi mog problema, ali nigde nisam uspeo da nadjem odgovor ... izvinjavam se ako sam pogresio u vezi postavljanja teme, nov sam na ovom forumu.
hvala tomas ...
p.s. ako neko slucajno pronadje resenje za ovaj problem, neka ostavi post
hvala unaped

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Kies

Post od Behemoth »

Redak je slucaj te kombinacije,tako da ako imas masinu koja moze podrzati windows 7 predji na njega,daleko je bolji,al eto meni komp zabada kad instaliram Kies,ne znam iz kog razloga.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Kies

Post od tomas.hokenberi »

gramzivi, neces naci resenje posto ga po svemu sudeci i nema. Samsung jednostavno nije planirao verziju za Windows XP 64 bit.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gramzivi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 25. Jul 2012. 23:41
:: samsung i8160

Re: Samsung Kies

Post od gramzivi »

u pravu ste ... izgleda da necu naci resenje za problem ... kies planiram da instaliram samo zbog sinhronizacije sa Microsoft Office Outlook-om ... inace, mi nije nesto potreban ... ako znate neki drugi softver da sinhronizaciju, ostavite link ... ne bih sada da se bavim procesom reinstalacije celog sistema i neizbeznog bekapovanja podataka, oduzima mi ceo dan ... inace posedujem Samsung Galaxy Ace 2 i8160, nov sam u ovome, pa mozda zato postavljem glupa pitanja ...
Hvala svima na odgovorima

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Kies

Post od tomas.hokenberi »

gramzivi, ako zelis da predjes na Windows 7 64 bit (posto direktan upgrade sa XP-a nije moguc), mozes prvo da odradis uprgrade na Vistu 64 bit, pa sa Viste na Windows 7. Tako neces morati da reinstaliras sistem, vec mozes da prodjes samo upgrade.
Sto se tice sinhoronizacije sa Outlookom Kies je "straightforward" resenje koje ne zahteva nikakav dodatni softver na telefonu.
Ako Kies otpada kao opcija potrazi softver kao sto je "CompanionLink".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gramzivi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 25. Jul 2012. 23:41
:: samsung i8160

Re: Samsung Kies

Post od gramzivi »

ahhhhaaaa ... nisam znao za ovaj cross-over ... hvala na savetu ... pogledacu i taj CompanionLink... nasao sam jos neke programe za sinhronizaciju na google play-u, ali definitivno cu obratiti paznju na CompanionLink ... javljam utiske
Hvala Tomas i ostali

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Samsung Kies

Post od oggich »

Opet ja sa updateom,izvinite,ali mi to nista nije jasno oko toga;Naime,kada ponudi update sam telefon,da li ima neka caka, opcija ili sta vec u meniju,da se iskljuci skroz updatovanje firmwarea i softwarea skroz na skroz.Znam da na Nokiji C3 ima u meniju podesavanja telefona - azuriranje softwarea. Kod mene licno stoji Nikada ne azuriraj,i telefon najnormalnije radi. Pa me zanima da li postoji tako nesto na S3? :? :? :?
Telefon mi se jako dopada i uzecu ga,ali zelim da znam takve neke pojedinosti oko toga,posto sam totalni duduk za takve stvari.Pristalica sam one narodne;ako nije polomljeno,ne popravljaj,a ako je polomljeno,nije vredno popravljanja

Molim za pomoc drustvo,stalo mi je da znam takve stvari ili da bataljujem pos'o oko nabavke tog telefona

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Kies

Post od telep »

oggich, Tvoje mišljenje je tako poremećeno da nemam pojma šta da kažem, ako nećeš da radiš update ne moraš, ali npr. JellyBean je toliko bolji od IceCream Sandwich-a da samo lud čovek ne bi uradio update.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Samsung Kies

Post od oggich »

@telep Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio sa mojim misljenjem,ali sam imao losa iskustva,pa ne zelim da ih prenesem na SGS3 koji je i ovako skup,pa zelim samo da predupredim i da sasecem u korenu bilo kakve zavrzlame,u mom slucaju. Ne zelim da me bilo tko krivo shvati. Samo iznosim svoje misljenje i vidjenje,nista vise. Iyvinjavam se jos jednom ako je bilo nekog nesporazuma

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Kies

Post od telep »

oggich, Nisi nikog uvredio, ali update obicno resava probleme (u nekim slucajevima i stvara, retko, ali ipak ima i toga).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Re: Samsung Kies

Post od beochke91 »

da li moze neko da pomogne,pokusao sam da uradim update sofware-a,ali kada to pokusam sa samog telefona ili Kiesa,dobijam odgovor da je nemoguce da se registruje ili da je nemoguce da se uradi update.Radi se o Galaxy Note-u.Da li neko moze da pomogne?p.s telefon je poceo da baguje u poslednje vreme zato i hocu da mu odradim update!?Hvala unapred

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung Kies

Post od hirurg »

Druze uradi to preko odina i uzivaj..na samfirmware nadji verziju zadnju za tvoj telefon i nabaci...sta se zajebavas sa smecem od kiesa????
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori