UCCW

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

UCCW

Post od Coni »

Ajmo dizajneri, koristite li ovaj alat za widget-e? Nisam puno pratio temu "vaš desktop", zapamtio sam samo da Lesa pravi čuda, za ostale se izvinjavam :smile: Zanima me konkretno kako postaviti widget koji će zauzeti ceo ekran, program mi ne dopušta da bude u rezoluciji 854 x 480, već ga redukuje na npr. 853 x 479 i kad ga postavim na desktop vidi se dektop oko ivica widget-a. Da li je ovo što želim uopšte moguće? Postoji li neki drugi alat za ovo? Hvala.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: UCCW

Post od iamivan »

Šta tačno hoćeš da napraviš? Možda ima neka alternativa? :smile:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: UCCW

Post od Coni »

Npr. prečicu za kontakt koja će zapravo biti fotografija. Preko celog ekrana. I napravio sam ali ne mogu razvući preko cele površine ekrana, vidi se wallpaper oko ivica. Možda je do launcher-a (mada podesio sam da nemam margine).

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: UCCW

Post od lesa0208 »

Coni, iz delova je moguce to uraditi tri dela i lepo podeseni redovi i kolone na launcheru, i naravno bez margina, i da ti se preklapaju widgeti takodje.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: UCCW

Post od Coni »

Zapravo sam i želeo kolaž 3 kontakta, ali rekoh, da probam prvo jednostavnije. Verovatno sam grešio jer sam vertikalnu rezoluciju (854) delio na 3 dela a zaboravion sam na status bar :smile: hvala obojici, javljam šta sam uradio.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: UCCW

Post od znemanja »

Nedavno sam otkrio UCCW aplikaciju i sjajna je, nešto što sam pravio sam kačio u temu "Vaš desktop", jedina "mana" tog alata je što oduzima i previše vremena :D . Jednom prilikom mi se desilo da sam skinuo tel sa punjača, otvorio UCCW app i počeo da kreiram widgete, začudio sam se kada je telefon upozorio da je baterija pri kraju a ja ga "tek" skinuo sa punjača, nesvesno sam proveo skoro tri sata praveći sopstvene widgete :) :) :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: UCCW

Post od lesa0208 »

Paaa onda moras brze da pravis, i da znas u startu sta pravis :-)

Odgovori