Facebook chat bez instalacije messenger-a?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

znemanja, Prost odgovor. Necu da mi oficijalna aplikacija guta bateriju. Ova lite verzija ni malo ne trosi istu.
Fb koristim da procitam neku instant poruku kada mi neko posalje. Znam kako izgleda fb aplikacija i nema potrebe da se odusevljavam kako izgleda. Niti imam potrebu da 'visim' nekom na profil ili da prelistavam pocetnu stranu,pa da mi sve bude tako 'lepo i sareno'
Inace,kada je kolega drom otvorio temu vezano za fb i ustedu baterije,svi su podrzali to. Otkud sada tolika odbojnost,stvarno ne znam. Ko hoce da je koristi,koristice je,prosta stvar. Ja prvi necu da mi fb aplikacija guta ludacki bateriju. Ko zeli da uziva u sarenilu,nemam nista protiv,samo napred :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od znemanja »

Slazem se, ukusi se razlikuju. Meni je vizuelni aspekt neke app bitan, FB dosta koristim tako da mi lite verzija ne odgovara. Ali ono sto je bitno jeste da postoji izbor, pa kome sta treba neka to i koristi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od El Laki »

Nemanjina druga rečenica je cela poenta. Kutija kao i ja, retko ulazi na fejs, takoreći po potrebi. Zato je nama besmisleno da nam zvanična app jede resursa koliko par nama daleko korisnijih i češće korišćenih aplikacija. Sa druge strane bi nemanji bile beskorisne neke druge app koje su meni eto glavni potrošači. To nema veze kod nas sa jačinom hardvera već ukusom i stavom.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od Pera Detlic »

Naravno svako ima izbor... ona moja recenica ne znam sta vi s masinama radite s tom aplikacijom je provokacija-zezancija, ne shvatajte to toliko ozbiljno :P

ja fb nazalost koristim podosta, sto sbog faksa, sto zbog muzike, sto zbog struke (promovisanje) i bitno mi je da sve radi kako treba.. izgled sam pomenuo kao manje bitan minus, naravno uvek cu gledati funkcionalnost na prvom mestu..

znemanja, FB lite nije osakacena, ja sam pronasao eto jednu stvar koja po meni ne sljaka kako valja, ali dovoljno mi je to bilo da je obrisem...
nije ni official app cvecka sto se tice stvari ne dal rade, vec kako... evo messenger na primer samo cekam neki apdejt, strasno je koliko koci dok kuckam, prvo sam se uplasio da je do telefona, ali - NIJE. grozna aplikacija, pre par meseci na Note-u mi je odlicno radila, sad ne znam sta su joj uradili u medjuvremenu... :shock:
ali na kraju krajeva mi ona ipak pruza ono sto mi treba..
Samo nek se rolaju....sarme.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od Behemoth »

Imam jedno pitanje,jel postoji opcija u messengeru da se za pojedinacnu osobu iskljuci chat?
Ako sam iskljucio u browseru,pretpostavljam da moze videti moj online status preko telefona?

Ili to vazi u oba slucaja
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

Da li je moguce iskljuciti potpunu aktivnost na face-u?
Tj,da neko i kada je preko telefona ne vidi moj online status?
Takodje me zanima kako iskljuciti da se ne prikazuje koje sam slike lajkovo,i sa kim sam postao prijatelj?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

Komso, ti ocigledno hoces nesto da muckas ;)
Ja sam npr skroz ubio fb, tj. poruke mi stizu jer ja tako hocu, ali sam iskljucio online status u podesavanjim fb-a i zaledio sam ga tako da mi ne stizu nikakva obavestenja.
Ovo za lajkovanje i kada postanes prijatelj sa nekim da niko ne vidi cisto sumnjam da je moguce izvesti
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

Hehe :-D
Komso,kako da iskljucim taj online status? Ja sam iskljucio caskanje,ali se tacno preko drugog telefona vidi kada sam na fb

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

Komso, onda sma se ja pogresno izrazio. Mislio sma i ja na online status za chat. Pa zar se vidi kao da si online kada je iskljuccen chat? Ja sam los sa fb-om jer ga bas malo koristim i prvenstveno da citam novine :)
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

Moguce je. I ako je iskljucen chat,vidi se kada je neka osoba na fb. To se vidi preko telefona. Bas sam malo pre proverio. Postoji sigurno resenje za to,jer neki mojim prijateljima to ne stoji,a provereno znam da ulaze.
Ma i ja sam los sa fb-om,ali verujem da ima neko ko zna kako se to namesta :-)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

Onda cekamo nekog prekaljenog facebukera da nam kaze kako se to moze uraditi. Ja sam bio ubedjen da je dovoljno samo iskljuciti chat, ali ocigedno sam bio u zabludi
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od El Laki »

To ako misliš na ono last seen i active now, to je moguće koliko ja Kontam samo ako taj neko ima messenger jer se aktivnost na njemu ne može sakriti. Hoću da kažem, čak i ako je meni off ćaskanje i na messenger i u fb aplikaciji, moguće je videti kada sam zadnji put offline ušao na fejsbuk ukoliko me imaš u prijateljima i ukoliko imaš messenger. To se ne može sakriti. Kažem opet ovo je neko moje shvatanje celog tog active 4 min ago statusa.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

Da li mozda onaj messenger koji nema ona iskacuca obavestenja ne ostavlja taj status?
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od El Laki »

Ne znam zaista. Ali mislim da tako preko messengera kod njih mogu videti tvoju aktivnost na fejsbuku bez obzira što si bio offline na ćaskanju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

To je bas bez veze odradjeno
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od El Laki »

Možda nije tako ali baš je i mene zanimalo šta to odaje status i nema drugog objašnjenja da sam našao. Mada ume to da bude korisno baš kao i na whatsapp, viber...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

Laki u pravu si. Malo sam guglao. Ko ide na fb preko messengera ili preko oficijalne aplikacije to se pokazuje. Ne postoji nacin da se sakrije. Cak i fb lite pokazuje tu aktivnost. Jedino ako se ide preko mobilne verzije ili desktop verzije,tada se ne pokazuje vreme ko je kada bio aktivan. Jako glupo su to uradili.
Ili ces dobijati push poruke,i svako ce moci da vidi kada si ulazio na fb,ili ces 'sam' proveravati nove poruke i niko nece videti kada si tu,a kada ne.
Znaci ne moze i jare i pare

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od El Laki »

E pa eto onda. Meni dosta dobro dođe to iz više razloga kada mogu da vidim da li je neko skoro bio tu. Isto tako mi ne smeta da neko vidi za mene jer ako nekome ne želim da odgovorim na poruku, ne libim se ni da je pročitam kamoli da taj neko vidi da sam bio aktivan a nisam pročitao.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od toda81 »

Sve u svemu, fb je njesra
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Facebook chat bez instalacije messenger-a?

Post od kutijagreha »

Ogranicili su korisnike. Ako hoces da vidis instant poruke,onda ce svako da vidi kada si aktivan.
Jako glupo

Odgovori