Lociranje telefona

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Lociranje telefona

Post od Baraba »

Koje app koristite?
Da li neke ne dozvoljavaju ubacivanje novog doftvera, čime bi se izbrisala app?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Ništa specijalno, sve imam što mi treba sa ovim što je u telefonu.
Dobiješ sms kada se promeni sim kartica, upravljaš telefonom sa kompa, ne može da ga aktivira bez tvoje šifre itd.
Slika

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Lociranje telefona

Post od Nennad »

Nema ni jedne aplikacije koja bi onemogućila flešovanje novog roma, ili rutovanje. Ja koristim Android Lost, na nerutovanim telefonima može se sakriti iz launčera i staviti da traži pin pri pokretanju. Na rutovanim može se prebaciti u sistem, tako da je fabrički reset ne briše. Onaj ko "nađe" telefon neće ni znati da na telefonu postoji takva aplikacija. Mnogi će uraditi samo factory reset i baciti karticu iz prostog razloga što ne umeju ništa drugo, ali aplikacija će i dalje biti tu. Ova aplikacija može da slika, šalje lokaciju, briše sve podatke, šalje podatke (slike, video, poruke...) nazad do vlasnika. Ako nema internet pristupa, može se kontrolisati SMS porukama. Detektuje promenu kartice i pokreće pooling server na telefonu koji može da prima komande čak i ako je google nalog obrisan i kartica promenjena.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroidlost

Dobra je i Cerebrus https://play.google.com/store/apps/deta ... erus&hl=en

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Ne, možda nisam bio jasan. Možeš ti da rutuješ i flešuješ, ali ne možeš da koristiš telefon bez Samsung acc. Pisao sam već negde, ovo je kao na Ajfonu ona Find my Phone opcija.
Android Los jeste da radi lepo, ali se ipak vidi ikonica. Koristio sam je ranije, ostane kao knjiga, notes ili tako nešto.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Lociranje telefona

Post od Baraba »

Azimuth, da, ona je samo za samung, znam to, odlično radi, ne vrši mi posao jer nije samsung.
Nennad, hvala, isprobaću.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Sve ove ostale, pogotovo Android Lost, rade lepo i daju punu kontrolu telefona ali samo dok se ne promeni rom.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Lociranje telefona

Post od Nennad »

Azimuth napisao:Ne, možda nisam bio jasan. Možeš ti da rutuješ i flešuješ, ali ne možeš da koristiš telefon bez Samsung acc. Pisao sam već negde, ovo je kao na Ajfonu ona Find my Phone opcija.
Android Los jeste da radi lepo, ali se ipak vidi ikonica. Koristio sam je ranije, ostane kao knjiga, notes ili tako nešto.
Meni i dalje nije jasno, da li je to na Samsungu kao activation lock na ajfonu, da blokira telefon dok se ne uloguješ na svoj nalog? Ne sprečava fleš novog roma?

Ikonica se može sakriti tako da se ne vidi u launčeru. Preimenovana je i izgled promenjen u nešto što ne izaziva sumnju da se radi o takvoj aplikaciji.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Lociranje telefona

Post od acamatic »

Evo ja gledam bas ovo sto ima samsung fabricki integrisano sto bi se reklo.Ne znam ja kako gledam preko kompa mogu samo videti telefon ako su upaljeni mobilni podaci i gps,drugacije ja nisam mogao da lociram svoj telefon.Sto se tice preciznosti dosta je precizno,ako se ove stvari koje sam rekao upale.Ne znam nisam bas nesto iznenadjen sto se tice ove sigurnosti,nekako mi ne uliva poverenje.Vise mi se cini sigurnije Nennad, aplikacija nego ovo sto samsung poseduje..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Nennad napisao: Meni i dalje nije jasno, da li je to na Samsungu kao activation lock na ajfonu, da blokira telefon dok se ne uloguješ na svoj nalog?
Bukvalno ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Lociranje telefona

Post od janka_88 »

Ja koristim i Samsung zaštitu a kupio sam i Cerberus i izvršio integraciju u rom tako da ga reset ne briše. :)

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Re: Lociranje telefona

Post od marko 0401 »

Lolipop bi valjda trebalo da ima nesto kao Find my iphone. Ako sam dobro shvatio. ;)
To stvarno fali androidu.

Ovaj Androidlost je najbolji za neSamsung telefone, jel?
Ja na xperiji imam neku sonijevu zastitu, probao sam si sinoc da zakljucam.tel preko kompa ali trt... :))

danisa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 05. Maj 2012. 11:16
:: Samsung s5230

Re: Lociranje telefona

Post od danisa »

Zato ja na iphone nemam nikakav problem. Ukljucen je find my iphone, i bez mene ga ni sveri petar ne moze odkljucati [emoji41]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Lociranje telefona

Post od Baraba »

Na S5, findmymobile - samsung, radi odlično. Precizan sa lokacijom, blokira telefon, šalje sms, iščita listu poziva... nisam probao brisanje fona, ne može da se aktivira bez samsung naloga.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Lociranje telefona

Post od acamatic »

Baraba, jel tu aktivaciju Samsung naloga smatraš pod tim, da ako nemaš account onda ne možeš da koristiš te usluge lociranja, blokiranja telefona, čitanje liste poziva, itd ili pak pod tim se smatra da bez account-a ne može telefon da bude upotrebljiv? Nadam se da sam lepo objasnio..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

To sto je napisao znači da ako mu neko ukrade telefon, i pokuša da ga npr flešuje, neće moći da ga koristi jer će mu telefon tražiti mail i šifru da bi ga aktivirao. Bez toga je samo lepo parče hardvera, ali neupotrebljiv.
Ako pak bude hteo samo da ga koristi, opet Baraba može da ga locira, čita sve ovo što je napisao itd itd.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Lociranje telefona

Post od acamatic »

Kolega azimuth ja sam sve ovo isto testirao kako da kažem, sve sem brisanja podataka i sve radi ok, jes da je potreban net za sve al dobro. Ali nikako nisam našao način/test kako ja da napravim npr ogled izgubim telefon i kada telefon će tražiti mail i šifru da bi se koristio?? Bilo ko da mi uzme telefon samo će ga otključati i normalno koristiti, kao što i ja radim sada , pošto ni jednom do sada mi telefon nije zatražio podatke od Samsung naloga da bi radio i bio celokupno upotrebljiv, ako me razumete šta sam hteo reći.. Ili je pak to neko posebno podešavanje, da svaki put traži da se ukucava acc.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Ne, nisi razumeo.
Hipoteticki. Ako tebi neko ukrade telefon, on moze da ga koristi normalno ALI ti mozes preko ovoga da npr zakljucas telefon (pin, patern ili kako vec), mozes da dobijes call log, mozes da lociras telefon, mozes da otkljucas ekran, mozes da obrises sve iz telefona, da posaljes poruku da je telefon ukraden itd itd i to nema veze sa SIM karticom nego sa Samsung Acc koji je unet i na koji je bas tvoj telefon povezan.
E sad, drugi scenario je da taj ko ti je ukrao telefon pokusa da ga flesuje i time sve da obrise ili prosto da uradi factory reset. On to moze da uradi, ali ima problem kada treba da unese svev one podatke na pocetku, kod prvog paljenja. I sve ih unese do onog poslednjeg gde ce mu traziti opet mail i sifru od Samsung Acc da bi mogao da aktivira i koristi telefon. Bez toga je telefon neupotrebljiv. Dakle, bez toga moze da ga koristi samo kao ogledalo ili da ga baci.

Nadam se da sam sada razjasnio. Ne znam kako drugacije i jednostavnije da napisem.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Lociranje telefona

Post od m@c|-|oR »

Azimuth, nisam dovoljno obavešten o ovoj temi, ali:
- izgubio sam telefon (ili mi je ukraden) i novi korisnik flešuje custom ROM koji nema Samsung servise - npr CM, Slim, AICP, .... Tada nema ni kontakta sa njihovim sajtom i on može fino da nastavi da ga koristi dok god ima takav ROM u telefonu?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Lociranje telefona

Post od acamatic »

Kolega azimuth, hvala puno na ovakvom detaljnom obaveštenju. Sve mi je sada jasno u vezi tog termina "ne može da ga koristi". Al imam još jedno pitanje, a to je šta se dešava kada npr on ukuca neki drugi "svoj" Samsung account ako je to i moguće uopšte, jer ne verujem da se account vezuje striktno samo za ovaj model mog telefona ili možda grešim..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lociranje telefona

Post od Azimuth »

Za custom rom ne znam, nisam isprobavao, ali sumnjam da može tako lako da prođe. To možda može neko drugi da potvrdi i pojasni, ja sam samo probao sa factory reset i novim oficijelnim romom.
Aco, nalog je povezan baš sa tim telefonom i drugi nalog ga ne može aktivirati. To i jeste fora.

Odgovori