Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Skidaj ti neki drugi, Nova je očigledno previše komplikovana za tebe. Samo ćeš da se patiš bez veze.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Mislim da bi mu bilo korisno da pogleda na YouTubu neki video, i da vidi u radu te funkcije o kojima mu se govori. Ima tu dosta dobrih fora, a zapravo nije to raketna nauka. :)

Možda i ja nađem nešto, ali danas ću verovatno biti zauzet do večeri, tako da pre toga ništa. Čovek samo nije informisan šta se može, a video je najbolji način da se vidi šta je šta. :)

Inače ne znam koliko bi launcher rasterećivao memoriju, ipak su to sve dodaci... Otprilike kao onaj Rocket Dock dodaš na kompjuter. Jedino što je Rocket Dock beskorisniji, izgleda fensi, i uzima više resursa, a launcher se skoro ni ne oseti ni na jeftinom telefonu koliko sam video, i korisniji može biti.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi, napraviste nauku od toga... Naravno da znam da podesim i da je sve prosto, nego uvek danas, sutra, danas, sutra i prođe vreme. Ono što je meni bitno, gledao sam neke slike i hoću da nabudžim minimal fazon, pa sam hteo da pitam koji launcher ima najbolju podršku što se tiče skidanja paketa sa ikonicama i ostalim widgetima? Hvala.

Launcher se ne oseti, jer kada aktiviras neki sekundarni launcher fabrički valjda ne radi u pozadini i time se vrši samo rotacija... :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Azimuth »

Ne vrši se samo rotacija i fabrički ti ostaje deo sistema, a time opet "jede" i određene resurse. Dakle, Nova Prime + Tesla je dobitna kombinacija, ali ako hoćeš to što si napisao onda rutuješ, obrišeš fabrički i na konju si.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Tesla je genijalan jer može da se podesi za svaku app i da se kreira izgled. Ranije nije radio sa narodnom verzijom nove, sad moze i to.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Ivan Cirkovic napisao:Ljudi, napraviste nauku od toga... Naravno da znam da podesim i da je sve prosto, nego uvek danas, sutra, danas, sutra i prođe vreme. Ono što je meni bitno, gledao sam neke slike i hoću da nabudžim minimal fazon, pa sam hteo da pitam koji launcher ima najbolju podršku što se tiče skidanja paketa sa ikonicama i ostalim widgetima? Hvala.

Launcher se ne oseti, jer kada aktiviras neki sekundarni launcher fabrički valjda ne radi u pozadini i time se vrši samo rotacija... :wink:
Ti praviš nauku od toga, lupiš mu samo launcher, ispodešavaš sve kako ti prija, i vidiš da li ti se sviđa. ;)

Prosto ima previše ljudi koji ili "dižu paniku" ili su "razmaženi", pa govore kako Androidu treba ne znam koliko RAM memorije, i šta sve. Kao i na kompu, namestiš telefon ovako kako će tebi to više prijati. Evo meni recimo prija Windows 10 mobile ma šta ko govorio. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

I mene ubediste da ponovo probam novu, podešavam pa videću kako ide. Ima tu puno korisnih dodataka samo se trebaju pravilno tj. korisno podesiti, naravno za to treba vreme uhh.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Samo nabavi prime verziju, ima vise opcija.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Treba vreme i zivci... Mislim da je dobitna kombinacija dodati uz novu custom widget sa google play store koji moze da se nasminka samo tako... Neki minimal fazon. Ja sam malo cackao prethodnih dana, pa kada uspem da doteram sve, saljem screen. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Koje sve dovijanje, a na Windowsu to sve samo po sebi savršeno. :D 8)

Sent from mTalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Apolo »

Instaliraj Arrow I nema da boli glava :)

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Dobar je i buzz launcher i ima dosta tema... Samo, kada imam prime, hocu da to iskoristim. Windows je sam po sebi dobar, ali nije interesantan. Gledamo ga svaki dan na poslu, kod kuce... mislim na racunare. :D Jos da ga imam i u telefonu, mnogo je... :P 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Jeste, Arrow je odličan, baš sam ga ranije i hvalio, lepo su oni to napravili.

Eh, ne znaš ti koliko je to zanimljivije na telefonu. 8) Ne može da se meri sa Windowsom na kompjuteru, Windows na PCu je tu da "završi posao". :)

Sent from mTalk

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od araphel »

Jel probao još neko Evie launcher? To je jedna od prvih stvari koje sam stavio na Moto Z kad je stigao. Na stock launcheru me je do besvesti iritirala bela pozadina za app drawer, i generalno me živcira neuniformnost ikonica na stock androidu. Evie launcher i Pixel icon pack su mi rešili taj problem.

Sam launcher je "no fuss", veoma jednostavan i bez previše drndanja i podešavanja. Podržava neke gestove, dozvoljava izbor broja kolona i redova, veličine ikonica i podržava icon packs. Meni dosta. Jedina zamerka: search bar je nemoguće ukloniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Drafer »

Ja sam ovih dana ubacio Novu u ovaj novi telefon jer opet ne rade mu widgers na Samsungu kao i ranije sto sam imao, ali kada sam video da Nova sada zdere preko 400MB memorije odmah sam je obrisao i isprobao nekoliko, ostavio sam
Nougat Launcher jer mi radi odlicno, lepo izgleda i ne jede memoriju kao Nova

https://play.google.com/store/apps/deta ... mnlauncher
Android 12

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Nemoguće da Nova toliko zauzima memorije. Kod mene na tabletu 11mb, na telefonu 12.76mb. Najviše je bilo 76mb.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

I meni se čini da ne troši mnogo, ako je ovo merodavno.
I ja počeo novu da koristim od pre nedelju dana. Dugo vreme se nećkao, glavne prednosti mogućnost rasporeda ikona, dugme za zaključavanje, ostalo manje više. Ali nije prime nego free verzija, nema se kartica za kupovinu.[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201705 ... 3df2a3.jpg[/img]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Pa, ovo je dosta memorije koje vuče u pozadini. Ja sam instalirao novu i cackam je još uvek. Teslu ću obavezno da instaliram, a znam davno kada sam probao nije mi radilo baš sve. Vidim da čovek gore piše da danas sve šljaka... Izmeniš ikonice, skloniš task bar, postaviš novi raspored ikonica i telefon kao nov. :D

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Joker123 »

Deksi i ja koristim isti tel kao ti od jesenas ;) a ne treba ti kartica ako imas root,ja sam koristio laki pacer i crackovao app :) inace prime verzija kod mene trosi 24mb memorije cudi me da free uzima toliko..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Deksi »

Hvala za info Joker, ma p8l mi nije rotovan ali imam jedan zte pa cu na njemu to probati da uradim.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Odgovori