Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Jos "mnogo" :D

LivePVR
mp3Dictaphone
eRecorder(za ovaj nisam siguran da ne bibce :) )

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

6630 app, dogovoreno samo mi ovo odradi sto pre da me devojka ne skrati za...khm... :lol:
Samo zeleni karton da uzmem za kola, samo je to problem. Ili da peske pregazim preko granice, malo avanturistickog duha :lol:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

dali neko moze da mi kaze gde da nadjem explorer za N73 i da li postoji neki program za download za neta za symbian kao sto je za windows Ares? unapred hvala...pozz 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

luca, imas SymTorrent 1.12 a za ostale ne znam ako mislis na neki od p2p programa

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Mislim sebi da uzmem N73, posto sam neko kratko vrijeme imao N70 bio sam zadovoljan nekim programimam pa me zanima da li ti programi mogu da se koriste i na N73.
Imao sam neki super program za zakuljucavanje svega u telefonu, poruka, galerija, foldera, imenika, poziva...
I jedan od zanimljivih programa mi je bio melodija za sms za svaki kontakt pojedinacno.
Da li imaju ovakvi programi koji mogu da rade na N73?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

sony, ima takvih programa. E sad, ti programi koje si koristio na N70 ti nece raditi ( mozda samo neki prorade ) na N73 zbog novije verzije OS-a, sad je 9.1. Prelistaj ovaj i slicne forume, imas cak i nabrojane aplikacije, nekoliko stranica ispred, pa proberi i guglaj se :wink:

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Ma kuzim ja da N73 iam novu "generaciju" symbijana pa da ne mogu programi sa N70, ali pitao sam za ova dva programa jer su mi bitna. Listao sam forum ali nisam nasao da je neko to spominjao, pa ako neko koristi i zna da imaju ti programi neka mi samo potvrdi.
Hvala

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Smart2Go, verovatno mnogima od vas poznata Nokijina aplikacija za besplatan GPS. E pa od pre nekoliko dana ima i mapa Srbije i Crne Gore. Program radi i bez GPS modula, znachi mogu se gledati mape. Odusevili me pojedini gradovi sa detaljima poput Beograda, Subotice... Jedini bug koji sam ja do sada nasao je da nema Novog sada (?!?!?!).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

sony, ima ali njih vise nijedan od njih ne sadrzi sve integrisano u sebi

:wink:

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Hoces reci da mi treba poseban program, da zakljuca poruke, poseban za imenik, poseban za slike,....?
A ovaj program za pojedinacne melodije sms po kontaktu?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ma jok, imas program koji zakljucava sve to sto si naveo, sve u jednom. A za ovaj drugi ne znam jer bas i nemam neku preku potrebu za toliko razlicitih zvonjava 8)

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Jos nesto me zanima, kad npr. nekim programom zakljucas sve na telefonu, da li postoji neka sansa da ti neko "razbije" taj kljuc i dodje do tvojih podataka u telefonu? Ili moze razbiti kljuc ali sve se brise iz telefona? I cuo sam neku pricu da ima neki program koji na symbian telefonima moze vratiti izbrisane podatke, da li je to samo prolupavanje ili se to stvarno moze?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa pazi, neko moze da nabode sasvim slucajno, password koji si ti stavio i tako, kako kazes, "razbije" i izbrise ti sve iz telefona. Pretpostavljam da se bojis da ti devojcica ne provali slike neke druge pa zato pitas a resenje je da kao password stavis njeno ime :lol: Sto se tice vracanja, nisam pokusavao ali bi trebalo da moze preko card reader-a i kompa, drugacije neces uspeti 8)

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Ne ne nisi me bas dobro skontao sta sam mislio, npr kad bi mi neko ukrao tel, a on bio zasticen i zakljucan, da li taj neko ne bih mogao doci do podataka, ako ne zna passwors? Hocu reci ako taj neko pokusa da razbije password jer to znaci da ce svi podatci biti unisteni? Tipa ako imas nesto "slobodnije" u telefonu, jel to znaci da je sigurno zasticeno ili?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ma jok, password se stavlja i sluzi samo da neko nebi mogao da ti cacka po telefonu dok ti odes u WC i sl. a ne kao neko dugorocnije bezbednosno sredstvo. Daklem, nije bas toliko tesko otkljucati zakljucan telefon :wink: A sto se tice brisanja podataka, ne, podatci se ne brisu ako neko drugi pokusa da ti otkljuca fon, jer to bi znacilo da u slucaju da jednostavno nepaznjom ukucas pogresno password da ces obrisati sve u samom telefonu..glupo zar ne? I jos jedna napomena, sve odjednom u telefonu mozes obrisati samo ja 1 nacin, formatom :wink:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Otkud ti ideja da i nije tesko otkljucati neciji telefon password-om ? Ti kao automatski imas svesnu sliku o tome koju bi sifru potencijalna "zrtva" mogla da stavi...mislim ajde razmisli malo :wink:

Evo grubog primera,ajde provali sta se nalazi iza ovih 8 zvezdica: ********

Moze da bude pitaj ti sad Boga sta,ali jok, "iskusni provalnici" vec znaju otprilike sta se krije... :roll: :roll:

sony, za sifru ne odabiraj tipicne kombinacije tipa: ime devojke ili svalerke za koje neko zna,mesto gde zivis,ime psa,mame,tate,tetke,auta,ovog onog...budi malo kreativniji 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Green, pa to i kazem, uglavnom se ta sifra koristi da ti neko od prijatelja, drugova, kolega ne cacka bez tvog odobrenja ili znanja po fonu i zato i jeste prilicno lako provaliti sifru jer ako dovoljno nekog poznajes znas sta bi mogao da stavi..Evo ja npr. znam gotovo od svakog meni bliskog password za mail. Banalan primer ali eto..ista je prica i sa gore pomenutom sirfom za zakljucavanje telefona.

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

Ljudi kuzim ja sta vi pricate, ali nisi me opet shvatio sta sam te zelio pitati. Ma nema sanse kad nesto ukucam da neko provali to su takve "uvrnute" stvari koje smao moj um izmisli:-) Nego mene je zanimalo tipa, neko ti ukrade fon koji je pod sifrom, da li on moze nekim programom ili nekim kodom da razbije tvoju sifru i udje ti u fon i pregleda sadrzaj??? Ili jedino moze da ubaci novi softver ili flesuje tel ali u tom slucaju gubi sve podatke??? I da li se memorska kartica moze zakljucati kao sim kartica, pa da ti ne moze niko "cackati" po njoj?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Teoretski moze da pokusa nekim brute force-om da ti upadne u podatke, ili recimo da prekopira sadrzaj telefona na komp, pa tamo mirno da krene da cacka. Ali, ajde budimo pametni, koga ce da zanima bas tvoj telefon, i da se zeza sigurno nekoliko sati ili cak i dana, jer nije lako provaliti sifre. Onaj ko ima potrebno znanje i opremu da sprovede ovako nesto, nece da se zeza sa tvojim telefonom, osim ako u njemu ima zaista nekih top-secret stvari, odnosno necega sto moze da donese zaradu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Pet, 24. Mar 2006. 00:56

Post od sony »

E tako bre, svaka ti cast na ovako "opsirnom" i iskrenom odgovoru.
ma svaka ti cast
Hvalu...........

Odgovori