Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo info da se pojavio Sype za WM 6.1 pa proverite o cemu se radi i da li funkcionise: Skype for WM 6.1

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Refresh > Kako da vratim moj s100 na fabricko,a???

-Planiram da ga udam (nije nesto WM,bar za mene (nisam toliko poslovan)),pa bih sve da pobrisem...

:D

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Drzis pritisnuto power dugme i reset dugme 5-10 sec. Reset je dugmence koje se nalazi pored USBa na dnu kucista u rupoci, najlakse ti je da ga pritisnes stylusom.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Noko je spomenuo aplikaciju pod imenom SPB Menu ali je izgleda izbrisan post ili ja ne mogu nikako da ga nadjem... Sve u svemu, ako neko ima taj reg. code neka pusti PP... hvala :roll:

Sol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 01:11

Post od Sol »

Nisam siguran da li je pravo mesto, pošto nije direktno prog. za mob, ali je vezan za njega.

Dakle, ćale i njegov kolega (vlasnik HTC Touch Cruise-a) rešili da programiraju nešto za ovaj fon, ali problem je što ne znaju koji se paket programa i alata koristi za ovako nešto. Znanje nije problem, versatilni su sa jezicima, samo im trebaju konkretno alati za programiranje, tako da, ko ima neki info, neka podeli slobodno

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sol, Ako su tako "versatilni" sa programskim jezicima kako ti kazes morali bi da znaju da je osnovni razvojni alat za Windows Mobile platformu Visual Studio .NET (npr 2003, 2005 ili 2008). I naravno standardna platforma je Compact .NET Framework 2.0 ili 3.5.


E da ne zaboravim, mozda nekog zanima. Minimo "A small, simple, powerful, innovative, web browser for mobile devices":

http://www-archive.mozilla.org/projects/minimo/

Features

Minimo uses Mozilla Technologies to produce a highly usable web browser for advanced mobile devices. Features include:

* Fast access to your mobile content via Homebase start page
* Best support for modern web standards (Javascript and AJAX).
* Social Bookmarking
* Tab browsing
* RSS Support
* Proven security (TLS, SSL3)
* International support
* Cross platform capability
* Widget and Extension support
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 01:11

Post od Sol »

tomas.hokenberi napisao:Sol, Ako su tako "versatilni" sa programskim jezicima kako ti kazes morali bi da znaju da je osnovni razvojni alat za Windows Mobile platformu Visual Studio .NET (npr 2003, 2005 ili 2008). I naravno standardna platforma je Compact .NET Framework 2.0 ili 3.5.
Zna to, pitao sam ga ja, ali ja sam pogrešno razumeo šta je on tačno tražio (jbga, kad srljam da budem od koristi :E). Izvinjavam se na bespotrebnom spamu ^^'

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Znam da nema glupog pitanja samo glup odgovor .... :chytry:
ali za ovo sto cu da pitam nisam siguran
elem ako izgubim mob ili ukradu , a li postoji neki program koji ubacim u mob (predpostavljam komunicira sa gps) koji i ima neku registraciju na netu .... da ga preko neta mogu naci , pokaze mi koordinata i tako to ..... moze i neka zvanicna stvar ako znate - koja se placa!!

nadam se da ste razumeli sta sam pitao

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Evo jedne korisne aplikacije. Uz to je i besplatna. Ako putujete po svetu i zelite javnim prevozom da dodjete od tacke A do tacke B, ispisace vam koje linije treba koristiti, gde se preseda itd. U arhivi se dobijaju podaci za par stotina gradova.

http://freewareppc.com/travel/metro.shtml

Metro v5.7.0

Size: 7.4 MB
Date: September 6, 2008 (Updated)
Type: Freeware
Requirements:
• Pocket PC (2000 / 2002) / WM 2003 / WM 5.0 / WM6

Author: P. Bernard & F. Van Caenegem
Home: http://nanika.net/Metro/
Email: fvancaen@iname.com
Slika
Description:
Metro finds your way in public transport systems in more than 400 cities around the world (Paris, New York, London, Tokyo, any city with a subway & many more!). Metro is your free guide on PDA (Palm, PocketPC, Smartphone...) to public transport systems worldwide.
FREE, FAST & ACCURATE.

Many more features to discover:
- Directions and informations to major tourist attractions (in selected cities)
- Take only the cities you need on your PocketPC
- Easy station search
- Really complete line & station lists: 575 stops in London, 785 in New-York, 1600 in Tokyo, 1526 in Paris (subway & RER & Buses), 243 in Boston, 175 in Washington/Baltimore, 560 in Chicago.
- Database exchange through IR, HTTP
- Link with your contatcs !!!

Available in 39 languages!

To get a better idea of what this software is, check the Métro web page. And after downloading, please read the included "guide-en.html" file for more information.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lovd, Mozda ti ovo odgovara:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow ... acker.html

RemoteTracker
• Summary: Antitheft software to track your Windows Mobile device when it was lost or stolen


• Requirements:
Windows Mobile Pocket PC 5 , 6 , 6.1
.Net Compact Framework 3.5

Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Eeeeee sad ide tupavo pitanje ..... znam ali moram da pitam.
Ako je program za wm5 jel to znaci da nece raditi na 6.1?
ili ako pise sad je za 5 i 6 ... nece raditi na 6.1, bez obzira sto ima u prefiksu za 6 ?

Do sad sam imao iskusatva samo sa Symb. pa mora da pitam :P jel tamo su radila aplikazije za nize verzije na visim, a obrnuto normalo ne

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lovd 99% programa pisanih za windows mobile 5/6 rade normalno na 6.1. Radice i vecina programa pisanih za Windows Mobile 2003.


Ako pise da je program za WM 6.1 moze se desiti da ce raditi i na starijim verzijama ako ne koristi nesto specificno za noviju verziju. Za programe koji koriste Compact .NET Framework je ponekad dovoljno instalirati noviju verziju na starijem OS-u (ako postoji odgovarajuca verzija C.NF).


Medjutim obrati paznju da Windows mobile ima dve verzije. Verziju za PPC i Mobilne telefone za touchscreenom (Windows Mobile Classic, Windows Mobile Professional) i za mobilne telefone bez touchscreena (Windows Mobile Standard). Ovo je otprilike kao razlika izmedju S60 Symbiana i UIQ Symbiana ali podela nije tako ostra. Postoje programi koji ce raditi na obe verzije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

lovd, nije ti potreban .

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

vidim da niko nista ne pita ... valjda je sve jasno .... :chytry: :disgust:

No gledam po drugim forumuma , podeljeno je misleje oko ubacivanja iGO 2008 u p3600 ... kazu da zauzima dosta "ram memorije" pa mob ne sljaka bas najbolje , pogotovoa ako vec ima neki ROM koji zauzuma dosta memeorije ??!!

da li je neko ubacio u slican WM sa ram 64Mb ram-a memorijom ... kako radi .... ?

i kljucno pitanje ... kolika je razlika u odnosu na 2006??

Da li Garmin manje zauzima ?

Fala vi :roll:

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Nema razloga zasto bi koristio IGO 6 kada postoji 8,razlike u zauzecu resursa su minimalne. Ram ti zauzima samo kada je program aktivan,a tada pretpostavljam neces koristiti nista osim navigacije tako da ce pda raditi normalno. Igo 8 meni uzima 23mb kada je aktivan
12 godina na forumu!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

lovd, evo još 1 app ako se bojiš "kradljivaca", EyeOnThief
Slika (klik na sliku za freedownload)

Dve, ne baš korisne ali lepe (kao i sam iPhone) app
SlikaSlika
S2U2 - S2U2 is a simple lock/unlock application which has the iPhone style slide unlocking. It can be used as a screensaver while you don't use your device.
iContact - iContact is designed to be an all-inclusive finger-friendly contact manager for Windows Mobile Pocket PC phones.
Mnogi je hvale, za SMS manijake, PowerSMS
Download free trial

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

cacam po netu inaidjem na TouchFlo 2D ... znamm da ima 3D :chytry: :disgust:

e sad ako sam ja dobro razumeo to nije ROM ? vec kako ce da ti zigleda pozadina , sat ... Homescreen

ili se ja varam ?

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Jedno pitanje dosad sam koristio garmin navigaciju pa reko da pitam sta savetujete za win da ostanem na njoj ili nesto drugo?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

madness99, iGO 2006 plus ili 8 i nista osim toga 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ja korisitm IGO 8 na Htc TyTN II i sljaka odlicno i nemam nikakvih problema sa fonom :roll: :roll:
.
Glupo pitanje: kako da klokujem procesor??
Jel ima neki program da se skine i instalira na fon ili moram to da radim preko kabla??

Hvala :wink:
and justice for all...

Odgovori