Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od zavodnick »

Evindzer, гари, takva app je bila u prodavnici.
Evindzer, ma meni kod prognoze je bitno da mijenja lockscreen a realno nijedna app vremenska prognozda ne moze da mi pogodi sta ce da se desi za sat vremena a kamoli sledeci dan ili nesto... :x A sto se tice kamera, imao sam tu app ali ni u Library je nemam. Ne znam kako!
гари, pa da sam je imao ranije, ne bih je sad trazio... A brate, nije li to bez veze? Imao sam ranije pa sad moram da je povlacim iz Biblioteke ?! Pa koja app u posledenje vrijeme na W10 dobija nadogradnju ?! Puh, sve najvece app odustaju od W10. I da, sto se tice za konacan skup slika, nisi u pravu! Znaci dok sam accuweather bio, ne znam da li sam neku sliku vidio 2 puta.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Kontam da je još tu ta aplikacija za kamere, ali baš ih mnogo ima. Ali jbg, kad ne znamo da ti navedemo neku konkretno aplikaciju, onda nema druge nego otići u prodavnicu, i poskidati gomilu tih aplikacija, pa onda jednu po jednu oprobavati, i gledati koja nudi to što ti treba.

A za prognozu. Pa jel tako da si na kraju video ipak konačan broj pozadina? :P Malo se sad šalim, ali zanimljivo da su se tako potrudili. :)

Inače, što se Roamit aplikacije tiče, ipak ono juče nije bila Premium verzija, nego je bio bag u aplikaciji, i zato ju je pokazivao kao Premium. Danas je stiglo ažuriranje, i bag je ispravljen, tako da ćete videti baner na vrhu. Premium verzija je 180 dinara valjda, i njome se otključava slanje fajlova od preko 5MB, i uklanja se baner. Aplikacija je odlična čak i sa tim ograničenjima, mada sam ja platio tih 180 dinara.

Sent from mTalk on Windows PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Baraba napisao:Jeste Win10 propao, slažem se apsolutno. Jedna ikona app ove boje, druga app druge boje, treća app treće boje, šarenilo koje liči na cirkus, ne mogu da verujem da je ovo neko hvalio kako ovo lepo izgleda, a androidu uzimao manu što može da se pesonalizuje?! Mogu samo da zamislim kada se taj neko obuče i sklopi boje, na šta to liči majko moja!?
Kad smo kod šarenila...
.
Slika
.
Kakvi balvani, naprave novu pločicu koja se ne uklapa sa ostatkom njihovog sopstvenog sistema. Izgleda da su otpustili i poslednjeg čoveka koji bi uočio koliko im je sistem postao nekonzistentan. Barem estetski u ovom slučaju, a da ne pričamo o drugim stvarima.

Ranije je bilo da su sve ikonice bele sa providnom pozadinom, ili bele sa pozadinom u jednoj boji. Samo su neki šalabajzeri od developera od toga odstupali.

I slažem se s ovim što kažeš za boje, Baraba. Jedino što sam ja uspevao uvek sebi da poređam pločice tako da one ipak budu skladne. Ali nije to bilo loše na wp8.1. Onda je pozadina bila iza "crne rešetke", a pozadina se videla kroz pločice koje su transparentne. Na taj način ne neprovidne pločice nisu izgledale loše. Ali smo na w10m dobili poluprovidne pločice, i mogućnost da uklonimo "crnu rešetku", pa na taj način da pozadina bude preko celog ekrana. To jeste lepše, ali na takvom početnom ekranu pločice koje nisu providne izgledaju ogavno. Moje rešenje je da poređam te neprovidne pločice u grupe, pa onda to po meni lepo izgleda, i čak i lepše nego da Androidu. Ali izem ti ja to kad mi kao korisnici vidimo kako bi bilo bolje da to sve izgleda, čemu služe njihovu dizajneri i hiljade zaposlenih...

Evo i na desktopu stvar koja me iritira. Akcioni centar i start meni imaju blur efekat, tj. ta njihova akrilna p*zdarija, a taskbar je samo poluprovidan - bez ikakvog efekta. Sa nekim pozadinama dosta bode oči. I pločice bi mnogo bolje mogle da izgledaju i na desktopu i na telefonu uz poluprovidnost i sličan akrilni efekat.

Pa i to što ama baš nikome do sad nije palo na pamet da pogura da aplikacije imaju i pločicu i ikonicu, pa da koristi i na telefonu i na desktopu šta gde hoće, ili gde je kako zgodnije. Ovako na desktopu imaju jedne aplikacije koje idu samo u start meni, i jedne koje idu samo na desktop.

Microsoftov mutant zvani Windows 10... Voleo bi da kažem da je u evoluciji, ali ovo traje sada već preko dve godine...

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Braćo, imate u Prodavnici par aplikacija pomoću kojih možete da kreirate providne pločice. Ne znam da li se njima rešava svaki estetski problem, ali meni su lepo poslužile. :)
PS: MS dizgori! :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

A ja bi voleo kada bi neko napravio aplikaciju u koju ja mogu da učitam sličice u png formatu, pa koje bi mogao da koristim za pločice. :) Ovako mi sigurno jedna aplikacija ne bi zamenila sve pločice koje bih hteo da zamenim, a možda i nekoliko različitih ne bi pokrilo sve potrebe.

I gubitak kod takvih aplikacija je i u tome što to onda prestaje da bude živa pločica. Tako da Skype i Viber odmah otpadaju, nećeš se rešiti njihovih šarenih pločica. Mada mi kod Stora to eto ne bi bio problem, tu živu pločicu sam već onemogućio jer me nervira da gledam razne reklame za kojekakve detinjaste igre.

Sent from mTalk on Windows PC

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Koji je kanal sa app za ovaj OS, dno, kanal, nula! Nema ni MiHome!! Ej jbt, ljudi u celom svetu koriste IP kamere, Xaomi nije neka no name marka, ladno nemaju app za pristup kamerama ili kućnom sitemu! Za Clever Dog (IP kamera koja se prodaje kod nas i preko neta) nisam ni očekivao, ali za Xiaomi modele, koji imaju ceo sistem za kuću i kontrolu, alarme, kamere, svetla, čistače vazduha... sve se kontroliše sa app, ove selje nemaju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Baraba, nije ove selje, nego sam Xiaomi, jer oni razvijaju app, pa nisu nasli za shodno da je razviju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od 1808 »

miodrage, tako je, a ukoliko i nema aplikacija onda ti nisu ni potrebne. :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Baraba, ima onih "univerzalnih" aplikacija za IP kamere (u smislu da ih možeš podesiti, barem teoretski, za bilo koju IP kameru). Treba da uneseš sve parametre, i trebalo bi da radi. Na primer ova.

IPCam Monitor
https://www.microsoft.com/store/apps/9WZDNCRDPRRD

Ali neće svi DVR uređaji/IP kamere da rade sa ovakvim aplikacijama. Ja sam imao posla sa jednim proizvođačem koji (navodno?) iz bezbednosnih razloga dozvoljava video nadzor samo kroz svoje programe i aplikacije (za Windows PC, Android i iOS, i možda još nečemu), pa zato nisam mogao da namestim sa ovom aplikacijom video nadzor na Windows telefonu. Da li gore treba ili ne treba da stoji "navodno" nisam siguran, ali ne vidim kako to pomažu ljudima s time, jer ako neko ima sve potrebne informacije uključujući i lozinku, onda svakako može da ti proviri u dvorište i pomoću njihove aplikacije koja može lako da se skine. A možda misle da bi neko sa nekim aplikacijama koje nisu njihove lakše mogao doći do tih bitnih informacija (nekim hakovanjem) poput IP adrese, korisničkog imena, lozinke, portova, i slično...

A da sam Xiaomi, da budem pošten, ni ja ne bih razvijao Windows aplikaciju. Možda samo wp8.1 aplikaciju dok je taj sistem bio aktuelniji, ali sad... Nek se *ebu i Microsoft i Nutella zajedno. Da ne očekuju možda da im neko zbog entuzijazma održava ekosistem. :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Ta app nije upotrebljiva za ove IP kamere, samo zvanična app. Ni Ip kamera Clever Dog ne može sa tom app.
Kao što rekoh, nije upitanju samo kontrola kamera, tu je ceo sistem za kuću, nije to mala app:
https://www.youtube.com/watch?v=hpb-ZiQvuZ8

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Baš zaniljiva stvar. Jbg, Microsoft bi upropastio i boga oca...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da se prebacim s ovim u ovu temu. Ovo sam ranije napisao da sam dobio kao odgovor od Vibera.
Hello [moje ime],
Thanks for reaching out.
We have decided to put any updates for Windows Phone on hold until further notice.
There are no version releases planned in the foreseeable future. I apologize for any inconvenience.
I hope that you can still enjoy Viber on our other platforms!
Best regards,
Nancy G.
Viber Support Team
Quick question? Tweet to @ViberHelp
Dakle, copy paste odgovor. Na moj dodatnu molbu da samo proslede svojim developerima to što sam im rekao u prvoj poruci dobijem ovaj odgovor.
Hi [moje ime],
Thank you for taking the time to reach out to us with your ideas to improve the Viber experience!
Your request will be considered as our teams work on upcoming versions.
I’ll be closing this ticket, but feel free to reply to me with any further suggestions.
Best regards,
Kate Z.
Viber Support Team
Quick question? Tweet to @ViberHelp
Šta god to značilo. Ne bih da budim ničiju nadu da bi se Viber bavio rešavanjem problema svoje aplikacije na Windowsu, ali može ovo biti jedno od par stvari. Ili nešto ipak sad rade na svojoj UWP aplikaciji (što je najmanje verovatno), ili će se potruditi da prilikom narednih ažuriranja aplikacije na oslatim platformama isprave probleme koji su nastali na UWP aplikaciji usred promena na njihovim serverima, ili ova Kate nije dobro informisana, ili me je prosto otkačila. :D

JOŠ NEŠTO
Malopre smo pričali o podršci o aplikaciji za bezbednost kuće, i slično... Evo jedan proizvođač koji ima podršku za Windows 10 (mobile).
Ring’s first DIY home security system costs only $199
https://mspoweruser.com/rings-first-diy ... -only-199/

Doduše, cene kamera su im da padneš na teme. Minimum 170 dolara komad.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

myTube Beta
https://www.microsoft.com/store/apps/9WZDNCRDT29J

Danas bacio pogled šta ima novo na myTube Beti. Zanimljivo izgleda, dodata je mogućnost da staviš koji videi da se puštaju nakon trenutnog, i tako može više recimo pesama da se naslaže. Pored toga, postoji i mogućnost da se komentari mogu prikazivati preko celog ekrana, a što trenutno nije slučaj u redovnoj aplikaciji gde su komentari uvek u donjem ili desnom ćošku u zavisnosti od orijentacije. I jedna sitna greščica je ispravljena...

E sad, ono kod narednih videa, još malo zeza, ali mi se čini da ne bi bilo ništa ni tu problematično da mi telefon ima više od 1GB RAM-a. Dok sam slušao muziku sa myTuba tako, i još neke stvari imao otvorene, a dopisivao se u Viberu, aplikacija je zaboravila koje sam pesme pododavao da ih slušam. Ali dobro, to je beta, a i telefoni sa 2GB RAMa su danas uobičajena pojava čak i u cenovnom rangu oko 20.000 u pouzdanijim radnjama.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Drugari da li i dalje imate problem sa ažuriranjem aplikacije video i tv, sve ostale za koje se pojavi apdejt one se bez ikakvih problema ažuriraju dok ova i dalje prijavljuje grešku!?

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Abioye »

Kod mene je ažurirana 27.09.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Kod mene ažurirana, a kod moje devojke na Lumiji 650 juče još uvek nije uspevao. Samo ignorisati, pa dok ne prođe.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Nisam ni pokušao od onog dana kad nije moglo. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Danas sam konačno uspeo da ažuriram aplikaciju video i tv i to tako što sam u prodvnici našao tu aplikaciju i odabrao da se ažurira tako sam uspeo drugačije nije htelo da prođe.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Rekao bi da je zapravo u pitanju to da je juče bila nadogradnja za Prodavnicu, pa da je možda ispravljena greška koja je uzrokovala probleme sa ažuriranjima. Ali ko zna.

Možda je sad ispravljena i ona greška zbog koje početna strana u Prodavici nije bila prikazana ispravno pri pokretanju aplikacije. :?

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Da instalirao sam tu nadogradnju prodavnice i posle te nadogradnje nije htelo da prođe to ažuriranje no danas sam uspeo, i bilo je još neko tako da rekao bih da je sad sve po starom ok [emoji1]

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori