Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Možeš na kompu da ideš na Safely Remove Device, ili da izvučeš pa uvučeš kabel. Mada ti to sad nisam rekao ništa novo. :P

Možda može i nešto da se uradi u Settings » Devices » USB dok je telefon povezan. :? Nezgodno mi je sad da oprobam.

Inače ne znam za neku takvu aplikaciju...

Sent from mTalk on Windows phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Character Map UWP
https://www.microsoft.com/store/apps/9WZDNCRDXF41

Zgodna aplikacija, s njom se može pristupiti onome Insert symbol (kao što biste radili recimo u Wordu), pa da se odabere simbol koji hoćete da otkucate. Međutim, ne radi. :D Tj. nije aplikacija prilagođena dobro ekranu telefona, bar ne još, pa pretpostavljam da zbog toga ja sad nisam imao opciju da kopiram sam simbol, nego su mi bile vidljive samo opcije da kopiram neka dva koda za taj simbol. Verovatno bi mi te opcije postale vidljive kad bi smanjio skaliranje ekrana, pa time sve na telefonu učinio sitnijim, i ceo interfejs preglednijim. InteropTools aplikacija je recimo imala sličan problem kad sam se igrao sa njom.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Interesantno. :)
Ali, ako ne radi, preskočiću. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Verujem da radi kako treba sa promenjenim skaliranjem, ili prosto na većem telefonu. :) Ali čak i tako - koji će mi ako treba menjam skaliranje svaki put kad mi zatreba, a za to je neophodno i restartovati telefon. A da radi kako treba, bila bi jedna od onih korisnih aplikacija što ih držiš na telefonu jer 'leba ne jedu (5-6MB zauzima), a u nekim retkim trenucima budu korisne.

Sent from mTalk on Windows PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Prošlo je neko vreme od kako smo pričali o muzičkim plejerima. Onda sam razne oprobavao, a ipak se vraćao na Groove. E, sad se definitivno odnos snaga promenio, i to - za nas na bolje. 8)

Dok je Groove ostao isti o pitanju mogućnosti, a čak i sporiji zbog ovih novijih efekata, ekipa koja je radila na Loco Music aplikaciji nije gubila vreme. (Je znam da li je jedan developer ili tim.) Loco Music sad radi odlično kao i ranije što je, lagan je, lepo izgleda, odlično je dizajniran, a ima i opciju da se menja metadata pesama. Čak i kad unesete izvođača može da skine sa Groove-a, Last.fm-a, i čeka već još, album art.

Svima ga preporučujem. Izgleda da je ovo sad UWP aplikacija, a imaju i staru WP8.1 koje se sećamo od ranije.

Loco music player

Da, a ako vas bude smaralo što stalno inače obaveštenje o pesmi koja se pušta samo ugasite obaveštenja u podešavanjima telefona. Oni Notifications & actions. Mada je i to kul stvar, na kompjuteru to imamo još od Winampa. :)

DODATAK:
Ima i tekst pesme da sam preuzme. :)

Sent from mTalk on Windows phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Torrex dobio Fluent Design. Neko vreme pre njega ga dobio i 8zip od istog developera.

Takođe i Fliky dobio nadogradnju danas sa jednom novom mogućnošću, ali koja je trebala biti tu i ranije. Do nedavno se i ovaj dev bavio drugom jednom svojom aplikacijom kad je rekao da će se posle nje posvetiti malo još Fliky-u. E sad, nadam se da neće biti to samo ova jedna nadogradnja, i da ćemo videti još bar jednu novinu na njoj.

Ko je nije probao, pa i da nema Windows 10 telefon, ako ima Windows 10 na kompu, vredi je probati, može mu se svideti. Jedino ako bi unapredio developer način za deljenje slika, e onda bi to bilo baš to. (Trenutno pri deljenju može samo da se kopira direktan link do slike, ali ne i do odgovarajuće Flickr stranice. Bilo bi super ako bi uveo i bbcode iz aplikacije.)

Sent from mTalk on Windows phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Roamit for Windows 10 lets you share files, photos, and your clipboard across devices
http://windowscentral.com/share-across-devices-roamit

Zanimljiva aplikacija, radi isti posao kao i Hand Off, i Connected Devices koju sam ranije pominjao. Ovu još nisam testirao. Evo i link iz Prodavnice. Prednost ove aplikacije je i ta što ima odgovarajući add-on za Mozillu i Chrome. Možda ima i još prednosti, ali treba probati aplikaciju, pa videti. Ima i Android aplikaciju! Tako da nije loša varijanta ko ima više različitih uređaja, tipa Windows 10 PC i Android telefon, ili Windows 10 telefon i Android tablet, ili jedan Android i jedan Windows telefon, ima nas i takvih. :)

Roamit
https://www.microsoft.com/store/apps/9NRDFFNS92G1

DODATAK:
ODLIČNA JE APLIKACIJA, koga Hand Off i Connected Devices nisu privukle, ova bi veoma lako mogla. Ima sve najbolje iz obe pomenute aplikacije, a mislim da je bolja i od Share.it. Doduše... Možda i nije bolja od Shate.it, ali ako Share.it može da deli preko WiFi mreže, a bez da su uređaji povezani na internet. Rekao bih da to u slučaju sa ovom aplikacijom nije moguće. I nisam oprobao kako mu radi deljenje fajlova, ali otvaranje linka sa jednog uređaja na drugi, i kopiranje teksta u clipboard drugog radi odlično. Napravljena je tako da se slike dele izuzetno lako, a mogu da se dele i fajlovi koje god želimo.

I još jednom da dodam - pokrivenost različitih platformi. Windows 10, Windows 10 mobile i Android, i dodatno i Google Chrome i Mozilla Firefox, što u igru ubacuje i starije Windows sisteme, a i one kojima Edge nije najmiliji browser na Windowsu 10.

Sent from mTalk on Windows PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Sad sam skontao da Roamit ima plaćenu Premium opciju, ali koja se dobija za dž ako je odmah instalirate! Ne znam koliko će to još trajati. Dakle, skidajte je, 'leba ne jede. ;) A posle razmislite da li vam je korisna. :)

Izvinjavam se modovima zbog duplog posta, ali zbog prirode poruke verujem da je opravdano. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Ne nađoh tu plaćenu verziju, samo ovu za koju si okačio link. Ili je to ta plaćena verzija, pa je danas besplatna?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da, tako nekako. Aplikacija je svakako besplatna, ali izgleda da ko sad pokupi aplikaciju, neće imati mali baner sa reklamama.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Onda, super. :)
Nego, znaš li kako ide deljenje fajlova između Lumije i Androida? Treba da skinem aplikaciju na oba telefona?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da, za deljenje fajlova moraš imati aplikaciju na oba uređaja, bilo da je Windows telefon - Android, ili bilo koja druga kombinacija. Imaćeš da se prijaviš još sa Microsoft nalogom i u toj aplikaciji na Androidu, i da ispotvrđuješ još šta treba. I treba da su oba uređaja na istoj WiFi mreži.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Hvala. :)
Baš ću probati da vidim kako radi sa jedne na drugu platformu.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od zavodnick »

Evindzer, гари, imam dva pitanja ?
Naime, prije je bila neka app koja je prikazivala preko live kamera ex-yu gradove. Da pojasnim. Danas Bg ima one live internet kamere preko kojih mozes da vidis na nekom trgu sta se desava ili kakvo je stanje na autokomandi... Recimo Banjaluka ima takve 3-4 kamere koja prkazuju razlicita mjesta. I svi gradovi u bivsoj Jugi koji su imali te kamere, bile su objedinjene u toj App. Kako se ta app zove ? Ili mozda ima neka nova, bolja... ? :cry: Nekad sam imao tu app, ali sticajem cudnih okolnosti zaboravio sam kako se zove...
Da li vi imate mozda staru accuweather app koja je mogla u skladu sa vremenskim prilikama da mijenja lock screen ?! Koliko sam shvatio, to ova nova Accuweather ne moze ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

To za aplikaciju za kameru ne znam, ali možeš probati da skroluješ kroz Biblioteku, pa da probaš da pronađeš tako tu aplikaciju.

A za menjanje pozadine na zaključanom ekranu u zavisnosti od vremenskih uslova, to može i Prognoza od Dine sa Windows Novosti. Mada ja te druge razne neke aplikacije ni ne koristim, nekako mi je MSN Weather do sad bila najtačnija po pitanju informacija i prognoze, pa sam zato uvek odustajao od tih third party aplikacija. Neki se sa mnom ne slažu, neki kažu da su neke third party tačnije, ali sad... Ko zna koje od nas u pravu, svi idemo po nekom osećaju. :)

Sent from mTalk on Windows PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od zavodnick »

гари, ma ste se tice te app od Dine, ona je dobro onako zamisljena, ali problem sa njom je jer samo na lock screen-u mijenja samo par slika i to je to. Ko zna kad je zadnji put update-ovana.
Sto se tice kamere, pokusao sam nekoliko puta da pretrazujem prodavnicu, ali nula bodova...
Naravno, tu app sam imao na 1520-ici tako da pretragom biblioteke nisam nista nasao...
Takodje trazim i app mtalk, ali ovaj W10 je toliko propao da je to cudo jedno! Uzas! :x :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

U Prodavnici, ispod Aplikacija, Igre itd. Nađi gde piše "Moja biblioteka" i tu traži, tu su app koje si nekada instalirao. Tu sam našao Tapatalk, koji je povučen iz prodavnice. Jeste Win10 propao, slažem se apsolutno. Jedna ikona app ove boje, druga app druge boje, treća app treće boje, šarenilo koje liči na cirkus, ne mogu da verujem da je ovo neko hvalio kako ovo lepo izgleda, a androidu uzimao manu što može da se pesonalizuje?! Mogu samo da zamislim kada se taj neko obuče i sklopi boje, na šta to liči majko moja!?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Za mTalk, jel si je imao ranije? Ako jesi, povuci je iz Biblioteke.

A za aplikacije za prognozu, mislim da svaka takva vrti konačan skup slika. Ima tu izbora, jedino što ja ne znam sad koje su kakve sve... Treba izoprobavati. Mada je malo tih što menjaju pozadinu.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

zavodnick, prvi put čujem za tu aplikaciju koja se veže za gradske kamere. :unsure:
Potraži kako su ti rekli Baraba i Gari, sigurno ćeš je naći - a da li će moći i da se instalira, to je drugo pitanje.
Što se tiče slika na zaključanom ekranu, ja koristim Galleries, a od meteoroloških - sistemsku i Vreme u Srbiji. Obe su mi dovoljno dobre za povremeno informisanje o vremenu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ja sam nailazio na takve aplikacije za kamere dok sam gledao kakvih ima aplikacija za video nadzor... Ima ih dosta, ali dosta od njih je i smeće...

Sent from mTalk on Windows phone

Odgovori