Lenovo Vibe X3

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OS
drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Lenovo Vibe X3

Post od drdekzar »

Display 5.5”, Resolution 1080x1920 pixels
Processor Qualcomm Snapdragon 808 64-bit
Network Technology
GSM / HSPA / LTE
Launch Announced 2015, November
Status Available. Released 2015, December
Body Dimensions 154 x 76.5 x 9.3 mm (6.06 x 3.01 x 0.37 in)
Weight 175 g (6.17 oz)
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches (~70.8% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 10 fingers
Protection Corning Gorilla Glass 3
Platform OS Android OS, v5.1 (Lollipop)
Chipset Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808
CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 & Dual-core 1.8 GHz Cortex-A57
GPU Adreno 418
Memory Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)
Internal 32/64 GB, 3 GB RAM
Camera Primary 21 MP, f/2.0, 27mm, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR
Video 2160p@30fps
Secondary 8 MP
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack Yes
- Dolby Atmos
- Hi-Fi audio
Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC Yes
Infrared port Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0
Features Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0) - market dependent
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.264 player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Photo/video editor
- Document viewer
Battery Non-removable Li-Po 3500 mAh battery
Stand-by Up to 618 h (3G)
Talk time Up to 31 h (3G)
Misc Colors White, Black
Price group 7/10


Dizajn/Izrada
Izrada je od jako kvalitetne plastike sa lajsnom od metala.Nema ni najmanje trunke krckanja ili zvakanja, sve je utegnuto, vakumirano, kada sam ga uzeo bas sam se odusevio izradom, lezanjem u ruci kao dete kad dobije novu igracku.Uredjaj je tezi nego telefoni koje sam do sada koristio, predpostavljam da je zbog masivnog metalnog rama I baterije od 3500mAh.Meni je ovo malo smetalo prvi dan, sad sam se vec navikao.
Display je odlican Full HD 401 ppi, zastita Gorilla Glass 3.Display pruza odlican kvalitet boja, uglove gledanja.Automatsko osvetljenje radi odlican posao.
Perfomanse su mogu reci odlicne, sve radi jako lepo,otvara zatvara aplikacije u milisekundi.Prilikom podesavanja samog telefona instalirao sam dosta aplikacija, bas sam ga arcio I nije se pregrejao pa mogu reci da ni malo, sto se kod telefona koje sam ranije koristio cesto desavalo kod prvog podesavanja.Igricu igram samo jednu Strikers I prilikom igranja nema ni najmanjeg stucanja ili pregrevanja, igrao sam je najduze 40minuta bez prestanka.Android na njemu je 5.1, najavili su da ce dobiti I update Marshmallow.
Baterija kod Lenova uvek brutalno dobra, izgura 2dana kod mene cime sam prezadovoljan.Ceo dan je upaljen Wifi, 3g/4g gde nemam Wifi, 20-tak razgovora dnevno, viber, instagram, reziltati, tapatalk, volim da slikam, muziku ne slusam na telefonu I Strikers igram mozda 1-2 puta nedeljno.
Kamera je odlicna za ovih par dana koliko sam uspeo da je isprobam, mogu reci da je u rangu sa top modelima drugih brendova.Brz focus, gomila modova ( Pro, panorama, art nightscape, artistic hdr, blur background, panorama selfie, fast-motion I slow-motion), pro mode ima dosta rucnih podesavanja, probao sam blur mode I radi odlican posao.Kacio sam nekoliko slika u temu za postavljanje fotografija.
E sad za muziku nisam previse merodavan, skoro nikad na telefonu ne slusam istu, skinuo sam par pesama I kada sam ih pustio iznenadio sam se koliko je dobar, a u isto vreme I jak zvuk.Par kolega koje vise/cesce slusaju muziku na telefonu su bas imali onaj utisak Woooouuu.
Zak raj da kazem da u pakovanju pored punjaca, kabla, slusalica se dobija I prednja folija I zadnja maska.


[url=https://flic.kr/p/DwUofV]Slika

[url=https://flic.kr/p/DwyKxf]Slika

[url=https://flic.kr/p/E3aVeG]Slika

[url=https://flic.kr/p/DVNUKH]Slika
Poslednja izmena od drdekzar u Čet, 25. Feb 2016. 22:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Lenovo Vibe X3

Post od Baraba »

Lepo. Lenovo postaje ozbiljan igrač. Više me privlači od kung fu marki.

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Lenovo Vibe X3

Post od drdekzar »

Da, Da ja sam jako zadovoljan sa ovim modelom.Koristio sam i jos neke njihove modele sasvim su se dobro pokazali.Najbolji utisak je ostavio P1 sa 5000mAh, zaboravis kad si ga punio, a ima i solidnu specifikaciju.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Lenovo Vibe X3

Post od Joxy »

Otvorio sam ja temu o P1 Turbo, upravo zbog baterije sam ga i primetio a i ostatak specifikacija deluje zanimljivo.
Samo mali savet, edituj prvi post i dodaj detaljne specifikacije i ubaci koju sliku samog telefona. :)

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Lenovo Vibe X3

Post od drdekzar »

Ubaceno, izmenjeno.Kod nas se pojavio Lenovo P1, a ovaj P1 turbo je pitanje da li ce doci, primetio sam da neki modeli ne dolaze kod nas na trziste.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Lenovo Vibe X3

Post od Joxy »

Da, vrlo moguće. Na netu sam video da se za sad samo u Indoneziji prodaje čini mi se.

Odgovori