Oppo Find 5

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Pa nema veze, stici ce nesto drugo isto tako dobrih karakteristika. Mozda recimo HTC Butterfly ili Sony Yuga ili cak nesto od onih 5-incnih ZTE-ova...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Oppo Find 5

Post od iKe »

The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Oppo Find 5

Post od Zligor »


Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Mislio sam da ce GSMArena da ocrni telefon, ali izgleda da je zaista tako dobar, sudeci po onome sto sam procitao. Nije bez mana, ali ima i vise nego pozitivnih stvari.

Koga zanima eventualna kupovina, moze da se naruci sa jednog kineskog sajta, koji prodaje samo poznate kineske Android top modele (Meizu, Huawei, Oppo, ZTE i neke Vivo). Jeste preorder varijanta i isporucuju tek posle 17-og februara zbog kineske nove godine, ali zanimljivo je da salju i za Srbiju. Cena telefona je $566, + dostava koja je za Srbiju $38...
Placanje moze PayPal-om, Western Union-om ili preko racuna u banci.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Dakle, juce jedan dobri cikica iz DHL-a doneo paketic i u njemu nesto vrlo interesantno.

Prvo da naglasim da sam zaista iznenadjen koliko je paket brzo stigao iz Kine dovde. Ako ne racunam vikend, u pitanju su tri dana. Bio sam pomalo skeptican sto se tice sajta sa koga sam narucio, ali lik sa kojim sam komunicirao je bio krajnje profesionalan. Telefon je kineska verzija, ali ako se salje van Kine, ubacuju internacionalni softver.

Nemam reci koliko je telefon kvalitetno uradjen, utegnut je ko pracka. Ima se osecaj kao da je od keramike, jer je okvir metalni, a zadnji deo od fine plastike. Cak je i kutija odradjena tako da imate utisak da ste kupili skupoceni sat ili neki nakit. Poklopac ima magnet koji sve drzi fino zatvoreno.

Povelik je, kao i potezak, osete se i velicina i tezina. Nema nikakvog lagovanja sistema, brz je i fluidan, sto se i ocekuje od Jelly Bean-a i Project Butter. Ekrancina je prva liga, slika ostra toliko da cak i smeta ako se duze gleda u jednu tacku. Vidi se razlika itekako izmedju Samsungovog Super AMOLED ekrana i ovog, koji je IPS LCD.

Kako nijedan aparat nije savrsen, tako i ovaj nije bez mana. Power i Volume tasteri su dosta tvrdi i treba ih malo jace stisnuti da bi odreagovali, to je prva mana, a druga je to sto su kapacitivni tasteri za Menu, Home i Back jedva vidljivi cak i u mraku, iako su toboze osvetljeni. Intenzitet osvetljenja nazalost ne moze da se podesi. Treca stvar koja mi se nije svidela je ta sto je default browser Chrome. Mozda ja nisam navikao, jer nikad nisam koristio, ali ono je blagi uzas. Otvara strane brzo i sve to, ali tako bezveze slaze tekst kod nekih sajtova da je to strasno. Udjem recimo ovde na forum u neku temu i tekst u svakom drugom komentaru je dva do tri puta manji nego sto bi trebalo.

Eto otprilike ukratko to bi bilo to, stay tuned...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Oppo Find 5

Post od bestboy »

Green
Честитам на куповини :-)
Што се хрома тиче, из истог разлога сам га избрисао са фона. Отворио форум и згрозио се, ћао здраво.
Са ког сајта си наручио? :-)
Слобода или смрт

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Oppo Find 5

Post od darkado »

Ljudi, tapatalk.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Oppo Find 5

Post od Baraba »

Baš me čudi da ne može da se podešava osvetljenje? Daj pukni par slika kamerom da vidimo kakva je? Koliko te koštao?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Oppo Find 5

Post od acamatic »

Ja mislim da ces ti da uzmes sledeci ovaj telefon... :lol:
E da mogle bi slike da vidimo kako je to osvetljenje i da barem budu slikane nekim digitalcem da to mozemo da uocimo,i mogao bi kasnije naravno da uslikas par slika sa njim posto vidim da pise da ima 13mpx kameru...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Najbolji decace, hvala 8), fontele narucen sa liaow.com. Nadam se da mogu da napisem koji je sajt, jer nije u pitanju nikakva reklama. Ako krsim pravilo moderatori neka izbrisu, pa zainteresovani nek se jave pp-om.

Baraba, jednostavno nema opcije da se podesi osvetljenje :dry: , mislio sam da ce biti moguce ako se pojaca osvetljenje displeja, ali cvrc, moze jedino da se skroz ugasi, sto opet nema neke logike, jer se ionako gasi kada se i ekran ugasi. Inace, fon me izasao nekih 450 evrica, kada se preracuna. Eto mozda bi mogao da razmislis i ti o ovom modelu, s obzirom da si vecito neodlucan koji model bi koristio. :D Ako nista drugo, makar je egzotika... :)

acamatic, bice slika, bice, danas je izrazito lose vreme, oblacno, tako da cim grane sunasce okidam koju fotku. Digitalac nemam, ali pokusacu uslikati tastere Samsungom, valjda ce se videti.

Inace, vec sam uradio i root, koji je bilo ekstremno lako uraditi. Dobri ljudi su napravili .zip fajl koji se flesne u fastboot modu i to je to. Ne znam postoji li jos laksi nacin.
Jos da dodam da sam se malko igrao i sa muzickim odeljkom, koji je jednostavan, ali zbilja fantastican. Ima Dolby mobile podrsku, kao i neki Dirac (sta god to bilo), + ekvilajzeri i oseti se promena zvuka. Slusalice koje dolaze u paketu zvuce odlicno za vrstu muzike koju slusam. Zvuk je prodoran i ekstra glasan, ali se na samom maksimumu malo izoblici, tako da apsolutno nema potrebe ici do kraja. Probao sam i jos neke sluske koje sam imao pri ruci, pa tako recimo Samsungove bubice imaju mnogo dublji bas, mada im to nije prednost. Dalje, obicne Sony sluske koje koristim za racunar daju previse tih zvuk, dok su HTC-ove koje su dosle sa starim Desire-om u rangu Oppo-vih, ako ne i bolje! Neverovatno, ali ja sam stekao takav utisak, jer daju fenomenalan zvuk...
Poslednja izmena od Green u Sre, 13. Mar 2013. 22:39, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Oppo Find 5

Post od m@c|-|oR »

Green, tebi iskreno čestitam na kupovini! Da te u zdravlju i veselju dugo služi! :D
Telefon je opak, mnogo mi se sviđa, samo me brine da, dok dođe do Srbije, neće koštati toliko koliko si ga ti platio, već će, uz skromnu nadoknadu naših uvoznika, ići za 600+. :(
A to, za rutovanje, gde si našao? XDA?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

m@c|-|oR, hvala druze, cenim 8)
A cuj, da nema tih zaje*ancija sa carinom i ostalim budalastinama, izasao bi te maltene isto kao i mene. Dostava za Srbiju je $38 (29 evra). Doduse, paket moze da se oznaci kao da je u pitanju neki poklon male vrednosti, ali ajde sad ti budi siguran da ce to tako ostati kad dodje do ruku nasih carinika.
Da, root proces sam nasao na XDA, gde bi drugde... :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Oppo Find 5

Post od Baraba »

Snimi nešto sa 120 fps da vidimo :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Oppo Find 5

Post od acamatic »

Green, odlicno jedva cekam da vidim kako izgledaju slike.
Bogami ova zver nije bas jeftina,mada sto kaze m@c|-|oR kod nas kada(ako bude) stiglo ima da kosta najmanje 550e..

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Oppo Find 5

Post od Behemoth »

Pa koliko sam izracunao,16 gb kosta 400e,i 30e postarina znaci 430e.STo i nije mnogo,samo ne znam da li bih rizikovao sa narucivanjem iz Kine cak
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Oppo Find 5

Post od m@c|-|oR »

acamatic, pazi, nije skup za onoliko koliko ga je kolega u dalekoj nam, ali bratskoj, Australiji platio. Toliko bih ja platio bez mnogo razmišljanja za 1080 ekran i ove karakteristike.
Ono što me plaši su naši "privrednici" koji će da ga uvezu :(
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Oppo Find 5

Post od acamatic »

m@c|-|oR, upotpunosti se slazem sa tobom,"privrednici" ima da ga uniste...
Behemoth, i pitanje da li bi ti poslali iz kine,ne to sto bi ti rizikova,a da ja nekako nebih smeo da rizikujem da mi salju iz kine i da je moguce da stigne ovde kod nas..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Za ovaj sajt sa kojeg sam ja narucio imam samo reci hvale, zaista. Rekoh vec da sam bio skeptican, jer je sajt uradjen bas onako amaterski, a ima i dosta gresaka oko engleskog jezika. Ali, citam na XDA da su jos neki pazarili sa istog mesta i takodje pisu superlative.
Inace, stvarno salju bukvalno po celom svetu, pa ne vidim zasto ne i u Srbiju, jer je na listi podrzanih zemalja. Mozete prethodno o svemu da se raspitate email-om...

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Oppo Find 5

Post od kenzoki »

abrakadabra
ubi me neizvesnost - pa koji je to sajt? :oops:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Oppo Find 5

Post od sugarcoated_ass »

kenzoki, vec je napisao. Vrati se malo u rikverc. :)

Odgovori