Xiaomi Mi 4

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

neogeo, more cim legne platica jurim na ALI da pazarim :D onda ostaje jedini problem cekanja mjesec dana hehe. :)
.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Ceftriaxone »

Може линк :)
ex ivan87

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Imas link na PP.
Nerealno povovljan telefon s obzirom sta sve nudi , hvala braci kinezima :)
.

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Milcha »

Moze i meni link na pp? Hvala unapred :-)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Zna li neko razlike izmedju CT i CU verzije (kineski operateri) .
Na Alliju je CT verzija jeftinija za 15 ak - 20 eura pa se pitam zasto.. :|
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

CT je kineska verzija, CU je internacionalna verzija. Za CT ne moze legalno da se dobije globalni ROM vec samo kineski ROM 8)...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Zahvaljujem :) Znaci da narucujem CU verziju, bicu mirniji pretpostavljam :?
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

^^ Jeap. I da pishe da je LTE... ... ... ... 8) 8) :) :)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

Stigao juce mi4, bijeli,CU Lte 2/16 GB... najzad! :roll:

Tel. po meni izgleda bas bas dobro, za taj novac (113 e na fantasy store-u) skoro pa nerealno sta sve dobijes.

Izrada je vrhunska, i ovaj metalni okvir daje odlican smek. Pomalo iznenadjujuce, dosta je tanji nego sto sam mislio (vjerovatno jer forsiraju na fotkama taj metalni okvir pa mi se cinilo da je malo deblji telefon).

Ekran odlican, i sto je vrlo bitno po danu se sve vidi.

Nisam stigao da testiram neke stvari, ali cini mi se da zvucnik nije previse glasan-iako sasvim dovoljno dreci :)
Takodje, zvuk na sluskama (panasonic solidne sasvim) nije mnogo glasan.

E sad, verzija androida je: 4.4.4 KK , MIUI: 6.6.5.0 stable

Moze li se automatski update-ovati android verzija i miui ako napravim svoj miui account? Kad udjem u updater kaze mi da nema update-a. Vjerovatno moram da skidam sa miui foruma one zezalice i da se bakcem sa tim?
Uocio sam i prvi bug, kad pokusam da udjem u camera settings kaze mi "unfortunately camera has stopped", sve ostalo radi super, fotografise i skroluje kroz galeriju bez problema. Isti eror mi pokaze kad pokusam da izbrisem cache u settings/camera.

Sve u svemu ja sam odusevljen telefonom, sve sto sam instalirao do sad prosto leti. 8)
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Neka je sa srecom!
Idi na http://en.miui.com/a-232.html

Imash uputstva za lako flesovanje.

Skini Developer ROM>Full ROM pack 6.8.18 taj je meni. To je oficijalni i ne mora da se rutuje taj posle dobija i OTA update i sve. To je miui 8.

Neces dobijati update za taj sto imash sto je na 4.4.4...

E sad zalili se ti sa 2GB rama, a bogami i sa 3GB rama al manje da imaju random reboot problem na Miui7/8 koji je Android MM podnozje ( na 4.4.4 nemaju nikakvih problema). To jos nije reseno. Mozda da probash prvo taj sto imash neko vreme, mada ja imam miui 8 radi extra i nemam nikavih probleme..... Ali googlaj dosta se zale... U sustini problem lezi u mrezi i evropskim operaterima ,najverovatnije, posto random reboot nemaju kinezi i nema ga dok telefon radi bez sim kartice... Ja sam clan developer beta tima i mene su pitali vise puta da li imam taj problem, ali ga nemam. Spanci, Rusi i Italijani se najvise zale.

Inace Miui 8 je extra. Stvarno sam prezadovoljan, mislim da je ovo prvi mobilni OS sa kojim imam pokrivene sve svoje potrebe. 8) Odlicna kamera app i manual mod, odlicna optimizacija baterije, telefon mi niti jednom nije "zabo" ili usporio, koristim cak i Google OK, cards a uspeo sam u Glance screen i duble tap to wake da mu namestim ( opcije na koje sam se navukao jos od lumije).

Da budem iskre sluske koje su dosle uz telefon imaju fantastican zvuk tako da njih koristim ( plus mogu da pauziram i menjam pesmu i javljam se preko njih), daleko bolji cak i od starih Nokijinih inace isto je tishi zvuk na mojim velikim Panasonikovim sluskama ali bolji je nego na 808 recimo.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi 4

Post od ZzHn »

filip89x napisao:Neka je sa srecom!
Idi na http://en.miui.com/a-232.html
Hvala na linku i lijepim zeljama ;)
filip89x napisao: Ja sam clan developer beta tima i mene su pitali vise puta da li imam taj problem, ali ga nemam. Spanci, Rusi i Italijani se najvise zale.

Inace Miui 8 je extra. Stvarno sam prezadovoljan, mislim da je ovo prvi mobilni OS sa kojim imam pokrivene sve svoje potrebe. 8) Odlicna kamera app i manual mod, odlicna optimizacija baterije, telefon mi niti jednom nije "zabo" ili usporio, koristim cak i Google OK, cards a uspeo sam u Glance screen i duble tap to wake da mu namestim ( opcije na koje sam se navukao jos od lumije).
Pa nisam ni mislio da zurim sa novim MIUI-em i androidom,makar ne prvih mjesec-dva, inace ovo mi je prvi android u zivotu haha :D Jedino sto me bas interesuje kako radi wp10 na njemu,a cuo sam samo rijeci hvale. Par godina unazad dobih na poklon htc wp 8s (sa wp8.0) i tada mi se bas svidio wondows,ali zbog trenutnog (sada vec dugogodisnjeg i sporog razvoja platforme) stanja je i pala odluka na Xiaomi mi4, prosto da se osiguran ako wp10 bude bataljen,da uvijek mogu koristiti android.
Btw, iako prvi put vidim MIUI, odmah mi se dopao, ne znam zasto,ali mi je legao fino za pocetak,sve je vrlo vrlo jednostavno na njemu.
Inace ja nisam dobio nikakve sluske sa njim,ali to mi nije bitno jer uvijek imam barem 2 para solidnih in-ear sluski + jedne dzombe.
Od bagova sam primjetio samo vec napomenuti camera settings, i kada je u toku poziv na viber,ekran se zacrni ali se ne ugasi iako je proximity senzor pokriven :roll:
.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Windows kao windows radi OK ali u velikoj prevelikoj meri sputava MI4 u njegovim opcijama.

Camera radi lose, los kvalitet slike, malo opcija u podesavanjima.
Video snimanje radi lose, los kvaliti, los fps. Nema 4K snimanje, nema Slow motion.
Nema app za FM radio.
Ne radi IR port.
Ne radi LED obavestenje. Ne mash nikakav vid obavestenja za propsutene pozive i poruke.
Los zvuk, gori kvalitet i manje opcija za podesavanje.
Brza potrosnja baterije.
Sigurno ima i jos nesto al ne mogu da se setim.

MIUI izvlaci najvise iz MI4 i ja do daljne ostajem na njemu. Inace nema i ne sme da bude bagova. Ja nisam imao niti jedna bag do sada.

Ti verovatno imash ne oficijalni rom koji stize sa Aliexpresa i tih prodavnica ,samo ti mogu da baguju.

http://en.miui.com/download-240.html
Mozes da izbaberesh i Stabilni older rom pa recimo V7.0.5.0.KXDMICI on je baziran na 4.4.4 i za pocetk je extra.

Ako je tvoj ROM LXIMICF 6.6.5.0 onda bi ti mozda i Hard restart pomogao ako nije LXIMICF definitivno nije oficijalan.

Inace MIUI 8 ima i Srpski jezik 8)

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Draco »

filip89x, ajde da te iskoristim pošto si član dev ekipe :)
Ortak je dobio iz Kine Mi4 LTE CU 2GB/16GB, android 4.4.4 neka verzija KTU84P koja ne može da se apdejtuje ni na šta. Rutovao sam ga update fajlom, flešovao TWRP preko Flashify. Skinuo poslednji Global stable ROM 7.5 sa en.miui.com ali neće da prođe.
Preskačem li što?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

^^ Mora fastboot varijanta roma i preko PC da se fleshne. Najbolje je ubedljivo global developer rom 6.8.18 varijanta, ona ne mora da se rootuje 8) slobodno stavi MIUI 8. Ako ima random reboot problem javi se imam resenje :roll:

http://en.miui.com/download-240.html

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Draco »

Aha, OK. Preko čega da ga flešnem, pošto preko Mi Suite neće? MiFlash?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Hm, koji OS je na PC? Miflash radi posao sasvim ok. Imas uputstvo na linkovima iznad kako se fleshuje korak po korak preko PC i fastboot rom. U pitanju je treca metoda, tu se skida i rom i programcic za flesovanje...

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Draco »

Odradio MiFlash posao, hvala :)
Win10 je na kompu, i dobrih 20 minuta me je ubijao jer je izbacivao razlicite greške na samom početku procesa.
I na kraju provalim... Korisničko ime mi je ćirilično i u putanji do foldera mu smeta. Prebacio na drugu partciju i prošlo iz prve :) Glupost ali pokida živce. Eto da ljudi znaju ako se nekome desi slična stvar.

PS: Sve mi se čini da ću ja zadržati ovaj Mi4, iako je bijeli 8)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Telefon je zmaj. Polako sad ako si na dveloper romu nema tu ni kineskih app ni nista, ja sam licno prezadovoljan 8) I ja sam jurio crni ali bio je 220 dolara najjeftiniji :D Imash kolko oces futrola na aliexpresuuu i zlatnih i srebrnih i crnih odlicno mu stoje 8)

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Xiaomi Mi 4

Post od Draco »

Bas mi se svidja telefon... Mislim da cu uvaliti ortaki moj Mi4c :D
Cuo sam da moze da mu se promijeni poklopac baterije... Ako bih nasao neki mat crni, to bi bio bingo :)

PS: Moze li se ocekivati za njega oficijelni MiuI8 global?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi 4

Post od filip89x »

Moze da mu se promeni. BACK cover se zove na Aliju... https://www.aliexpress.com/item/new-arr ... fcfa7f954e

Oficijalni nece skoro (ali bice) al nista novo nece doneti i pritom njega mora da rutujesh i ostalo...

Odgovori