Xiaomi Redmi 2

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Došlo vreme za utiske posle nekoliko dana... Uglavnom će biti poređenje sa Lumia 730, ali treba imati u vidu i moje ograničeno poznavanje Android platforme, ali o tome u predviđenim temama.

Svakako ne izgleda kao flaghip, ali je zaista kvalitetno odrađen, nigde ništa ne škripi, a dizajn mi nije najomiljeniji, mada je to stvar ukusa. Ekran je odličan za tu cenu (135 eu sa sve carinom i pdv), lepo čitljiv na suncu. MIUI mi odgovara, jednostavan, ali ima dosta kineskih opcija i nekoliko aplikacija koje su fabričke i rado bi ih "eliminisao". Verovatno se rešava root-ovanjem? Druga stvar koja me izluđuje, naročito posle 2 godine korišćenja WP-a - reklame!!! Pa lebtegrebo, ne možeš otvoriti ni phone dialer da neko sr@nje ne iskoči! Zna li iko kako ovoga da se rešim? Na rad i fluidnost MIUI nema kritika, sve kao podmazano. E sad, aplikacije... Here navigacija bolje odrađena za Android, Tapatalk takođe, ali ne i Twitter, gde ne postoji opcija za dark theme?!? Xiaomi mail aplikacija je bolja od g mail-a i yahoo-a, mada meni više leži ona na WP-u. Baterija sasvim pristojna, izdrži ceo dan bez većih problema. Kamera je ok... i samo ok. Da li sam se razmazio sa onom na 730, ali koju god da sam koristio aplikaciju za kameru, nikako da slika ispadne kako treba, a blic kao da nije usklađen. Sa mrežom nema problema, zvonjava dovoljno glasna.

Sigurno sam nešto zaboravio, šta god vas zanima pitajte. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Green »

Za te reklame sto iskacu, instalirao si neku free aplikaciju koja pravi problem. Resetuj telefon. Ako ne pomogne, probaj instalirati neki anti virus, skeniraj sistem i vidi sta ce da nadje. Mozes i ocistiti sistem nekim cleaner-om, poput CCleaner aplikacijom.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Professional »

Da uklonis reklame, instaliraj AdAway ili neki Ad Block :)

Vaša poruka sadrži 58 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Green »

Nije to resenje, neke reklame iskacu i pored Ad Block aplikacija ...

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Hvala na brzi odgovorima, ali ništa pomoglo nije... xiaomi ima svoj security centar, radi posao ok, adware je pronašao 3 aplikacije - zedge, shazam i master cleaner (ne može da se izbriše)?!?! Inače reklame i nisu toliko dosadne, koliko pop-up prozor sa navlakušom da je pronađeno 13 virusa, da će sim kartica biti uništena ako odmah ne skinem kretensku aplikaciju...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Baraba »

Zadrži prst na reklami, videćeš "i" i klikni.

Dobićeš opcije da blokiraš. [img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/03 ... 325352.jpg[/img]

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Baraba, neće da može... videću u toku dana da postavim kako izgleda smaračka poruka...

EDIT: Evo slika... Izvinjavam se što nije SC, ali nešto me i tu zeza, neće sa power + vol. down?!

Slika Slika

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Green »

Hm, rekao bih da je browser povukao nesto s neta pa zato iskace. Koji browser koristis? Fabricki? Probaj obrisati cache i cookies.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Chrome... Ali Xiaomi je ubacio Baidu u sistem, tako da je konstantno prisutan, naravno - nije moguće obrisati ga... Elem, kad otvorim Chrome odmah mi ulazi na neki findadultfriend sajt ili tako nešto?!?! Brisano i cookies i cache, ništa ne pomaže. Kapiram da ću morati da odvojim malo vremena da se informišem o root-ovanju Xiaomija, jer ovo je sve samo ne uživanje u telefonu.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od kenzoki »

kako drži baterija? koliko je sot? i kako si ga uzeo? mene zanima meizu m2 ali opet ta carina :dry:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Green »

Ajde probaj instalirati neki drugi browser pa javi sta se desi kad ga pokrenes.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

kenzoki, sve zavisi od upotrebe, ali sigurno izdrži dan bez preterivanja sa igricama. SOT?! Ne raczume srpski... Preko aliexpress-a. Iskreno, mene je carina izašla 2000 din, isto kao i za ćaletov Mann Zugg3 u januaru ove godine.

Green, probao sa Firefox i Chrome Dev, sve ok... Ali i dalje nervira ona glupost sa virusom - bukvalno koju god aplikaciju da otvorim, eto ga i tako na svakih 10 minuta! Reklame su se dosta proredile, ali ovaj pop-up prozor me bukvalno urniše. Naravno, nisam lenj pa sam već počeo da se upoznajem sa root-ovanjem i proverenim romovima, mada je svaka pomoć dobrodošla! :)

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od kenzoki »

sot = screen on time, koliko izdrži uključen ekran između punjenja. iznenađen sam da ne deru više za carinu, nije strašno

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

kenzoki, pokazuje da je uključen 4 sata, mada nisam siguran koliko je realan podatak jer ga nisam testirao kako treba, već se mučio sa virusima...

A kad samo već kod virusa, protekla dva dana katastrofa od reklama, onaj pop-up iskače na svaki klik... odlepim i skinem zvaničnu, noviju, verziju MIUI i sve leti kako radi, ali nema Google Play-a... Pa sam uz nekoliko dodatnih instalacija i to rešio, tako da je sad kako treba! :)

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/09 ... da524b.jpg[/img]

Na automatskom osvetljenju... Valjda sam shvatio poentu sot-a.. [emoji2]

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od somi92 »

Pa ovo je perfektno, daj sliku grafika, prosto mi je neverovatno sa jednim punjenjem na 30% jos da imas 5h sot...:)

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Evo par slika... Ne znam kako izgleda u procentima, ali uz normalno korišćenje izdrži dva dana. Meni dosta. [emoji2] SlikaSlikaSlika

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od Mr. Jingles »

Greška u zadnjoj slici... Pravo stanje bejaše ovako. [emoji2] [img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/26 ... 5f9632.jpg[/img]

karanzeljko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 25. Jun 2016. 19:21
:: xiaomi redmi 2

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od karanzeljko »

isti problem imam sa bagovanjem,reklamama,viber uzas radi,ima instaliranih antivirus programa,clener..ali ne vredi,sta raditi savet,kad sve ovog nebi bilo,bio bito sasvim ok telefon sa dve kartice...hvala unapred

karanzeljko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 25. Jun 2016. 19:21
:: xiaomi redmi 2

Re: Xiaomi Redmi 2

Post od karanzeljko »

kako skinuti poslednju verziju miui,ja imam 7.0.99.99,verovatno on pravi probleme oko bagovanja,reklama,jedan posetilac ima 7.2.3.0 global stable i kaze da je sve ok

Odgovori